تلاش برای بازسازی مشروعیت با تشییع «شهدا»

مرگ دست‌کم ۲۰ عضو سپاه در درگیری با پژاک

دور تازه درگیری‌ها میان سپاه پاسداران با گروه پژاک منجر به مرگ دست‌کم ۲۰ عضو این نیرو شده است.

سپاه پاسداران از روز جمعه ۱۱ شهریور دور تازه حملات علیه  گروه پژاک را آغاز کرده که بنابر اعلام رسانه‌های جمهوری اسلامی٬ منجر به کشته شدن ۳۰ عضو این گروه شده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی از ارائه آمار تعداد کشته شدگان سپاه در این درگیری‌ها خودداری می‌کنند٬ اما گزارش‌های پراکنده رسانه‌ها نشان می‌دهد در این درگیری‌ها دست‌کم ۲۰ عضو سپاه کشته شده‌اند.

مصطفی ملایی٬ عبدالله ملکاری (سردشت)٬ آیت صدیقی‌نژاد٬ محمد سهرابی ثانی (یاسوج)٬ مهدی مولانیا٬ خلیل عسکری (جهرم) و مصطفی صفری تبار بیشه٬ محمود موسوی و محمد منتظر قائم (مازندران) از جمله کشته شدگان سپاه در درگیری‌های اخیر با پژاک هستند.

محمد جعفرخانی و حسن حسین‌پور دو عضو سپاه ولی‌امر نیز از جمله کشته شدگان این درگیری‌ها هستند که مراسم تشییع آنها روز پنجشنبه (۱۷ شهریور) در قزوین برگزار شد.

رامين پيري سرابی و ميثم ويسی دو سرباز وظیفه سپاه پاسداران از دیگر جان باختگان این درگیری‌ها هستند که مراسم تشییع آنها امروز در شهرستان «صحنه» برگزار شد.

خبرگزاری فارس از صمد امیدپور (رودبار) به عنوان یکی دیگر کشته‌های سپاه در درگیری با پژاک نام برده است.

«خبرگزاری دانشجو» وابسته به بسیج دانشجویی از کشته شدن عباسعلی جان نثاری فرمانده گروه توپخانه، موشکی و پدافند هوایی ۱۵ خرداد اصفهان در این درگیری‌ها خبر داده است.

این سایت همچنین اعلام کرده که پیکر مسلم احمدی پناه از اعضای سپاه شهرستان بروجن نیز امروز تشییع شده است.

خبرگزاری ایرنا هم در سه گزارش جداگانه از تشییع روز چهارشنبه و پنجشنبه پیکر محمد محرابی‌پناه در آران و بیدگل٬ محمد غفاری در همدان و علی بریهی در شوش خبر داده است.

خبرگزاری ایسنا هم در گزارشی از تشییع پیکر ادهم رستم‌نیا از نیروهای هنگ مرزی شهرستان بانه خبر داده است.

سپاه پاسداران از اواخر تیر ماه امسال با اجرای عملیات گسترده‌ای در شمال غرب ایران، اعضای گروه پژاک را هدف قرار داد که در دور اول این حملات دست‌کم ۱۵ نیروی نظامی ایران جان باختند.

سپاه  با درخواست آتش‌بس پژاک موافقت نکرده و خواستار تشریح جزئیات بیشتر این پیشنهاد شده است.

به نظر می‌رسد در روز‌های آینده با ادامه این درگیری‌ها به آمار کشته شدگان نیرو‌های نظامی جمهوری اسلامی افزوده شود.

در میان نیرو‌های نظامی کشته شده جمهوری اسلامی در درگیری با پژاک٬ هیچ یک از اعضای سپاه تهران و تهران بزرگ دیده نمی‌شود.

جمهوری اسلامی طی دو ماه گذشته به بهانه تشییع پیکر نیرو‌های نظامی در شهرستان‌ها٬ مراسم‌های خیابانی و مذهبی متعددی جهت افزایش میزان مشروعیت خود برگزار کرده است.

هیچ یک از این مراسم‌ها در تهران برگزار نشده و به نظر می‌رسد این موضوع از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی برنامه‌ریزی شده باشد.

روحانیون حاکم بر ایران پس از پایان جنگ نیز بارها با تشییع پیکر قربانیان جنگ عراق علیه ایران از این مسئله بهره‌بردای سیاسی کردند.

اکبر در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ :
کاربر مهمان @لطفآ مثل طوطی

کاربر مهمان @
لطفآ مثل طوطی اینقدر مزخرفات تهوع آور آخوندها و مزدوران حکومت را تکرار نکن.
۱- اولا که الان جنگ بین ایران و امریکا نیست که تو هم هر کسی را مزدوران و سربازان امریکا خطاب میکنی .

۲- اگر از تجاوز به ناموس هموطنان بی گناهت ناراحتی همین الان ببین کی در زندانها و بیرون زندان به ناموس این مملکت تجاوز کردند. بغیر از بسیجیان و سپاهی ها و ارازل و اوباش آنها؟ در ثانی فحشا و فساد دیگه این مملکت رو برداشته و اینها زیر سایه اسلام عزیز و رهبر معظم صورت میگیره ،نه امریکا.

۳- این سپاهی ها ی خمار و ... و بسیجیان چاقو کش که قراره در دفاع از کشور تو شرکت کنند با اجازه تون بجز در فساد، مقام، چپاول، رسوایی، مافیا، کارهای اقتصادی-بخوان دزدی و چپاول- کار دیگه ای بلد نیستند.

لطفا بی خود و زورکی اونها را به قهرمانان دفاع از میهن در سالهای مقاومت نچسبون که با چسب دوقلو هم نمیچسبند. اونها امثال باکری و همت بودند -که الان به زن و دختران آنها توهین می کنند و به جرم شرکت در تظاهرات برای گرفتن رایشون کتک میزنند. حالا هی سرتو ماسک کبک بکن تو برف تا کی ؟ خدا میدونه .

کاربر مهمان در تاریخ ۲۱ شهریور ۱۳۹۰ :
سلام

با سلام و خسته نیاشید
بد گویی کردن و ناسزا گفتن پشت سر دیگران اوج ناتوانی شخص را نمایان میسازد.
اگر ایرانی هستیم و مسلمان یا اگر فقط ایرانی هستیم نه مسلمان وظیفه ما تلاش برای دفاع از مرزها و بهتر شدن هروز کشورمونه.

حالا اگه جایشم میلنگه چرا از دیگران بخوایم درستش کنن خودمون هم می تونیم به عنوان یه جوان دست به کار شیم و در جهت بهبود تلاش کنیم. میدونم سخته و خیلی وقتا مانع تراشی میکنن خودمم خیلی با این مسایل درگیر بودم ولی انشاالله خودمون آینده بهتری رو میسازیم.

من نه بسیجی ام نه سپاهی و نه طرفدارشون.
اما وقتی میبینم که در زمان تجاوز به کشورم همین ها هستن که بی خیال جونشون میرن و دفاع میکنن دیگه دور از مرام و معرفته که ازشون تشکر که نمیکنیم هیچ ناسزا هم میگیم.

خوبه که بیان همون بلایی رو که سر عراق و افغانستان آوردن سر ما هم بیارن؟
برای غرب و امریکا /ایرانی و عراقی و سوری و... فرقی نداره برای اونا این مهمه که انسان آزاده ای تو دنیا نباشه تا بخواد جلوشون وایسه.
اما وقتی خواستی خودی نشون بدی معلومه که میشی تروریست و قاتل و ...

خوبه که آمریکا بیاد تو کشورت و بهت بهترین ماشینو خونه و ... به قیمت ظاهری ارزون بده از اون طرفم به ناموست تجاوز کنه و حق نداشته باشی صدات در بیاد؟ خوبه که تورو از سگش پست تر بدونه؟

همه این حرفها که الان تو دنیا بخاطر ایرانی بودنت و نظامت میشنوی بخاطر اینه که تو هویت داری. ازت حساب میبرن. اونا میدونن که تو فهمیدی که میتونی و این با اهداف امریکا و صهیونیسم جهانی در تناقضه.
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و این متن رو خوندید.

کژدم در تاریخ ۱۹ شهریور ۱۳۹۰ :
http://kajdoum1.blogspot.com
عربده کشی قدرت نیست

درگیری های اخیر سرزمین دلاوران کرد با سپاهیان تاریکی؛ نشان داد که سپاه پاسداران تاریکی؛ در بر خورد مستقیم با مبارزان مسلح؛ چقدر زبون است. داشتن توپخانه و پایگاه های موشکی تنها برای در هم کوبیدن روستاها و مردمان بی سلاح کارساز است.

همان پاسداری که در خیابانهای تهران و تبریز و اصفهان و شیراز؛ به خاطر روبرو بودن با فرزندان بی سلاح ایران؛ احساس خدایی می کنند. در درگیری های مستقیم با دلاوران مسلح ایران بسیار زبون هستند و در بسیاری از درگیری ها پا به فرار می گذارند. من این را نه به عنوان یک شعار تو خالی بلکه بر اساس تجربهٔ شخصی می گویم.

زمانی که نیروی هوابرد شیراز در ۴۸ ساعت تار و مار شد؛ زمانی که نیروهای زرهی در کمین دلاوران افتادند باید می بودید و می دیدید تا زبونی آنها را از نزدیک حس کنید. سپاهیان تاریکی در عاشورای ۸۸ نیز نشان دادند که چگونه در برابر جوانان پرشور حتی مسلح به سنگ نیز چقدر زبون هستند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)