آیا واقعا مردم ایران به «بیت امام مدیون هستند؟»

وب‌سایت «الف» از حسن خمینی سوال کرده که چرا به تعریف و تمجیدهای اکبر هاشمی رفسنجانی از وی واکنش نشان نمی‌دهد و آیا واقعا مردم ایران به «بیت» روح‌الله خمینی «مدیون» هستند؟

نویسنده یادداشت «الف» از خمینی پرسیده آیا خودش قبول دارد که به گفته هاشمی «علامه» است؟

متن کامل این یادداشت با عنوان «سوال ساده از سید حسن آقای عزیز»:

حجت الاسلام سید حسن خمینی را به «مراقبت از اخلاق» می شناسیم. اگرچه شناخت مختصری از سلوک فردی ایشان در دست است اما حضور رسانه‌ای وی همواره با تاکید بر رعایت ادب و اخلاق اسلامی بوده است. مدت‌ها قبل تاکید کرده بودند که ریشه اعتدال در رعایت اخلاق است و انقلابی گری نیز در اخلاق مداری است.

از سوی دیگر سید حسن آقای خمینی را به بیت حضرت امام می شناسیم. بدون تردید نوه حضرت امام نسبت به رعایت سبک زندگی و اخلاقی حضرت امام باید مراقبت بیشتری داشته باشند که انشاالله چنین است.

نقل است حضرت امام در دیدار نمایندگان مجلس اول شورای اسلامی نسبت به تمجید ها و تعابیر مبالغه آمیز مرحوم فخرالدین حجازی برخوردی کردند که در تاریخ ماندگار شد. حضرت امام افراد را از بیان چنین تعاریف و تمجیدهایی برحذر داشتند و تذکر دادند که انحطاط و سقوط اخلاقی افراد از همین‌گونه رفتارها و تمجیدها آغاز می شود.

حضرت امام در آغاز سخنان آن روز خود تأکید کردند: «من خوف این را دارم که مطالبی که آقای حجازی فرمودند درباره‌ی من، باورم بیاید. من خوف این را دارم که با این فرمایشات ایشان و امثال ایشان برای من یک غرور و انحطاطی پیش بیاید. من به خدای تبارک و تعالی پناه میبرم از غرور. ...»

با این مقدمه مختصر سوال این است که آیا سید حسن آقای خمینی به حکم اخلاق و ادب و همچنین سیره حضرت امام نباید نسبت به غلو ها و تملق‌های دیگران اعتراض کنند؟ جناب آقای هاشمی رفسنجانی سه تعبیر درباره جناب سیدحسن آقا بصورت عمومی مطرح کردند که فارغ از بحث سیاسی روز، حتا برای طرفداران ایشان نیز اعجاب برانگیز بود.

سوال ساده این است که موضع جناب حجت الاسلام خمینی درباره این تعابیر چیست؟

جناب هاشمی یکبار نسبت به سید حسن آقای خمینی و در حضور ایشان تعبیر علامه را داشتند.

اخیرا بیان داشتند که سید حسن خمینی اشبه الناس به حضرت امام است.

سوم هم اینکه مردم ایران به بیت حضرت امام بدهکار و مدیون است.

سوال ساده‌ای وجود دارد. آیا جناب سید حسن آقا قبول دارند که علامه خطاب شوند؟ آیا شبیه ترین مردم به حضرت امامند؟ آیا حقیقتا مردم ایران مدیون بیت امام هستند؟

ادب و اخلاق و سیره حضرت امام رحمه الله علیه سکوت حکم می‌کند؟

کاربر مهمان در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ :
ما هم از این پرسش کننده و

ما هم از این پرسش کننده و بزرگترهایش سئوالات زیادی داریم ولی آیا امنیت جانی برای طرح آن وجود دارد؟سئوال را باید از سواران بر اریکه قدرت پرسید و شما باید بهره ای از مردانگی در طرح سئوال از آنها را داشته باشید،نه کسی که بنده خدا روی مزار پدرش هم اجازه سخن گفتن ندارد؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)