گروهی از نمایندگان مجلس از روحانی خواستار شدند:

دولت از جریان مقاومت در منطقه حمایت کند

گروهی از از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار ادامه حمایت دولت و جمهوری اسلامی از «جریان مقاومت» در منطقه شدند.

در این نامه که گزارش شده ۷۰ امضاء دارد از روحانی خواسته شده وزارت‌خانه‌های دفاع و امور خارجه را به «تلاش وافر» در حمایت از «جریان مقاومت» فراخواند.

حسین دهقان٬ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم در همین رابطه اعلام کرده حمایت از «جریان مقاومت جزء اصلی سیاست خارجه وزارت دفاع است.»

دهقان افزوده «هر مجموعه‌ای که با آمریکا و اسرائیل مواجهه کند از او حمایت می‌کنیم و هر حمایتی که بتوانیم از جبهه مقاومت کنیم دریغ نخواهیم کرد.»

علی شمخانی٬ دبیر شورای عالی امنیت ملی هم اعلام کرده «ایران حمایت از جریان مقاومت و مقابله با اهداف پلید رژیم صهیونیستی را ادامه خواهد داد.»

روز گذشته نیز علی خامنه‌ای به صراحت از قصد جمهوری اسلامی برای ادامه حمایت از «جریان مقاومت» در کشور‌های سوریه٬ عراق٬ لبنان٬ یمن و بحرین سخن به میان آورده بود.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده که برخی گزارش‌ها از وجود بند‌هایی در متن‌های پیوست توافق‌نامه هسته‌ای وین حکایت دارد که فعالیت موشکی و فعالیت «جریان مقاومت» در منطقه را محدود کرده است.

 

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)