ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید:

در تلگرام ارتباط نامشروع با محارم مورد توجه است

ناصر مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید می‌گوید دلیل اصلی «معدل ۱۲ یا کمتر بیش از ۸۰ درصد» دانش‌آموزان ایرانی٬ شبکه‌های اجتماعی است٬ در این شبکه‌ها ارتباط «نامشروع با محارم» مورد توجه قرار گرفته و وی از شنیدن گزارش وضعیت جوانان ایرانی در تلگرام «گریه» کرده است.

آقای مکارم در دیدار با محمود واعظی٬ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته «بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان با معدل ۱۲ یا کمتر از این نمره قبولی خود را دریافت کرده و علت اصلی این موضوع شبکه‌های اجتماعی بوده است.»

وی «توهین به مقدسات دینی و مراجع تقلید» را یکی از «آسیب‌های» شبکه اجتماعی تلگرام عنوان کرده و افزوده «در این شبکه ترویج وسیع ناهنجاری‌های غیر اخلاقی به ویژه ارتباط نامشروع با محارم مورد توجه قرار گرفته است.»

این مرجع تقلید همچنین هشدار داده که «تلگرام با دسترسی به اطلاعات می‌تواند رخدادهای مختلف را رقم بزند، همانطور که دشمن در فتنه ۸۸ نیروی مردمی را برای اعلام مخالفت‌ها منسجم کرد.»

وی گفته «بر اساس آمار بخش قابل توجهی از مردم پنج تا ۹ ساعت در روز با تلگرام ارتباط دارند در حالی که کشورهای غربی در ماه ۱۶ ساعت از این شبکه استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرده که با شنیدن «گزارش‌های فضای مجازی نسبت به وضعیت جوانان کشور و تهاجم ضد فرهنگی دشمن گریه کردم، اما این درد بی‌درمان نیست، دولت از پهنای باندی که در اختیار تلگرام قرار می‌دهد درآمدزایی می‌کند اما این درآمد ارزش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی را ندارد.»

مکارم٬ «ایجاد شبکه ملی اطلاعات در فضای مجازی را راهکاری برای رفع مشکل شبکه اجتماعی تلگرام» خوانده است.

مشخص نیست آقای مکارم این آمار خود را از چه منبعی بدست آورده٬ اما وی مدتی است که اظهارات عجیب و غریبی مطرح می‌کند.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ :
اخوندی که به سخنرانی شریعتی

اخوندی که به سخنرانی شریعتی در حسینه ارشاد رفته بود به شریعتی اعتراض میکند که یکی از خانمها زیر چادر مینی ژوپ پوشیده بود . شریعتی در پاسخ میگوید که پوشیدن مینی ژوپ زیر چادر انقدر زشت و زننده نیست که کسی آن مینی ژوپ زیر چادر را در بین پنجهزار نفر پیدا کند !
ما از ابتدا از تلگرام استفاده میکنیم و یک مورد هم مطلبی در مورد هم ترویج ارتباط نامشروع ندیدیم ، چه رسد با محارم . حضرت مکارم جز جستجوی رابطه نامشروع در وسایل ارتباطی کار دیگری ندارند که انجام دهند ، انهم در این سن و سال ؟!!

رضا در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۹۵ :
مشکل آقای مکار شیرازی نه معدل

مشکل آقای مکار شیرازی نه معدل کم دانش آموزان است و نه اتلاف وقت آنها در تلگرام، بلکه انتقال حقایق و اخبار غیر سانسور شده از طریق شبکه های اجتماعی است چرا که دیگر کسی اخبار جعلی دستگاه سید علی خان و حرفهای آخوندهای جکومتی را گوش نمی کند. در واقع آخوندهای درباری کمتر می توانند دروغ تحویل جوانان بدهند. من پیشنهاد می بینم این حاج آقا هر روز چند بار در صدا و سیمای میلی در حضور مردم با صدای بلند گریه کند شاید بتواند عده ای ابله را فریب دهد. ولی خوب فریب عده ای اندک نیز مفید فایده نخواهد بود. پس بهتر است فکر نان بکنند که خربزه آب است.

کاربر مهمان در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۹۵ :
پورسانت شکر کم شده؟

پورسانت شکر کم شده؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)