عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:

راه مهار عربستان٬ سیاست خارجی انقلابی است

عبدالله حاجی صادقی٬ جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفته «سیاست خارجی انقلابی تنها راه مهار آل‌سعود» است و «عربستان سعودی هم‌چون اربابان استکباری خود ماهیت گرگ صفتی دارد.»

آقای حاجی صادقی این مطلب را در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر دست داشتن عربستان در صدور قطعنامه‌ «ضد» جمهوری اسلامی در نشست سازمان همکاری کشورهای اسلامی بیان کرده است.

وی گفته «هر چقدر در برابر این گرگ عقب نشینی شود جری‌تر و گستاختر» می‌شود و «دولت آل‌سعود ظرفیت مذاکرات سیاسی که دولت مردان ما به دنبال آن هستند را ندارند.»

محمد اسماعیل کوثری٬ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس هم گفته «دیپلماسی توام با مصالحه و سازش دولت باعث شده است تا عربستانی‌ها گستاخ شوند.»

کوثری افزوده «عربستان سعودی غیر از جنایت اقدامی دیگری در کشورهای اسلامی انجام نمی‌دهند و این کشور متکی به حمایت‌های آمریکایی هاست و اگر این حمایت نباشد از دورن فروخواهد ریخت.»

به گفته وی «راهکار مهار آل‌سعود تنها دیپلماسی تهاجمی و انقلابی است که نمونه آن را در هشدار صریح مقام معظم رهبری به آل‌سعود در قضیه منا دیدیم.»

روابط تهران و عربستان سعودی در سال‌های اخیر به شدت تیره شده است.

 

 

کژدم در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ :
https://kajdoum1.blogspot.com
جرأت داری؟

اگر جرأت داری فقط حرکت کن... و گرنه زِر زدن ارزشی ندارد. مگر یادت رفته است که «انگل فرزانه» در میان «مذاکرات ۱+۵» هی زِر میزد که «۱۹۰ هزار سو» میخواهد؟ و هیکلش را حسابی ماست مالی کردند و صدایش در نیامد؛ گویی که «لال مادرزاد» است؟ میدانم که «منظورم از ماست مالی» را خوب میفهمی. همهٔ «حزبلبلیها» خوب میفهمند. آیا میخواهی بگویی که «امیر المؤمنین فرزانهٔ همهٔ مسلمانان جهان»؛ چاره ای نداشت؟
اگر اینگونه است؛ حد اقّل با «شمپانزه های باورمند = حزبلبلی ها»؛ صادق باش.
اینکه چند دلارتان پس از آنهمه «اشک و آه» در مذاکرات؛ آزاد شده است؛ دوباره «قهرمان پوشالی» نشو. شاید اینبار دیگر شانسی برای «امام حسن بازی» نداشته باشی و «تمارض به بیماری» نیز سودی نداشته باشد. البتّه حتماً بازهم منظورم از «اسوهٔ تمارض به بیماری» را نیز خوب میفهمی و با «سجده های طولانی اش» بسیار آشنا هستی.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)