علی خامنه‌ای در پاسخ به نامه روحانی درباره برجام:

برای معامله هسته‌ای با غرب هزینه‌های سنگینی پرداخت شد

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی نوشته بابت آنچه در «معامله» هسته‌ای ایران و غرب بدست آمده٬ «هزینه‌های سنگینی» پرداخت شده است.

آقای خامنه‌ای این مطلب را در پاسخ به نامه حسن روحانی به وی که پس از آغاز اجرای برجام نوشته شده٬ مورد اشاره قرار داده و از رئیس جمهوری خواسته در «تبلیغات» قرارداد هسته‌ای به این موضوع توجه شود.

خامنه‌ای به این «هزینه‌های سنگین» هیچ اشاره‌ای نکرده٬ اما خطاب به روحانی نوشته «نوشته‌ها و گفته‌هائی که سعی می‌کنند این حقیقت {پرداخت هزینه‌های سنگین} را نادیده گرفته و خود را ممنون طرف غربی وانمود کنند با افکار عمومی ملت، صادقانه رفتار نمی‌کنند.»

از جزئیات توافقنامه هسته‌ای ایران با غرب که پس از صرف میلیاردها دلار در نهایت موجب توقف برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی در ازای برداشتن تحریم‌ها شد اطلاعات دقیقی در دست نیست.

شماری از محافظه‌کاران تندرو بارها اعلام کردند که این توافقنامه دارای بخش‌های محرمانه‌ای است که حاکی از پرداخت امتیازهای گزاف از سوی ایران به غرب است.

مقام‌های جمهوری اسلامی با این حال تلاش می‌کنند این قرارداد را به نوعی برای ایران «پیروزی» جلوه داده و غرب را در این زمینه «شکست‌خورده» قامداد کنند.

خامنه‌ای نیز در همین راستا خطاب به روحانی نوشته که «دشمنان وادار به عقب‌نشینی» و رفع بخشی از «تحریم‌های زورگویانه» شدند.

وی از روحانی٬ هیات مذاکره‌کننده٬ شخص وزیر خارجه و همه‌ دست‌اندرکاران مذاکرات هسته‌ای تشکر کرده و به آنها توصیه کرده مراقب «خدعه و نقض عهد دولت‌های مستکبر بویژه امریکا» باشند و «اقتصاد مقاومتی» را فراموش نکنند.

 

کاربر مهمان در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۴ :
جام زهر

جام زهر نوش جانت.

کژدم در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۴ :
https://kajdoum1.blogspot.com
هزینه های سنگین تر در صف ایستاده اند

«انگل فرزانه» چه میخواهد بگوید؟ آیا میخواهد بگوید که «برجام» را پاس بدارید؟ زیرا هزینه های سنگینی برایش پرداخت شده است؟
یا اینکه میخواهد بگوید: «غلط کردید که اینچنین هزینه های سنگینی پرداختید؟».
مگر «صلح امام حسن» به جز این است که در برابر دریافت «خراج ملک ری» و نان و بوقلمون؛ حتّی «لعن پدر» را باید زیر سبیلی در کرد؟ اینرا که من نمیگویم.... تاریخ تشیع میگوید. اگر تاریخ تشّیع نمیگوید؛ پس چه اصراری بود که در وبسایت «انگل فرزانه» شیعیان را ترغیب کنند که «امام حسن» را نیز باید مثل «امام حسین» به یک چشم بنگرند؟ اگر فرقی میان آنها نبود؛ به چنین مقاله ای هم نیاز نبود.
«انگل فرزانه» باید بداند که زمان بندبازی میان «امامان» به سر رسیده است و دیگر نمیتوان برای سرپوش گذاشتن بر شکستهای ذلالانهٔ خود؛ آسمان و ریسمان بافت.

نقطه سر سطر.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۹۴ :
حق داهیانه با مقام فرزانه

حق داهیانه با مقام فرزانه ولایت است ، تمام این دستاوردها نتیجه مقاومت مردم تحت هدایت داهیانه رهبر فرزانه است ، نه اینکه در زمان ستم شاهی ! کشور ایران تحریم بود . ما ادراک الوقاحت !!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)