تمجید روحانی از خامنه‌ای با هدف تشویق رهبر برای صدور حکم حکومتی

محمد‌رضا نقدی٬ فرمانده سازمان بسیج به طور تلویحی گفته حسن روحانی برای تائید صلاحیت برخی نامزد‌های رد صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان از علی خامنه‌ای درخواست حکم حکومتی کرده است.

آقای نقدی بدون آنکه نامی از حسن روحانی ببرد٬ گفته «تنها برای تایید صلاحیت‌های افراد رد صلاحیت شده باید دلسوزی کرد و رفت و از رهبری درخواست حکم حکومتی کرد؟»

وی از مقام‌های دولتی این پرسش را مطرح کرده که «چرا برای مشکلات صنایع و کارخانجات که حاصل بی‌تدبیری است دلسوزی نمی‌کنید؟»

اواخر دی ماه نیز محمد اشرفی اصفهانی، رئیس هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری در ریاست جمهوری از طرح چنین درخواستی خبر داده بود.

اشرفی اصفهانی گفته بود روحانی برای تائید صلاحیت برخی نامزد‌های انتخابات از رهبر درخواست صدور حکم حکومتی کرده که یک روز بعد این اظهارات تکذیب شد.

آن‌طور که فعالان اصلاح‌طلب می‌گویند در فهرست حسن روحانی نام ۲۷۰ نامزد رد صلاحیت وجود داشته که رایزنی‌ها و درخواست‌های وی برای تائید صلاحیت آن‌ها بی‌نتیجه مانده است.

حسن روحانی روز گذشته نیز بار دیگر زبان به تعریف و تمجید از علی خامنه‌ای گشود تا وی را متقاعد به صدور حکم حکومتی کند که تاکنون از تاثیر این اظهارات بر رهبر جمهوری اسلامی گزارشی منتشر نشده است.

روحانی هم‌چون اکبر هاشمی رفسنجانی برای پیش‌برد برخی سیاست‌های و تصمیم‌های خود از استراتژی تعریف اغراق آمیز از علی خامنه‌ای استفاده می‌کنند.

این دو معتقدند خامنه‌ای در برابر تعریف‌ها و تمجید‌ها از خود به شدت سست بوده و در پی این تعاریف از موضع خود کوتاه آمده و با درخواست آن‌ها موافقت می‌کند.

 

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)