صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه:

عربستان بداند صبر و متانت ایران هم حدی دارد

صادق لاریجانی٬ رئیس قوه قضائیه واکنش عربستان به حمله به سفارت این کشور در تهران را «بهانه‌تراشی» خواند و به مقام‌های این کشور هشدار داد «صبر و متانت و سکوت» جمهوری اسلامی اسلامی مقابل آنها «حدی» دارد.

آقای لاریجانی رفتارهای مقام‌های عربستان را «غیرعاقلانه» دانسته که تنها چهره جهان اسلام را «مخدوش» می‌کند.

وی افزوده ریاض به دنبال «بهانه‌تراشی» علیه جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی است و با آنکه مقام‌های رسمی ایران حمله به سفارت عربستان را «تقبیح» کرد‌ه‌اند٬ سعودی‌ها به اقدامات واکنشی خود ادامه می‌دهند.

رئیس قوه قضائیه گفته حملاتی مشابه آنچه در تهران و مشهد اتفاق افتاد٬ «در بسیاری از کشورها رخ می‌دهد و معمولا برای واکنش نشان دادن به چنین رخدادهایی به موضع­گیری رسمی مسئولان و مراجع رسمی در قبال وقوع این حوادث توجه می‌شود.»

وی به عنوان مثال افزوده که «در مواردی سفارتخانه­‌های جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورها آماج چنین رخدادهایی بوده است و مسئولان جمهوری اسلامی ایران همواره موضع گیری­‌های مدبرانه و مستند به واکنش رسمی دولت­‌های آن کشورها داشته­‌اند.»

لاریجانی از این که مقام‌های ریاض «به گونه‌ای سخن می گویند که گویی تمام امور کشورهای اسلامی در دست آنها است» انتقاد کرده و این موضوع را «توهم» دانسته است.

وی «حاکمان سعودی» را «عمله­‌ای در خدمت صهیونیست­‌ها و آمریکایی­‌ها» معرفی کرده و به آنها هشدار داده در صورت ادامه رفتار «غیرعاقلانه» و خارج از «تدبیر» آنها علیه جمهوری اسلامی٬ تهران نیز به «متانت، تدبیر و سکوت» خود پایان می‌دهد.

رئیس قوه قضائیه گفته مقام‌های عربستان بدانند سکوت ایران به این معنی نیست که «آنها می­‌توانند هر کاری انجام دهند و به هر حال صبر جمهوری اسلامی ایران هم حدی دارد.»
 

کاربر مهمان احسانی در تاریخ ۲۳ دی ۱۳۹۴ :
روزی دزدان خُرجین اُلاغ

روزی دزدان خُرجین اُلاغ ملانصردین را ربودند؛ملانصردین شروع به تهدید کرد،که اگر خُرجین را پس نیاورید،چنین و چنان خواهم کرد.
مردم دور وی جمع شدند و شروع به سؤال کردند؛که چه خواهی کرد اگر دزد خُرجینت را پس نیاورد؟ وی پس از کمی فکر و خواراندن سر گفت؛ خُرجین دیگری درخانه دارم و آن را به دونیمه خواهم کرد و هریک را بعنوان توبره بکار خواهم برد.
این آخوند عراقی زاده ما که کمی شیرین عقل و خود بزرگ بین تشریف دارند و در مواضع ناسنجیده و نابخردانه در رأس سران شهره است؛فقط عربستان سعودی دیکتاتور را می بیند و التماس به وی می کند که تو کوتاه بیا؛رهبر مسلمین جهان حجت شرعی دارد که روی مواضع خود بایستد؛همچنان که در مواضع دیگر مانند سوریه و یمن و حصر ایستاده است.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۴ :
شیخک ، عربستان با امریکا

شیخک ، عربستان با امریکا پیمان نظامی دارد ، به همین جهت نیز جکومت ایران به شکر خوری افتاده است ، بی جهت عر و تیز نکن !!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)