حسن غفوری فرد:

ما اصولگرایان سلیقه مردم تهران را نشناخته‌ایم

حسن غفوری فرد٬ فعال سیاسی محافظه‌کار گفته طرح ماجرای «فهرست انگلیسی» و ردصلاحیت حسن خمینی از سوی شورای نگهبان در نتیجه انتخابات تهران تاثیر داشت و «اصولگرایان» سلیقه مردم تهران را نمی‌شناسند.

وی افزوده در ایام تبلیغات انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی «بعضی کارهای ضد تبلیغی انجام شد. بحث‌هایی نظیر اینکه فلان فهرست فهرست انگلیسی‌هاست از این جمله بود. رد صلاحیت برخی چهره‌ها در تصمیم مردم مؤثر بود٬ مثلا سیدحسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری.»

غفوری‌فرد٬ رد صلاحیت حسن خمینی از سوی شورای نگهبان را هم موجب «واکنش مردم» دانسته و از این که نظام از وی برای تقویت خود استفاده نمی‌کند٬ انتقاد کرده است.

این فعال سیاسی محافظه‌کار افزوده «بررسی صلاحیت‌ها وظیفه شورای محترم نگهبان است و من با درستی یا نادرستی تصمیم این نهاد کاری ندارم...سخنم این است که در کشورهای دیگر وقتی برخی چهره‌ها -حتی بی‌دلیل- محبوب می‌شوند، از این چهره‌ها در تقویت نظام خود استفاده می‌کنند.»

ردصلاحیت حسن خمینی از سوی شورای نگهبان که با واکنش تند اکبر هاشمی رفسنجانی روبرو شد٬ برای مدتی فضای سیاسی ایران را تحت تاثیر قرار داده بود.

شورای نگهبان در جملاتی تحقیرآمیز علت ردصلاحیت وی را چنین اعلام کرده بود «اجتهاد در حدی که قدرت استنباط بعضی مسائل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد احراز نگردید.»

غفوری‌فرد در بخش دیگری از اظهاراتش گفته که «ما اصولگرایان سلیقه مردم تهران را نشناختیم؛ دلایلی که در مورد رأی نیاوردن اصولگرایان مطرح شده تا حدی درست است، اما باید باور کنیم وقتی یک نفر از ما هم رأی نمی‌آورد یعنی ما با خواسته مردم فاصله داشتیم.»

به گفته وی «مردم نشان دادند که با برجام موافقند و یک فعال سیاسی اگر می‌خواهد برنده شود، باید نظر مردم را تأمین کند.»

در انتخابات مجلس شورای اسلامی که اسفندماه سال ۹۴ برگزار شد٬ هیچ یک از محافظه‌کاران موفق به ورود به مجلس از حوزه تهران نشدند.

 

مسعود در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ :
https://www.example.com
آمدی جانم به.....

" آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟" گرچه از اول هم تبعات اینکار میدانستید.اما پیش خود گفتید ببینیم چه میشود. شاید اثر گذار باشد اما دیدید که اثرگذار نبود وبرعکس ضربه هولناکی خوردید.امابیان این مطلب را به حساب شهامت شما هم نخواهند نوشت. چون مردم هم میدانند بر اثر ناچاری این مطلب را بیان میکندکه شاید در دوره های دیگر بتوانید از آن بهره برداری کنید.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)