احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان:

شورای نگهبان از انتخابات سربلند بیرون آمد

احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان گفته این شورا از انتخابات هفتم اسفندماه در حالی که «تحت فشار» قرار داشت «سربلند» بیرون آمد و تضعیف جایگاه ولی فقیه «به مخاطره انداختن کشور» است.

آقای جنتی این اظهارات را در گزارشی درباره روند برگزاری انتخابات هفتم اسفندماه در آخرین اجلاس مجلس خبرگان بیان کرده است.

دبیر شورای نگهبان گفته با آنکه عده‌ای در تلاش بودند شورای نگهبان را به «چالش» بکشند٬ این شورا «این بار نیز از آزمایش سربلند بیرون آمد.»

جنتی با انتقاد از کثرت ثبت نام کنندگان در انتخابات خبرگان و مجلس شورا ادامه داده «در این ایام، فشار سنگینی بر شورای نگهبان وارد آمد.»

وی با اشاره به امتحان اجتهاد برای نامزدهای انتخابات خبرگان گفته «رد یا قبول در امتحان علمی، گر چه شرط است، ولی احراز سایر موارد کار بسیار دشواری است و شورا در این ایام، فشار کاری زیادی را  تحمل کرد.»

جنتی گفته «شورای نگهبان از سازوکارهای خود که حتی گاهی از قبل از ثبت نام‌ها صورت گرفته استفاده کرده و هجمه‌های بیرونی و طرح شبهات علیه شورا، خللی در کار اعضای شورای نگهبان که خدا ترسی را سر لوحه کار خود قرار داده اند وارد نمی‌کند.»

جنتی در حالی از عملکرد شورای نگهبان در انتخابات هفتم اسفندماه حمایت کرده که در روزهای اخیر٬ نجات‌الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان از روند بررسی صلاحیت‌های نامزدها در ایران انتقاد کرده است.

وی گفته با احمد جنتی٬ دبیر این شورا «اختلاف سلیقه جدی» دارد٬ بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی در ایران فاقد سازماندهی «کارآمد و مؤثر» است و گزارش‌های دریافتی شورای نگهبان از نهادهای اطلاعاتی درباره نامزد‌ها «ناقص» است.

شورای نگهبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی٬ بسیاری از نامزدها را ردصلاحیت کرد و موجب شد نیروهای اصلاح‌طلب با افراد گمنام و ناشناسی در این رقابت‌ها شرکت کنند.

احمد جنتی در بخش دیگری از اظهارات خود  از آنچه تضعیف جایگاه ولی فقیه نامید٬ انتقاد کرده و افزوده «تضعیف جایگاه ولی فقیه و رهبری نظام نتیجه‌ای جز به مخاطره انداختن نظام اسلامی و کشور ندارد.»

دبیر شورای نگهبان مدعی شده «عده‌ای نمی‌خواهند ببینند که وجود و حضور ولی فقیه چگونه کشور را از بحران‌ها به ویژه بحران‌های منطقه‌ای که امروز در کشورهای همسایه شاهد آن هستیم حفظ نموده است.»
 

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ :
تمام منصوبان رهبری در این سی

تمام منصوبان رهبری در این سی سال همیشه سربلند بیرون امده اند ، مردم بصیرت ندارند و نمی بینند ، نـــه ؟!

کاربر مهمانmani az alman در تاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ :
از رو كه نميره اين ...

از رو كه نميره اين ... موميايي، با ساخت و پاخت وارد كه شدي، تا جايي كه توانستي و توانستيد مثل ماشين درو هر كِسي را كه به قول خودت كوچكترين فعاليتي در اعتراض مدني مردم در سال ٨٨ داشت، رد صلاحيت كردي، باز ميگي شوراي نگهبان سربلند بيرون امد. واقعا كه امثال پري بلنده هفت بار اب به دست شما اخوندها بريزند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)