چند روز مانده به انتخابات هفتم اسفند

موقعیت بغرنج علی لاریجانی و اصلاح‌طلبان

ناکامی اصلاح‌طلبان در بسیج نیرو‌های اجتماعی خود٬ برائت نامزد‌های محافظه‌کار از فهرست هاشمی٬ دولتی‌ها و اصلاح‌طلبان٬ علی لاریجانی را نیز در معرض یک شکست بزرگ انتخاباتی قرار داده است.

اصلاح‌طلبان و نیرو‌های حامی دولت که در انتخابات هفتم اسفند با فراکسیون رهروان ولایت و علی لاریجانی ائتلاف کرده‌اند تاکنون نتوانسته‌اند نیرو‌های حامی خود را قانع به شرکت در انتخابات کنند.

در پی این ناکامی٬ محمد خاتمی با انتشار یک فایل ویدیویی از حامیان خود خواسته با حضور در انتخابات به فهرست اصلاح‌طلبان و هاشمی رای دهند.

ائتلاف اصلاح‌طلبان٬ حامیان دولت و لاریجانی هم پوستر‌های جدیدی با تصاویر حسن روحانی منتشر کرده‌ و تصویر اکبر هاشمی رفسنجانی را به حاشیه برده است.

علی لاریجانی نیز که به دلیل اختلاف با «جبهه پایداری» حاضر به حضور در ائتلاف اصول‌گرایان نشده بود تاکنون از سوی این جریان در قم حمایت نشده است.

گفته می‌شود اصول‌گرایان با حذف نام علی لاریجانی از فهرست انتخاباتی خود٬ مجتبی ذوالنور را جایگزین وی کرده‌اند.

لاریجانی که در فهرست نامزد‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار گرفته هم اعلام کرده به طور مستقل وارد انتخابات شده است.

در صورتی که نام لاریجانی از فهرست اصول‌گرایان به طور قطعی حذف شود و اصلاح‌طلبان نیز نتوانند نیرو‌های خود را قانع به شرکت در انتخابات کنند٬ احتمال شکست رئیس کنونی مجلس در انتخابات هفتم اسفندماه افزایش خواهد یافت.

در صورت شکست لاریجانی و ناکامی اعضای فراکسیون رهروان ولایت در ورود به مجلس٬ احتمال ریاست غلامعلی حداد عادل بر مجلس آینده افزایش نیز خواهد یافت.

موج برائت نامزد‌های محافظه‌کار در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از فهرست انتخاباتی اصلاح‌طلبان و هاشمی رفسنجانی نیز وضعیت اصلاح‌طلبان را بدتر از قبل کرده است.

هاشم بطحایی گلپایگانی٬ محمدعلی تسخیری و محمدعلی موحدی‌کرمانی از جمله نامزد‌های انتخابات مجلس خبرگان هستند که فهرست هاشمی رفسنجانی را محکوم کرده‌اند.

این افراد به طور مستقیم و غیرمستقیم این فهرست را مورد حمایت بریتانیا دانسته و از آن اعلام برائت کرده‌اند.

محمدرضا مدرسی یزدی٬ محمد بهرامی خوشکار و امان‌الله علیمرادی سه نامزد دیگر مجلس خبرگان رهبری هم از فهرست انتخاباتی هاشمی رفسنجانی اعلام برائت کرده‌اند.

در صورتی که این روند تا روز جمعه ادامه یابد٬ احتمال شکست اصلاح‌طلبان٬ حامیان دولت و علی لاریجانی در انتخابات بسیار بالا خواهد بود.

 

سارا در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۴ :
تحلیل کاملا اماتوری هست. موج

تحلیل کاملا اماتوری هست. موج داره ایجاد میشه و شکل گرفتن موج شرکت مردم، احتمال برد لیست ائتلافی را افزایش می دهد.

یک نکته هم در مورد اعلام برائت از لیست خبرگان: هیچ گاه اعلام نشده که این لیست کاملا همسو با تیم اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل است. بلکه اعلام شده «بهترین» لیست از گزینه های موجود است. نکته ظریفی که اینجا نهفته و خود آقایانی که اعلام برائت می کنند هم متوجه نشدند این است که قرار دادن این افراد در لیست ائلافی تلاشی برای کم کردن احتمال رای آوردن تندورهایی مثل جنتی، یزدی و مصباح و ... است. این اعلام برائت فقط باعث میشه خود آقایان برائت کننده رای نیاورند. یعنی سر لیست های دو طرف رای خواهد آورد و امثال تسخیری حذف می شوند!

حامد در تاریخ ۴ اسفند ۱۳۹۴ :
فازت چيه ديگربان؟! هك شدى؟!!

فازت چيه ديگربان؟! هك شدى؟!!

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ :
تکذیب آیت الله بطحایی

هاشم بطحایی گلپایگانی فهرست خبرگان مردم را محکوم نکرده! حرف ایشون ظاهرا توسط انجمن اسلامی دانشجویان تحریف شده بوده:
(منبع: http://www.entekhab.ir/fa/news/253841)

آیت الله بطحائی گلپایگانی نسبت به سوء برداشت انجمن اسلامی دانشجویان از سخنان او نسبت به آیت الله هاشمی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش «انتخاب»، متن این پیام به شرح زیر است:

مقام معظم رهبری: سعی کنید در خبرگان رهبری احترام آقای هاشمی رفسنجانی حفظ شود.

حمایت اعضای انقلابی از یکدیگر نه تنها باعث افزایش همدلی میان این افراد است ، که باعث تضعیف روحیه دشمن نیز می گردد. در گفتگویی که با (آقایاسر) فرزند آیت الله هاشمی و همچنین خود ایشان انجام شده بود ، مباحثی پیرامون تحکیم روحیه برادری میان دلتمردان و تلاش بیشتر برای حفظ انقلاب مطرح گردید.

با توجه به شرایط حساس انتخاباتی و نفوذ ناگهانی دشمن می طلبد که با حفظ وحدت بخصوص جهت شرکت در انتخابات از هرگونه برداشت ناصواب نسبت به بیانه ها و مصاحبه ها ، پرهیز شود و اخلاق اسلامی رعایت گردد.

در تاریخ ۲ / اسفند / ۱۳۹۴ عده ای از دانشجویان عضو انجمن اسلامی ، از بنده درخواست دیدار داشتند.

یکی از سئوال آن ها راجع به اظهارات رادیو بی بی سی در رابطه با لیست خبرگان مردم بود که بنده ، تبری خود را نسبت به اظهارات رادیو بی بی سی اعلان کردم و قطعاً آیت الله هاشمی و افراد مندرج در لیست خبرگان مردم نیز همین گونه است و نیز به حرکت های شخصیت کشی که معظم له را هدف قرار داده است اشاره و محکوم کردم.

بنده با برداشت های نادرست مخالف می باشم و قطعاً اظهارات رادیو بی بی سی مورد نفرت و تبری جناب آقای هاشمی می باشد که متاسفانه طور دیگری تفسیر شده است. امید است این حرکات ناشایست تکرار نشود که به ضرر انقلاب و انقلابیون است.

والسلام
سید هاشم بطحائی گلپایگانی
کاندیدای پنجمین دوره خبرگان رهبری استان تهران
۲/اسفند/۱۳۹۴

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ :
خیلی تحلیلتون مسخره و مشکوک و

خیلی تحلیلتون مسخره و مشکوک و بر خلاف شرایط جامعست!!!!!حس می كنم اختیار سایت از دست مدیران سابقش خارج شده!!!

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ :
تحلیل غلط

از سایت دیگربان بعید بود چنین تحلیل غلطی را منتشر کند. بررسی های میدانی نشان از حضور گسترده مردم در انتخابات است و این حضور تمامی نفرات اصلی طیف تندرو در مجلس خبرگان و مجلس شورا را جارو خواهد کرد. ایا شکست اصلاح طلبان و نیروهای میانه رو را هیچ تحلیلگر معقولی مطرح نموده است؟ مشکوک می زنید.

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ :
من هميشه سايت شما را به عنوان

من هميشه سايت شما را به عنوان سايتى خبرى خيلى دوست دارم، ولى مطلبى تحليلى مثل اين مطلب نه تنها با طبيعت سايت شما همخوانى ندارد بلكه از نظر تحليلى هم بسيار بى پشتوانه و جهت دار است. لبه عنوان سايت خبرى در كار خود موفق هستيد، لطفا تغيير مشى ندهيد

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۴ :
خیلی دلتون میخواد که مردم

خیلی دلتون میخواد که مردم شرکت نکنند.آره؟ حالا سایت دیگربان هم «تحلیلگر» شده؟ این تحلیل تخیلی رو از کجات آوردی؟ اون خبر «عدم موفقیت اصلاح طلبان برای بسیج نیروها» رو از کجا آوردی؟
از یه طرف سایتتون پر از خبر جلز و ولز اصولگراهاست از طرف دیگه با خبرسازی کاذب میخوای مردم رو از شرکت در انتخابات منصرف کنی؟
سرتون تو آخور کجاست؟ سلطنت طلبا؟ آمریکا؟ یا شایدم خود حضرت آقا وارد عمل شده و با چند دلار ناقابل خواسته از شما کمک بگیره تا مردم رو مأیوس کنید؟
این مقاله و خبرسازی امروزت به یادگار در تاریخ سایتهای ایرانی باقی موند! تقریباً رفتی گورستان فراموشی.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)