مرکز بررسی جرائم سازمان یافته:

«ارتش سایبری» متعلق به سپاه نیست

مرکز بررسی جرائم سازمان یافته با رد وابستگی «ارتش سایبری» به سپاه، از خبرگزاری فارس به خاطر انتشار «نادرست» اظهارات یک فرمانده سپاه درباره آمار بازدید کاربران از سایت‌های غیراخلاقی انتقاد کرد.

این مرکز روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده که نقل قول «اشتباه» خبرگزاری فارس از ابراهیم بیانی، معاون اطلاعات سپاه استان فارس موجب «آزردگی و تشویش اذهان عمومی» شده است.

خبرگزاری فارس هفته گذشته به نقل از آقای بیانی نوشته بود تحقیقات «ارتش سایبری سپاه» نشان می‌دهد کاربران تهرانی در روز عاشورا از نظر مراجعه به سایت‌های «غیراخلاقی» در رتبه نخست جهان قرار گرفته‌اند.

سه روز پیش نیز مهدی صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات وزارت ارشاد با رد گفته‌های این مقام سپاه اعلام کرد که وزارت ارشاد درباره وجود مجموعه‌ای به نام «ارتش سایبری» تردید دارد.

مرکز بررسی جرائم سازمان یافته هم در واکنش به اظهارات مقام‌های سپاه و وزارت ارشاد٬ انتقاد‌های مستقیم خود را متوجه خبرگزاری فارس کرده است.

این مرکز افزوده که «انتساب ارتش سایبری به سپاه پاسداران اقدامی انحرافی است» و «در صورت بروز هر گونه تخلفی از جانب هکرهای کلاه سیاه، برخورد قاطع و قانونی مقتضی انجام خواهد شد.»

این اطلاعیه در شرایطی صادر شده که در روز‌های اخیر گزارش‌هایی مبنی بر دستبرد به اطلاعات ۳۰۰ هزار کاربر ایرانی از سوی هکر‌های کلاه سیاه وابسته به جمهوری اسلامی در رسانه‌ها منتشر شده است.

به نظر می‌رسد با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره نقش جمهوری اسلامی در دستبرد به اطلاعات کاربران٬ سپاه با صدور این اطلاعیه به طور تلویحی تلاش کرده از خود در این ماجرا سلب مسئولیت کند.

این اطلاعیه در شرایطی منتشر می‌شود که اسفند ماه سال گذشته سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفته بود: «لشکر سایبری سپاه پاسداران در هک و حملات اینترتی به سایت‌های دشمنان انقلاب فعال است.»

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز اسفند ماه سال ۸۹ با اعلام اینکه بزودی «قرارگاه جنگ سایبری جمهوری اسلامی» راه‌اندازی می‌شود از هکر‌های با «حسن نیت» دعوت به همکاری کرده بود.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)