علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه عمار:

کار با شعار «مرگ بر بی‌حجاب» حل نمی‌شود

علیرضا پناهیان٬ عضو قرارگاه عمار می‌گوید با «مرگ بر بی‌حجاب» گفتن نمی‌توان مسئله حجاب را حل کرد٬ بیشتر مؤمنان در زندگی از «رفتار و گفتار زیبا» استفاده نمی‌کنند٬ ما «قسم خورده‌ایم» که با زیبایی قهر باشیم و فعالیت «مسجدی‌ها و هیأتی‌ها با بسته بندی خوبی ارائه نمی‌شود.»

آقای پناهیان٬ علت دوری جوانان از دین را نه محتوای دین بلکه ارائه بسته‌بندی نامناسب دانسته است.

خلاصه‌ای از اظهارات پناهیان:

● باید زشتی و زیبایی در کنار هم تبیین شوند٬ نمی‌توان گفت بی‌حجابی زشت است ولی از زیبایی حجاب چیزی نگویی؛ زن بی‌حجابی را زیبا می‌داند و به عوارض آن فکر نمی‌کند؛ پس باید درباره زیبایی‌های حجاب سخن بگوییم؛ نمی‌توان با مرگ بر بی‌حجاب کار را حل کرد.

● اکثر مؤمنان در زندگی از رفتار و گفتار زیبا استفاده نمی‌کنند و به راحتی فرزند در خانه جذب زیبایی‌های کاذب می‌شود.

● همین خانم‌ها در خانه احساسات خود را‌‌ رها می‌کنند و زیبا عمل نمی‌کنند و به همین خاطر اکثر فرزندانی که در خانه مذهبی بار می‌آیند و با این جو مواجه می‌شوند، در دوران جوانی از مذهب زده می‌شوند و بقیه را هم نسبت به دین زده می‌کنند.

● چرا ما طلبه‌های رمان نویس نداریم؟ این کار فیلسوفانه و عمیقی است همچنان که افلاطون و ارسطاطالیس یونانی مطالب خود را به صورت دیالوگ‌های زیبا نوشته‌اند و بعد‌ها به صورت متن علمی درآمد.

● ما قسم خورده‌ایم که با زیبایی قهر باشیم... فقه ما هم به زیبایی رفتار اهمیت می‌دهد و بیان می‌کند که اگر امام جماعت رفتار نا‌زیبایی داشته باشد نمی‌توان پشت سر او نماز خواند که آن را با عنوان رفتار خلاف مروت تفسیر می‌کند.

● حسن خلق به معنای اخلاق زیبا است نه اخلاق خوب به معنای حقوقی؛ حسن خلق به معنای حسن معاشرت است.

● ما بسته بندی خوبی نداریم؛ فعالیت حزب اللهی‌ها و مسجدی‌ها و هیأتی‌ها در بسته بندی معرفت‌ها و معنویت‌ها مطلوب نیست.

● برخی از زشتی معصیت سخن می‌گویند و شعار می‌دهند ولی به زیبایی طاعت که روی دیگر سکه است اهمیت نمی‌دهند؛ این‌ها حال انسان را از دین به هم می‌زند.

● جلسات سینه زنی رفتاری بسیار زیبا و فنی است. سینه زنی حرکتی موزون است که فرد با آن احساسات خود را ابراز می‌کند و تأثیر بسیار فراوانی هم می‌تواند بگذارد؛ سینه زنی و نوحه خوانی در دنیا اثر می‌گذارد.

● سینه زنی با اینکه بسته بندی قشنگی ندارد برخی از افراد ضد دین در کشور‌های غربی نوحه‌های فارسی گوش می‌دهد و تا آنجا پیش رفته‌اند که از نماد‌های هیأتی برای شو‌ها و مراسمات شیطانی خود استفاده می‌کنند تا شور بیشتری به جلسات خود بدهند.

● خانم‌ها نباید الگوهای رفتاری خود را از صدا و سیما بگیرند؛ در تلویزیون رفتار زن خانواده با همسر، با فرزندان، با خواهر و بردار و با پدر و مادر به یک شکل است که این واقعا درست نیست.

● قبول داریم نمی‌توان همه احساسات یک زن را تلویزیون به تصویر کشید چون خود آن آفات بدتری دارد ولی اگر زنان بخواهند از رفتار خانم‌های تلویزیون الگو بگیرند، سرد رفتار می‌شود.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ :
این غضنفر هم فهمید که "اکثر

این غضنفر هم فهمید که "اکثر فرزندانی که در خانه مذهبی بار می‌آیند و با این جو مواجه می‌شوند، در دوران جوانی از مذهب زده می‌شوند و بقیه را هم نسبت به دین زده می‌کنند."
اینکه چرا شما طلبه ها رمان نویس ندارید ، به این علت است که رمان نویسی شعور میخواهد . شما طلبه ها غیر از جعلیات بحارالانوار و مقاتل هیچ چیز در چنته ندارید ، چون ، الا قلیلی ، شعور ندارید . چرا شعور ندارید ، برای اینکه مغز تعطیل است و عقل منشاء شبهه میشود . در عوض تا بخواهید وقاحت دارید .

مسعود در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ :
https://www.example.com
دیوانگی هم عالمی دارد.

شما چیزی از حرف های این دیوانه فهمیدید؟ این ضد ونقیص گویی تا کی."ما قسم خورده ایم با زیبایی قهر باشیم". دیوانگی هم عالمی دارد. این همه ازمحاسن زیبایی در قران ودر کتب دینی گفته شده من نمی دانم این حرفها را چگونه باید شنید. یا این بابا روانگردان مصرف میکند یا به من مقداری روانگردان تجویز کنید تا بتوانم این خزعبلات را گوش کنم.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)