رونمایی از دومین شهر موشکی سپاه

دومین شهر موشکی نیروی هوافضای سپاه با بازدید علی لاریجانی٬ رئیس مجلس از آن به طور رسمی رونمایی شد.

نخستین بار مهرماه سال جاری از یکی از شهرهای موشکی سپاه در عمق ۵۰۰ متری زمین رونمایی و تصاویری از آن توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران منتشر شده بود.

خبرگزاری‌های ایران نوشته‌اند در فیلم منتشرشده از بازدید لاریجانی از دومین شهر موشکی سپاه٬ موشک‌های مختلفی از جمله موشک بالستیک عماد با برد ۱۷۰۰ کیلومتر مشاهده می‌شود.

در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۴ :
امیدوارم تبدیل به شهر موشها

امیدوارم تبدیل به شهر موشها نشه

در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۴ :
دزدی‌های آشکار سپاه

دزدی‌های آشکار سپاه

همین عکس خود گویای یک دزدی بزرگ سپاه است.نگاه کنید به تریلی‌ها که ارتشی و نظامی نیستند، تریلی‌های معمولی‌ هستند که برای آسفالت ساخته شده نه برای بیابان‌های پر از سنگلاخ جبهه‌های جنگ ، رنگشان سفید است همان رنگ رایج بورس بازار. یعنی‌ فرمانده هان سپاه با این تریلی‌ها موشک‌های حلبی ساخت کابینت ساز‌های جاده ساوه را میخواهند به جنگ اعزام کنند؟ رنگ استتار هم نمیخواهد سفید بهتر است.

خودرو‌های نظامی تفاوت‌های کلی‌ و ساختاری با خودرو و وسائط ترابری عادی دارند و حداقل ۳ برابر سنگیتر و مقاومتر هستند.اما گویا سپاه آنچنان غرق فساد تا خرخره شده که حتی کامیون نظامی هم نمیخرند و اینجا هم باز تریلی‌های میخرند به بتوانند در بازار آزاد بفروشند.

اما مهمترین دزدی بزرگ سپاه کدام است؟

موشک ، بزرگترین اختلاس‌ها و دزدی‌های سپاه در موشک‌ها انجام میشود به هر شکل ساخت یا خرید آن .

موشک یکی‌ از ابزار‌های جنگی است که ارزش نظامی ندارد ، و به کار جنگ نمیاید چنانچه بودن یا نبودن آن تاثیری در سرنوشت جنگ‌ها ندارد، که نمونه آنرا در ارتش روسیه میبینیم با وجود به کار گیری گسترده از انواع موشک‌ها کمترین توفیقی در جنگ سوریه حاصل نشده است.

به کار گیری آن در جنگ هزار حرف و حدیث دارد در شرایط به خصوصی اهداف مشخصی که تازه نتیجه نه چندان روشن نیست.حال موشک‌های اسقاطی سپاه از رده خارج‌های چینی‌ و روسی که جای خود دارد در هزار کیلومتر ۴۰۰ کیلومتر خطا دارند.

کارشناسان نظامی اینطور ارزیابی کرده اند چنانچه سپاه به اسرائیل موشک شلیک کند به اردن یا لبنان اصابت خواهد کرد.

حال چرا سپاه اینقدر به روی موشک اصرار میورزد ؟ بخاطر دزدی‌های است که می‌توان با نام موشک انجام داد ،می‌توان صورتحساب میلیاردی برای یک مانور نوشت ،اما در آن چند موشک حلبی ساخت چهار دانگه را استفاده کرد و به جای ۱۰ موشک هم ۲۰۰ موشک نوشت.

می‌توان با دزدی‌های زیاد انبار موشکی را منفجر کرد و میلیارد‌ها دلار دزدی را پنهان کرد. کجا هستند این موشک‌ها چرا درسوریه هیچ نشانی‌ از آنان نیست؟

بله می‌توان با همین کامیون‌های نو وانمود کرد که دها کامیون یا صد‌ها کامیون نو سفید ! با صد‌ها فقره موشک به سوریه اعزام شده اند و آنجا در جنگ از بین رفته اند بعد همان کامیون‌ها را در بازار آزاد فروخت . خلاصه راست کار دزدی است ولی‌ به کار جنگ نمی‌آید.

سرنوشت هیچ جنگی با موشک تعیین نشده است ،نگاه کنید به رژه‌های نظامی امثال ارتش هند ، شاید ۵% تسلیحات نظامی را موشک تشکیل میدهد.

اما در موارد دیگر دستشان به دزدی زیاد باز نیست ،اگر کامیون ارتشی خریداری شود آنرا نمی‌توان سفید رنگ کرد و فروخت !

تجهیزات دیگر هم به همین ترتیب ، در ثانی‌ تجهیزات جدی و با ارزش نظامی را نمی‌تواند از غرب خریداری کنند ، برای همین به موشک بسنده کرده اند.

این هم نتیجه استراتژی جنگی سپاه است ، که حتی صدای ارباب روسیه را در آورده است که تلفات سپاه حتی برای یک جنگ بزرگ مانند جنگ جهانی‌ خیلی‌ زیاد است ،ده‌ها ژنرال کیلویی مختلس سپاه و بیش از ۶۰۰ فرمانده سپاه پودر شدند رفتند هوا !اما باز هم از موشک بازی دست برنمیدارند.

ارسال نظر جدید

Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)