پرویز کاظمی٬ وزیر رفاه دولت نهم:

دیگر شیخوخیتی در جناح محافظه‌کار وجود ندارد

پرویز کاظمی٬ وزیر رفاه دولت نهم پیش‌بینی کرده محمود احمدی نژاد برای انتخابات آتی ریاست جمهوری نامزد نمی‌شود و یا در دقیقه ۹۰ کناره‌گیری می‌کند٬ محافظه‌کاران با توجه به «سقوط» جایگاه‌شان در جامعه دیگر از احمدی‌نژاد حمایت نمی‌کنند و به طور کلی دیگر «شیخوخیتی» در این جبهه وجود ندارد.

آقای کاظمی با اشاره به فقدان «حزب به معنای واقعی آن» در ایران٬ گفته «همیشه به این شکل بوده که دقیقه ۹۰ معادله بازی تغییر می‌کند و تمام پیش بینی‌ها عوض می‌شود.»

وی با بیان اینکه محافظه‌کاران در ایران به «اتحاد» نخواهند رسید٬ اضافه کرده «به نظر من، جبهه اصولگرایان اگر بخواهند فعالیت کنند خیلی با اقبال مواجه نمی‌شود، شاید خودشان پرهیز کنند و از کسی حمایت خاصی نکنند.»

وی درباره حمایت احتمالی بخشی از محافظه‌کاران از محمود احمدی‌نژاد هم گفته «بعید می‌دانم که جبهه اصولگرایان بخواهند دست به چنین کاری بزنند. اصولگرایان با توجه به اینکه جایگاه خودشان را درجامعه از دست داده‌اند، راضی نیستند بیشتر از این سقوط کنند.»

به گفته کاظمی «عقلای اصولگرا بهتر از اینها فکر می‌کنند و می‌اندیشند که بخواهند اعتبار خودشان را در حمایت از احمدی‌نژاد دچار خدشه کنند. البته این موضوع را هم باید بگویم که اصولگرایان تندرو هم از احمدی‌نژاد حمایت نمی‌کنند.»

وزیر رفاه دولت نهم همچنین افزوده «معتقدم که احمدی‌نژاد ورود پیدا نمی‌کند، اگر هم بیاید مثل افرادی می‌ماند که دقیقه ۹۰ خودش ر ا کنار می‌کشد.»

وی ادامه داده در صورت نامزدی محمدباقر قالیباف هم «اقبال عمومی برای شهردار تهران اتفاق نخواهد افتاد. همچنین اصولگرایان به آن اتحاد لازم نیز نمی‌رسند. در واقع هیچ شیخوخیتی در این جبهه وجود نخواهد داشت که آن قدم جلو بگذارد و دیگران تبعیت کنند.»

 

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)