تاخیر شورای نگهبان در تائید نتایج انتخابات اسفند

شورای نگهبان با گذشت حدود دو هفته از برگزاری انتخابات هفتم اسفند هنوز نتایج آن را تائید نکرده که این مساله با واکنش وزارت کشور و اکبر هاشمی رفسنجانی مواجه شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور روز شنبه ۲۲ اسفندماه از شورای نگهبان خواسته «هر چه سریع‌تر» نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را تائید کند.

آقای رحمانی فضلی گفته «در چند حوزه مردم دچار نگرانی هستند٬ لذا شورای نگهبان هرچه سریع‌تر نظر خود را اعلام کند تا نشاط مردم بیشتر شود.»

اکبر هاشمی رفسنجانی نیز اظهارات علی خامنه‌ای درباره انتخابات هفتم اسفند در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری را به منزله تائید نتایج انتخابات هفتم اسفند ارزیابی کرده است.

هاشمی رفسنجانی گفته «خوشبختانه رهبری هم انتخابات را خوب ارزیابی کردند و صحت انتخابات را تایید فرمودند. من هم تایید می‌کنم در شرایطی که بیم آن می‌رفت فتنه بزرگتری در راه باشد.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحولاتی که از ۸۴ آغاز شد و در ۹۲ به پایان رسید، گفته ‌ «این تحولات در طول این سال‌ها منفی بود و وضع کشور را در شرایط منفی قرار داد.»

منظور هاشمی رفسنجانی از این سخنان دو انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ است که در این دو دوره محمود احمدی‌نژاد به عنوان برنده نهایی آن‌ها اعلام شد.

هاشمی رفسنجانی و بسیاری دیگر از اصلاح‌طلبان معتقدند در این دو انتخابات از سوی سپاه پاسداران و محافظه‌کاران تقلب‌های گسترده‌ای صورت گرفت که منجر به تغییر نتایج واقعی آن‌ها شد.

 

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ :
شورای نگهبان دنبال اینه که با

شورای نگهبان دنبال اینه که با ترفند و حقه حداد عادل را به مجلس بفرسته قبلاً هم در دوران اصلاحات هم همین کار را کرد این دغل بازیها توهینی به رای مردم است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)