خامنه‌ای سیاست‌های کلی خانواده را ابلاغ کرد

نهادها از نقش خانه‌داری زنان و اقتصادی مردان حمایت کنند

علی خامنه‌ای٬ سیاست‌های کلی «خانواده» را ابلاغ کرد. بر اساس این سیاست‌ها نهادها باید برای افزایش فرزندآوری٬ پیشگیری از طلاق٬ حمایت از نقش مادری٬ همسری و خانه‌داری زنان و نقش پدری و اقتصادی مردان و رعایت روابط اسلامی زن و مرد در جامعه تلاش کنند.

این سیاست‌های کلی به رؤسای قوای سه گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است.

آقای خامنه‌ای در این سیاست‌ها به صراحت «نقش و رسالت» زنان را به «همسری٬ مادری و خانه‌داری» محدود کرده و نقش اقتصادی در خانواده را مختص مردان دانسته است.

در بند ۱۲ این سیاست‌ها آمده که نهادهای مسئول باید از «عزت و کرامت همسری، نقش مادری و خانه‌داری زنان و نقش پدری و اقتصادی مردان و مسئولیت تربیتی و معنوی زنان و مردان و توانمندسازی اعضای خانواده در مسئولیت پذیری، تعاملات خانوادگی و ایفاء نقش و رسالت خود» حمایت کنند.

وی همچنین خواستار تشویق زنان سرپرست خانوار به ازدواج دوباره شده است.

در جمهوری اسلامی٬ زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد همواره به عنوان یک خطر درنظر گرفته می‌شوند.

از دیگر دستورات رهبر جمهوری اسلامی در زمینه تحکیم بنیان‌های خانواده می‌توان به این موارد اشاره کرد: «مقابله مؤثر با جنگ نرم دشمنان برای فروپاشی و انحراف روابط خانوادگی٬ ممنوعیت نشر برنامه‌های مخل ارزش‌های خانواده و مبارزه با اشرافیت و تجمل‌گرایی و مظاهر فرهنگ غرب.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر موضعگیری سال‎های قبل خود در قبال کنترل جمعیت ایران را «خطا» خوانده و گفته بود «یکی از خطاهایی که خود ما کردیم این بوده که تحدید نسل از اواسط دهه ۷۰ به این طرف باید متوقف می‌شد. مسئولان کشور در این باره اشتباه کردند و خود بنده هم سهیم هستم. این را خدای متعال و تاریخ بر ما ببخشد.»

بدنبال تغییر الگوی جمعیت و فرزندآوری از نظر خامنه ای، سیاست‌های کنترل جمعیت تغییر کرد و تشویق‌ها برای فرزندآوری بیشتر از سوی حکومت افزایش یافت.

جمهوری اسلامی همواره تلاش کرده زنان را به فعالیت و حضور در خانه و پذیرفتن نقش‌های سنتی همسرداری و فرزندآوری محدود کند٬ این در حالی است که زنان دهه‌هاست برای خروج از نقش‌های کلیشه‌ای تلاش می‌کنند.

سیاست‌های ابلاغی جدید رهبر جمهوری اسلامی در زمینه خانواده نیز به صراحت نقش زنان را به داخل منزل محدود کرده است.

 

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ :
علی خامنه ای واقعا در توهم

علی خامنه ای واقعا در توهم کامل و بی اطلاعی محض از دوران امروز و قرن بیست و یک است. ظاهرا گذر عمر و افزایش سن این مسئله را تشدید هم کرده است. افسوس که هر سخن و نظر ایشان به هزینه بسیار گزافی برای مردم و کشور منتهی میشود. هزینه ای که برای آبادانی و شکوفایی کشور باید هزینه شود، صرف طرحهای وهم آلود ایشان شده و در نهایت باید کلی هم هزینه برای زدودن نتایج منفی این طرحها انجام شود. فقط یک نگاه به تعدادی از طرحهای ایشان بیاندازیم: پروژه هسته ای، محمود احمدی نژاد، کشتار و ترور دگراندیشان در داخل و خارج، سوریه، مقابله با جریان آزادی خواهی ملی ، مسلط کردن نظامیان سپاه بر اقتصاد و سیاست ایران، تهاجم فرهنگی و ... . دقیقا یک کپی کامل از مسیر اتحاد شوروی و لاجرم همان نتایج و سرنوشت!.

مسعود در تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
" شیخنا اوراد نیک آورده ای"

خدا رحمت کند مولوی را. واقعا بعضی از ابیات وجملات او را باید با آب طلا که سهل است باید با آب اورانیوم نوشت. مثل همین مصرع اورا.اگر جناب ایشان بر آنچه میگوید یک بار علمی قائل است بنابراین میتواند از آن در مقابل مخالفین این تفکر دفاع کند لازم است در یک نشست عمومی مثلا در تلویزیون آنهم نه در یک جلسه بلکه در جلسات متعدد بنشیند واز آنچه میگوید دفاع کند ودر مقابل نظرات مخالفین اینگونه تزهای عقب مانده چهارصد سال پیش حرف انها را هم بشنود شاید اندکی پا در جاده پیشرفت بگذارد .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)