واکنش اعضای دولت به سخنان تند خامنه‌ای

 

پس از سخنان تند و صریح علی خامنه‌ای٬ وزیر امور خارجه و دفاع از ضرورت توسعه برنامه موشکی ایران سخن گفت٬ وزیر دفاع بخشنامه اجرای طرح اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد و اعلام شد که اکبر هاشمی رفسنجانی حساب کاربری توییتر ندارد.

علی خامنه‌ای در دو هفته گذشته حملات تندی متوجه دولت حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی کرده که در نوع خود کم‌سابقه و غیرقابل انتظار بوده است.

خامنه‌ای از دولت به خاطر بی‌اعتنایی به اجرای طرح «اقتصاد مقاومتی» انتقاد کرده و در سخنان روز گذشته خود نیز به طور تلویحی هاشمی رفسنجانی را «خائن» خوانده است.

اکانت توییتر هاشمی رفسنجانی چند روز پیش توییتی با این مضمون که «دنیای فردا، دنیای گفتمان‌هاست، نه موشک‌ها» منتشر کرد که واکنش تند علی خامنه‌ای را در پی داشت.

آقای خامنه‌ای روز گذشته در دیدار با مداحان در پاسخ به این توییت گفت اگر طرح این نوع سخنان آگاهانه باشد «خیانت» است.

ساعاتی پس از این سخنان صریح خامنه‌ای٬ یک منبع آگاه در گفت‌و‌گو با سایت «انتخاب» اعلام کرد صفحه فعال در توییتر، کانال تلگرامی و اینستاگرام منتسب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ربطی به هاشمی رفسنجانی ندارد.

محمد‌جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه هم در صفحه توئیتر خود نوشته «اگر در زمان حمله صدام به ایران دارای موشک بودیم، می‌توانست جرات این کار را از وی بگیرد و یا حداقل حملات کور وی را به مردم غیر نظامی کاهش دهد.»

ظریف با دفاع از اظهارات و موضع‌گیری فرماندهان سپاه درباره برنامه موشکی ایران نوشته که «نه برجام و نه قطعنامه شورای امنیت ، ایران را از کار بر روی موشک‌هایی که برای حمل کلاهک هسته‌ای طراحی نشده‌اند٬ منع نمی‌کند.»

وزیر امور خارجه تاکید کرده «ما همواره گفته‌ایم به توسعه ظرفیت‌های دفاعی خود ادامه می‌دهیم و این تجهیزات دفاعی ربطی به سلاح هسته‌ای ندارند.»

حسین دهقان٬ وزیر دفاع دولت حسن روحانی هم با دفاع از رزمایش‌های موشکی سپاه پاسداران اعلام کرده «تلاش برای افزایش توانمندی‌های دفاعی را ادامه می‌دهیم.»

عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور نیز در واکنش به انتقاد علی خامنه‌ای٬ از ابلاغ بخشنامه اجرای طرح «اقتصاد مقاومتی» از سوی این وزارت‌خانه به استانداری‌ها خبر داده است.

به نظر می‌رسد با دو سخنرانی تند و صریح علی خامنه‌ای در سال جدید٬ دولت حسن روحانی کار سختی پیش روی خود در مسائل داخلی و خارجی داشته باشد.

رضا حقگو در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ :
خامنه ای وعقبه اش درانتخابات

خامنه ای وعقبه اش درانتخابات اخیر شمه ای از پایان سالها قلدری و زورگویی خودشان را حس کردندو تمام درد وناله وتهمت زدن به این وان بخاطر این است که مرگ سیاسی اجتماعی خودرا نزدیک می بینند.انها دارند نتایج بذرهای سالها دیکتاتوریرا الان برداشت میکنند .از سوختن او و اذنابش معلوم است که ضربه ی کاری خوردهاست.او فهمیده که رفتنی است ودارد دست وپا ی بیخود میزند.

مسعود در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ :
https://www.example.com
قانون اساسی

در قانون اساسی موادی هست که میتواند در مواقع ضروری کمک حال رئیس قوه اجرائی باشد. چرا روسای پیشین جمهوری وعلی الخصوص رئیس جمهور فعلی ازاین قوه وتوانائی بصورت بالفعل استفاده نمی کند.یکی از این توانمندی ها قدرت لایزال مردم است که میتواند در مواقع حساس به کمک رئیس جمهور در آید . همین الان برزیل نمونه بارز این کشمکش سیاسی است. عده ای در احزاب رئیس جمهور را به چالش کشیده اند ومردم در مقابل انها ودر کنار رئیس جمهور در حرکتند البته 50% مردم هم در کنار احزاب خواهان برکناری رئیس جمهورند . نتیجه اینکه این قدرت (حضور مردم) در صحنه کلی از معادلات را بر هم میزند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ :
نباید دست مافیای سپاه که حافظ

نباید دست مافیای سپاه که حافظ سید علی هستند از منابع کشور کوتاه شود ، فرماندهان سپاه که این همه از فعالیت های موشکی دفاع میکنند ، اعلام کنند که هر موشک برای ملت زیر خط فقر ایران چه مبلغ تمام میشود ؟!!

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ :
دیکتاتوری یعنی همین که

دیکتاتوری یعنی همین که دیکتاتور یک حرف مفتی میزند همه ناچارا به به و چه چه کنند و حرفهایشان را از ترس پس بگیرند

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)