علی لاریجانی در کنایه به دولت:

با قصه‌گویی که نمی‌شود کشور را اداره کرد

علی لاریجانی٬ رئیس مجلس در اظهاراتی کم‌سابقه٬ مدیریت سیاسی ایران را دارای «مشکل» دانست و از اینکه برخی مسئولان دولتی به جای تلاش برای پیشرفت کشور٬ «نظریه‌پردازی» می‌کنند٬ انتقاد کرده و کار این افراد را با رفتگری مقایسه کرده که به جای تمیزکردن شهر٬ «بیاید آثار یک فیلسوف را برای ما بخواند.»

آقای لاریجانی گفته «با قصه گویی نمی‌شود کشور را اداره کرد، گاهی گروهی می‌آیند که به وظیفه خودشان آ‌شنا نیستند گاهی هم کادر مشخصی ندارند.»

وی افزوده «مروز ما از نظر مدیریت سیاسی دارای مشکل هستیم، گروهی می‌آید که یا به وظیفه خودش آشنا نیست یا کادر مشخصی ندارد، ما به مسئله امر سیاسی یا بی دقتی کردیم یا سهل انگارانه از کنار آن گذشتیم، اگر امر سیاسی جز سخت‌ترین امور کشور است باید زحمت بیشتری برای آن بکشیم.»

به گفته رئیس مجلی٬ «وظایفی که یک دولتمرد باید انجام دهد گاهی به مسائل دیگر ختم می‌شود، دولت باید کشور را به پیشرفت برساند، اینکه نظریه‌پردازی کند. وظیفه یک مسئول دولتی نیست و مانند این است که یک رفتگر که باید شهر را تمیز نگه دارد، بیاید آثار یک فیلسوف را برای ما بخواند.»

لاریجانی وضعیت اقتصادی امرروز ایران را نامناسب دانسته و گفته «سرانه تولید ناخالص داخلی معیاری برای سنجش شرایط اقتصادی ایران است که امروز از بین ۱۸۵ کشور، رتبه ۹۴ را داریم، این نشان می‌دهد که سطح رقابت در کشور ما پایین است.»

لاریجانی با بیان اینکه از بین ۱۸۲ کشور در زمینه نرخ بیکاری، دارای رتبه ۱۰۲ هستیم٬ اضافه کرده «وضعیت اداره کشور ساماندهی نشده است، هرچند تحریم‌ها هم در شرایط اقتصادی ایران موثر بوده اما ساختار اقتصادی و مشی اقتصادی مان اشکال دارد، از بین ۱۸۱ کشور دارای رتبه ۱۶۴ در سهم سرمایه گذاری خارجی هستیم، همچنین از بین ۱۸۷ کشور دارای رتبه ۱۶۷ در حمایت از سرمایه گذاری هستیم.»

وی ادامه داده «از بین ۱۴۰ کشور دارای رتبه ۱۳۴ در جذب استعدادها هستیم٬ اما از آن طرف از بین ۲۱۶ کشور دارای رتبه ۱۲ در جمعیت شهری هستیم که مایه تاسف است.»

این یکی از صریح‌ترین انتقادات علی لاریجانی درباره برخی دولتمردان است.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۸ شهریور ۱۳۹۵ :
حکومتی ملاک تصدی مقامات آن

حکومتی ملاک تصدی مقامات آن اعتقاد به صغیر بودن مردم از جمله خود مقامات و نیاز آنان به داشت قیمهایی چون خامنه ای و علم الهدا و جنتی و شجونی است بهتر از این میتواند کشور را اداره کند ؟!
این معتقدان به اصل مترقی ولایت فقیه تعداد اندکی ابله و مابقی نیز شارلاتان هایی هستند که برای غارت مملکت به این بلاهت تظاهر میکنند !!

مسعود در تاریخ ۷ شهریور ۱۳۹۵ :
http://www.example.com
قیاس مع الفارق

اولا اقای لاریجانی مثال شما قیاس مع الفارق بود وهیچ ربطی به اصل واساس قضیه نداشت وچقدر مایه تاسف است ادمی که رئیس مجلس است ودر ثانی خودرا اداب دان میداند والحمدلله عربی را هم از فارسی بهتر حرف میزند. چگونه مسائل را می بیند. اداره کردن کشور را با یک رفتگر وانان رابا فلاسفه قیاس میکند خنده دار و احتمالا شوخی بی مزه ای بود. این آمار های دهان پر کن را بروید از 8 سال قبل ای بسا از بیست سال قبل بررسی کنید و ببینید کشور ایران ازنظر آمار بعد از انقلاب در چه جایگاهی قرار گرفته وشماها علی الخصوص هزار فامیلتان در این جدول و آمار در کجای این پازل قرار گرفته اید.جالب است تمام آمار تان فقط مربوط به آمار اقتصادی وآمار بیکاری است در حالیکه اولین آماری که زمینه ساز این بحرانها است . هیچ اثری از آمار اجتماعی وآزادیهای اجتماعی نیست که میتواند افراد را در جامعه سر خورده کرده و بدنبالش انها را به سمت لاابالیگری افراطی وسپس اعتیاد وبعدازآن تلاشی خانواده و کم کم متلاشی شدن بنیان خانواده که اولین کلونی بوجود آورنده اجتماع بزرگتر است در پی خواهد داشت . این معضل آنقدر بزرگ وریشه دار است که با چند دقیقه فرمایشات شما و بیان مشکلات از طرف امثال من حل وفصل نمیشود. خودتان هم بهتر از هر کسی میدانید ریشه تمام این مشکلات در کجا نهفته است بیخود به کوچه علی چپ نرو.

کاربر مهمان در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۵ :
لاریجانی ها سگ های هار و

لاریجانی ها سگ های هار و وفادار اجداد پدری شان یعنی اعراب هستند ولی در اینکه دولت ناکارامد و اقتصاد افتضاح است .درست میگوید این نظام فاسد دزد و ضد مردم و ضد منافع ملی عمل میکند ضرب المثل یارو اش را با جاش میخورد باید تبدیل شود که نفت ها را با کشتی حمل بارش میدزدند

ايليا در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۵ :
كلاغ به كلاغ چي ميگه؟!!

براداران ادمخوار و زمين خوار خودشان قصه گو
و رمان نويسن مرد نا حسابي طبق گفته خودتان
وقتي خليفه مطلقه داريم يعني تمامي امور را بايد
اين خليفه حل كند بقيه كه استعداد و شعور ندارن
عزيز اغا يقه خليفه را بگيريد اگه بويي از شرافت
و صداقت برده ايد اينست اساس قصه گويي ونظر
پردازي

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)