احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان و نامزد خبرگان:

علی خامنه‌ای شرایط رهبری را به طور کامل دارد

احمد جنتی٬ دبیر شورای نگهبان و نامزد مجلس خبرگان گفته هیچ نهادی در جمهوری اسلامی به اندازه مجلس خبرگان «اهمیت» ندارد٬ قوای سه‌گانه بدون رهبر «مشروعیت» ندارند و وی برای حضور در خبرگان «احساس وظیفه شرعی» می‌کند.

آقای جنتی در نطق انتخاباتی‌اش که از شبکه تهران پخش شد خود را «عاشق» روح‌الله خمینی٬ بنیانگذار جمهوری اسلامی معرفی کرده و افزوده کاری که شورای نگهبان در انتخابات انجام می‌دهد «دشمن‌تراشی» دارد.

خلاصه‌ای از نطق انتخاباتی احمد جنتی:

● مجلس خبرگان باید رهبری را تعیین کند که مشروعیت نظام وابسته به اوست و اگر او نباشد قوای سه‌گانه هیچ کدام مشروعیتی ندارند که این تشکیلات خبرگان راجع به رهبری مسئولیت دارد.

● هیچ نهادی به اندازه خبرگان رهبری به دلیل اینکه با ستون انقلاب یعنی رهبری سروکار دارد، اهمیت ندارد.

● همواره از تعریف نسبت به خودم پرهیز کرده‌ام اما تاریخ نشان می‌دهد که در بیش از ۳۰ سال که در تهران بوده‌ام تجاربی داشته‌ام. امروز بنده برای حضور در خبرگان رهبری احساس وظیفه شرعی می‌کنم.

● در مدت ۱۴ سال در مدرسه حقانی تدریس می‌کردم و شاگردان بسیار خوبی در آنجا پرورش یافتند و بعد در جاذبه امام قرار گرفتم و عاشق امام بودم و خود را عاشق امام می‌دانم.

● برای تبلیغ انقلاب و اندیشه‌ها و روحیات امام به کشورهایی نظیر پاکستان، هندوستان، ژاپن و اروپا  سفر کرده‌ام تا پدیده انقلاب اسلامی را در حد توان به مردم جهان معرفی کنم، البته در زمان جنگ بوسنی نیز سفری به این کشور  داشته‌ام.

● {درباره ساده‌زیستی}: بنده خانه‌ای در قم دارم که وقفی است و ساختمان آن نیز خشت و گلی است که این خانه را در ابتدای انقلاب خرید‌ه‌ام و در حال حاضر نیز به همان حال مانده است؛ پراید دست‌دومی هم خریده‌ام و هنوز از آن استفاده می‌کنم.

● در انتخابات خیلی‌ها {به شورای نگهبان} فشار می‌آورند و سفارش می‌کنند، اما پاسخ بنده این است که قانون تکلیف همه را معلوم می‌کند و ما نیز مجری قانون هستیم. این کارها دشمن‌تراشی دارد و خیلی‌ها ناراحت می‌شوند.

● نباید با اسلام بازی و معامله کنیم، امام ضدغرب‌زدگی بود و ما نیز همین روحیه را از او یاد گرفته‌ایم که احکام اسلام باید دقیق رعایت شود و اینها زمان هم ندارد.

● امیدواریم ما نیز آن روز را به چشم خود ببینیم که انشا‌ء‌الله بساط آمریکا و رژیم صهیونیستی اسرائیل و آل‌سعود برچیده شود و دیگر مظلومی در جهان نباشد.

● خبرگان هم در زمان حضرت امام و هم در زمان امام خامنه‌ای می‌بینند که شرایط به طور کامل است و شجاعت و تدبیر و عادل بودن و همه شرایط ایشان به قوت خودش پابرجاست.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ :
من نمی دانم اعضای مجلس خبرگان

من نمی دانم اعضای مجلس خبرگان بایت چه چیزی حقوق میگیرند و این مجلس برای چی تو قانون تعریف شده!!!
مجلسی که دائم مدح و ثنا میگوید آدم را یاد داستانهای تاریخی و ملیجکان دربار می اندازه!!!

کاربر مهمان در تاریخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ :
همان بهتر که از خودت تعریف

همان بهتر که از خودت تعریف نکردی ، چون باعث خنده است فسیل !
با اسلامی که امثال تو معرفی کردند مردم از دین گریزان شدند !

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)