مجتبی ذوالنور٬ عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس:

تعهدی برای توقف برنامه موشکی نداده‌ایم

مجتبی ذوالنور٬ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته‌ای «تعهدی» برای توقف برنامه موشکی خود نداده و گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل در انتقاد از فعالیت‌های موشکی ایران٬ «تحت فشار لابی اسرائیل٬ آمریکا و عربستان» تهیه شده است.

وی با بیان اینکه آزمایشات موشکی ایران تضادی با روح برجام ندارد، از بان‌ کی‌مون٬ دبیرکل سازمان ملل خواسته به جای اظهارات غیرمنصفانه، گزارشی از مانع تراشی اعضای گروه ۱+۵ درباره برجام ارائه کند.

خبرگزاری رویترز روز گذشته گزارش داد که بان کی مون در یک گزارش محرمانه برای اعضای شورای امنیت٬ نوشته آزمایش‌های موشکی ایران با روح توافق هسته‌ای و سازندگی آن «سازگار» نیست.

مجتبی ذوالنور در واکنش به این خبر گفته «بان‌ کی‌مون تحت فشار لابی‌های صهیونیستی و آمریکایی گزارش خود را تنظیم کرده است.»

وی افزوده «در تهیه این گزارش نباید نقش لابی‌گری سعودی‌ها را نیز بی‌تاثیر دانست، زیرا همانطور که آنها توانستند با دلارهای نفتی نام خود را از فهرست کودک‌کشی خارج کنند، قطعاً در روند تدوین این گزارش نیز نقش داشته‌اند.»

جمهوری اسلامی همواره می‌گوید برنامه موشکی بخشی از توافق هسته‌ای با غرب نیست و تهران در زمینه برنامه‌های دفاعی خود به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی‌کند.

 

 

کاربر مهمان احسانی در تاریخ ۲۱ تیر ۱۳۹۵ :
این آقای بان‌ کی‌مون٬دبیرکل سازمان ملل هم زیرمیزی بگیرآنهاست.

مجتبی ذوالنور:
[گزارش دبیرکل سازمان ملل در انتقاد از فعالیت‌های موشکی ایران٬ «تحت فشار لابی اسرائیل٬ آمریکا و عربستان» تهیه شده است.]
به این میگویند،اشراف به سازمانهای اطلاعاتی بیگانه.اینان از زیر و بم همه امور اطلاعاتی باخبرند و حتا«حتی» جاسوس در سازمانهای اطلاعاتی ،آمریکا و اسرائیل و عربستان دارند و همه امور آنان را رَسد می کنند.««ما از دژژژژژمن غافل نیستیم؛حتا اگر آنان مارا دژژژژژمن محسوب نکنند»».

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)