علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی:

مسئولان مشغول مسائل روزنامه‌ای نشوند

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی گفته برخی حرف‌های «غلط» که این روزها با هدفی «سیاسی» درباره انتخابات مطرح می‌شود٬ موجب «تشویش مردم» است و مسئولان کشور نباید به «مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای» مشغول شوند.

به نظر می‌رسد منظور آقای خامنه‌ای از حرف‌های «غلط و نامناسب»٬ اظهارات اکبر هاشمی رفسنجانی درباره ردصلاحیت حسن خمینی از سوی شورای نگهبان باشد.

خامنه‌ای در این زمینه گفته «این حرف‌ها فقط با نگاه سیاسی و به علت دوری از انگیزه‌های خدایی بیان می‌شود اما اکنون قصد ندارم به آنها بپردازم.»

وی خطاب به مردم نیز گفته که «مشارکت همگانی، کشور و نظام را عزت می‌بخشد و بیمه می‌کند» و شرکت در انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری «فریضه‌ای برای همه مردم است.»

خامنه‌ای خطاب به مسئولان کشور گفته که آنها نباید به «مسائل تبلیغاتی و روزنامه‌ای» مشغول شوند.

اشاره وی به اعتراض‌های مقام‌های دولتی از جمله حسن روحانی به ردصلاحیت‌های گسترده نامزدهای انتخابات از سوی شورای نگهبان است.

خامنه‌ای افزوده مقام‌های کشور «مراقب باشند که جنجال‌های روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به ویژه اقتصاد غافل ننماید.»

پیش از وی نیز شماری از محافظه‌کاران به روحانی توصیه کرده بودند در راستای وظایف خود اظهارنظر کند.

رهبر جمهوری اسلامی٬ انتخابات را موضوعی «مهم» اما «مقطعی» خوانده و «مقاوم‌سازی اقتصاد کشور» را مسئله‌ای اساسی عنوان کرد.

وی به افرادی که از «دشمنان غافل می‌شوند و دل‌شان به آنها خوش» است نیز هشدار داده که «هیچ گاه مورد تمجید مردم قرار نمی‌گیرند.»

خامنه‌ای گفته است «دشمن وقتی سلسله دوستی بجنباند، در لباس دوست کاری می‌کند که هیچ دشمنی نمی‌تواند.»
 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)