محمدحسین باقری٬ رئیس ستادکل نیروهای مسلح:

سپاه مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد

محمدحسین باقری٬ رئیس ستادکل نیروهای مسلح می‌گوید سپاه٬ «مذاکره با دشمن» را نمی‌پذیرد٬ به عنوان «قوی‌ترین نهاد پاسدار انقلاب» همواره به ارتقای قدرت خود نیاز دارد و ایجاد «تزلزل در اذهان نخبگان»٬ اهداف «دشمن» را محقق می‌کند.

آقای باقری در بیست و دومین نشست فرماندهان و مسئولان سپاه گفته «سپاه به دشمن اعتماد نمی کند و تجربه برجام نشان داد که حتی در یک مورد خاص هم که با دشمن مذاکره کردیم آمریکایی ها حقوق ما را محترم ندانستند و نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.»

وی افزوده «سپاه مذاکره با دشمن را نمی پذیرد؛ تلقی دشمن به خصوص آمریکا از مذاکره کوتاه آمدن طرف مقابل و تحمیل خواسته‌های آنهاست این نوع مذاکره قابل تأمل نیست و سپاه آن را نمی پذیرد ، سپاه هوشیار است و فریب نمی‌خورد.»

باقری با بیان اینکه «دشمن امروز سعی دارد در باور و ذهن مسئولان و مدیران ما نفوذ کند»٬ اضافه کرده «در صورتی که بتواند در اذهان نخبگان تزلزل ایجاد کرده و رویکرد انقلابی آنها را دچار مخاطره کند توانسته است اهداف خود را محقق کند.»

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزوده این نیروی نظامی٬ در عرصه‌های مختلف «پاسداری از انقلاب اسلامی»٬ همچون ««تأمین امنیت پایدار، اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، فرهنگ، ارتقای وحدت ملی و تعمیق فرهنگ و باورهای اسلامی» به ایفای نقش‌ پرداخته است.

وی سپاه را «قوی‌ترین نهاد پاسدار انقلاب» نامیده که «همواره نیاز به ارتقای قدرت و توان دارد.»

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به عنوان یک نیروی نظامی فعالیت خود در جمهوری اسلامی را آغاز کرد و آن را به همه حوزه‌ها از جمله حوزه اقتصاد و فرهنگ گسترش داده است.

اظهارات باقری یکی از مستقیم‌ترین اظهارنظرها و دخالت‌های یک فرمانده بلندپایه سپاه درباره دیپلماسی و سیاست خارجی ایران است.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ :
مسعود بيسواد!! دفاع در برابر

مسعود بيسواد!! دفاع در برابر دشمن فقط با تيربار نيست با سياست و قلم و تهديد هم هست

مسعود در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
برو....

بابا جان برو ...... کن بگیر بخواب. مذاکره کار نیروی نظامی وارتش یا سپاه نیست . کار شما بدوش گرفتن مسلسل وتیربار است تا در مقابل حمله دشمن مقاومت کنی. مذاکره را افراد دیگری که کارشان مذاکره وچانه زنی و بحث وجدل است انجام خواهند داد. همین دخالت های بیجا و ببخشید با عرض پوزش از افراد موجه سپاه وارتش فضولی امثال شماها بود که مملکت را به این حال روز انداخت.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)