علی لاریجانی٬ رئیس مجلس:

درباره برجام راهی به جز مقابله برای ایران نمانده است

علی لاریجانی٬ رئیس مجلس با حمله به دبیر کل سازمان ملل٬ به مقام‌های آمریکایی و اروپایی هشدار داد برای جمهوری اسلامی در مورد «برجام» راهی جز «مقابله» نمانده است.

آقای لاریجانی در واکنش به گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت درباره توافق هسته‌ای و برنامه موشکی ایران٬ بیان کرده است.

بان کی‌مون در گزارش خود پرتاب موشک بالستیک ایران را مخالف روح توافق هسته‌ای دانسته و قضاوت در «تخطی» را برعهده شورای امنیت گذاشته است.

لاریجانی هم گفته «پرتاب موشک با کدام قسمت از توافق هسته‌ای ناسازگاری دارد؟ روح برجام یک امر سیالی نیست که مجالی برای دبیرکل ایجاد کند که هر حرف بی‌ربطی را به آن نسبت دهد.»

به گفته وی «در توافق هسته‌ای هیچ اشاره‌ای به موضوع موشک بالستیک وجود ندارد و مگر ایران چنین طراحی انجام داده است که دبیرکل سازمان ملل آن را با روح برجام در تغایر اعلام کرده است؟»

لاریجانی افزوده «مجلس با کمال تاسف از اقدام دبیرکل سازمان ملل، به دولت آمریکا هشدار می‌دهد اقدامات ایذایی به نقطه‌ای رسیده است که راهی جز مقابله برای ایران باقی نمانده است.»

وی گفته «لازم است سازمان انرژی اتمی مطابق قانون مربوطه طرح راه‌اندازی کارخانه هسته‌ای برای غنی‌سازی در درجات مورد نیاز کشور را آماده کند و مجلس را در جریان امر قرار دهد.»

 

 

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)