علی خامنه‌ای:

سند تماس امام با آمریکا جعلی است

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ صحت سندی که نشان می‌دهد روح‌الله خمینی دست‌کم دوبار با روسای جمهوری آمریکا تماس برقرار کرده و به آنها اطمینان داده که نباید نگران منافع خود در ایران باشند را رد کرد و آن را «جعلی» خواند.

بی‌بی‌سی فارسی به تازگی به سندی از اسناد سازمان سیا دست یافته که نشان می‌دهد بنیانگذار جمهوری اسلامی که آمریکا را شیطان بزرگ می‌نامید٬ خود پیشقدم تماس با مقام‌های رسمی ایالات متحده شده بود.

علی خامنه‌ای که در مراسم درگذشت خمینی سخنرانی می‌کرد٬ با اشاره به این موضوع گفته است «به‌ مناسبت سالگرد ارتحال امام دستگاه تبلیغاتی انگلیس علیه امام پاکیزه و مطهر ما سند منتشر می‌کنند، سند را از مدارک آمریکایی آوردند، آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را با ۳۰۰ مسافر سرنگون می‌کند، از جعل سند ابا دارد؟»

عباس میلانی٬ محقق و مورخ برجسته ایرانی نیز پیش‌تر گفته بود که آقای خمینی به جیمی کارتر٬ رئیس جمهوری آمریکا نامه نوشته و به وی درباره یکپارچگی ایران٬ مبارزه با کمونیسم و فروش نفت به آمریکا تضمین داده بود.

مهم‌ترین اظهارات خامنه‌ای:

● هر فرد و جریانی اگر به آمریکا اعتماد کرد خطای بزرگی مرتکب شده و سیلی خواهد خورد.

● این خطاست که گمان کنیم انقلابی فقط کسی است که در دوران انقلاب در کنار امام بوده؛ برخی گمان می‌کنند انقلابیون فقط کسانی هستند که در دوران انقلاب و در کنار امام بودند.

● این هم خطاست که خیال کنیم اگر فلانی انقلابی است، یعنی فلانی افراطی است؛ انقلابی‌گری به‌معنای افراطی بودن نیست؛ این دوگانه‌هایی که سوغات بیگانه‌ها و حرف دشمنان است، نباید در فرهنگ سیاسی ما جا باز کند.

● آنها ملت را تقسیم می‌کنند به تندرو و میانه‌رو، انقلابی را می‌گویند تندرو و غیرانقلابی را میانه‌رو؛ ما نباید این را تکرار کنیم؛ این هم خطاست که ما از همه کسانی که انقلابی هستند یک نوع عمل انقلابی توقع داشته باشیم یا یک نوع درجه از انقلابی‌گری توقع داشته باشیم.

● باید سلطه دشمن از این ابزارها {ی جدید مهندسی اطلاعات} را سلب کرد. اینترنت و فضای مجازی و ابزارهای اطلاعاتی را نمی‌شود در اختیار دشمن قرار داد. امروز در اختیار دشمنان است؛ ابزار سلطه فرهنگی دشمن است.

● اگر قراردادی می‌بندید باید مشخص شود در کجای اقتصاد است. اینکه گمان کنیم رونق اقتصادی صرفاً با سرمایه‌گذاری خارجی تأمین می‌شود، خطاست. این یکی از خانه‌های جدول اقتصاد مقاومتی را پر می‌کند.

● نباید همه چیز را موکول به سرمایه‌گذاری خارجی کنیم. گفته می‌شود فناوری نو می‌آورند؛ موافقیم، اگر بیاورند. اگر نیاورند هم این جوانان می‌توانند به فناوری نو دست یابند.

● وقتی می‌گوییم دشمن داریم، می‌گویند شما دچار توهم توطئه‌اید. خود این مطرح کردن توهم توطئه یک توطئه برای کم کردن حساسیت‌ها نسبت به دشمنی‌ها است. واضح‌ترین مسائل را انکار می‌کنند.

● به‌ مناسبت سالگرد ارتحال امام دستگاه تبلیغاتی انگلیس علیه امام پاکیزه و مطهر ما سند منتشر می‌کنند، سند را از مدارک آمریکایی آوردند، آمریکایی که هواپیمای مسافربری ایران را با ۳۰۰ مسافر سرنگون می‌کند، از جعل سند ابا دارد؟

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ :
چون ولی امر میفرماید پس

چون ولی امر میفرماید پس سرنگون کردن هواپیما با جعل سند ارتباط دارد ، همان ارتباط گوزن و شقایق . از فرداست که احمد خاتمی و کاظم صدیقی با بصیرتی که دارند ارتباط گوزن و رهبری را ثابت کنند !

کاربر مهمان در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ :
شما الان با این همه دم و

شما الان با این همه دم و دستگاهتون محتاج مذاکره با آمریکا بودید و هزارتا تضمین به آمریکا دادید. حالا اون امام مقوایی که در اون زمان آخوند درجه چندمی بود که چسی نبود در دنیای سیاست، چرا نباید با آمریکا مذاکره نمیکرد؟ فلذا آن امام مقوایی حیله گر برای اینکه خدعه کند احتیاج داشت که به آمریکا تضمین های دروغی بدهد.

کاربر مهمان احسانی در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ :
واضع و خالق «دیوثی سیاسی»

آقای جوادی آمُلی فقیه عالی قدر؛واضع و خالق «دیوثی سیاسی» لطفاً روشن فرمائید با توجه به قول و ضمانت امام راحل که مخالف امریکا و منافع آمریکا در ایران نیست بلکه حضور امریکا را لازم میداند؛ایشان در چه درجه از دیاثت تشریف دارند؟ با سپاس بسیار،اَجرِکُم عند اللاه.

مسعود در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ :
https://www.example.com
این چه فلسفه...

این چه فلسفه وچه دیدگاهی است که همه ما به این بیماری مبتلا هستیم وگمان میکنیم اگر این خصلت از طرف هرکه باشد مطرح شود بنابراین آن فرد باید رانده شود واین کار خودش مذموم وناپسند است . درطول تاریخ ودر زمان بروز انقلابات همه رهبران سیاسی دنیا همه با هم در تماس بودند ومراوده ونامه نگاری داشتند حال که نوبت به خمینی رسید این کار بد وناشایست است بنابراین باید انرا جعلی خواند .چه ایرادی دارد بر فرض اقای خمینی با کارتر یا برژنف یا مائو یا هر شخصی سیاسی مکاتبه کرده باشد. اگر کرده است این خود از درایت ونکته بینی او بوده وسیاسی کاری او را اثبات میکند . بعد از بیان این مطلب از سوی BBC همه به یکبار شمشیر از رو بسته اند که خیر این اسناد جعلی است شما چگونه میتوانید جعلی بودن سند را بدون دسترسی به انها اثبات کنید مگر اینکه عین سند را در اختیار داشته باشید که میخواهید با علم بر صحت آن اسناد راجعلی بنامید .اندکی عاقل باشید. این موضوع را میشد از منظر دیگری به مردم توضیح داده وبرای اقای خمینی وجهه واعتباری کسب کرد.

کاربر مهمانmani az alman در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ :
اگر صحت ندارد، چرا اينقدر

اگر صحت ندارد، چرا اينقدر حساسيت بخرج مي دهيد؟ سنديت نامه ها چه ربطي به سرنگون كردن هواپيماي مسافري دارد؟ اخه رهبر فرزانه،

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)