ضرب و شتم یک ارمنی از سوی سه مامور پلیس

احمد توکلی٬ نماینده مجلس در یادداشتی از برخوردهای توهین‌آمیز سه مامور پلیس با یک هموطن ارمنی در تهران و ضرب و شتم وی خبر داده است.

آن‌طور که توکلی نوشته٬ هموطن ارمنی تنها بدلیل مقاومت مقابل خواسته یکی از ماموران مبنی بر برداشتن پوستر اعتراض به کشتار ارامنه در عثمانی٬ از سوی هر سه مامور نیروی انتظامی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

این اقدام در حالی صورت گرفته که هیچ منع قانونی‌ای برای نصب چنین پوسترهایی و اعتراض به کشتار ارامنه در ایران وجود ندارد.

توکلی افزوده که با پیگیری و درخواست وی از فرماندهی ناجا٬ سه مامور خاطی٬ رئیس کلانتری و سرکلانتر منطقه مجیدیه از کار معلق و تحویل دادگاه شده‌اند.

متن کامل این یادداشت با عنوان «سپاس سردار»:
دو سه هفته پیش در مجیدیه تهران حادثه تلخی رخ داد که فرجام خوش آن عرق شرم را از جبین نیروهای مؤمن و انقلابی و ستم ستیز پاک کرد.

طرفای عصر بود که یکی از جوانان متدین و لوطی مجیدیه به من خبر داد که دوستی ارمنی دارم که کارواش دارد. امروز چند مأمور نیروی انتظامی برای شستشوی خودروی گشت کلانتری محل به کارواش آمدند. روی دیوار پوستری نصب شده بود در اعتراض به کشتار ارامنه ترکیه عثمانی در ۲۴ آوریل ۱۹۱۴ میلادی. افسر گشت رو به دوست ارمنی من کرد و گفت این پوستر را چرا زدی به دیوار؟ برش دار. او در پاسخ می‌گوید خلیفه‌گری ما گفته ما زدیم.

افسر نسبت به خلیفه‌گری اهانت می‌کند ولی با دفاع به حق هموطن ارمنی روبرو می‌شود. افسر جسور سیلی به گوش ارمنی می‌زند بعد سه نفری او را به دفتر کارواش می‌کشانند و به باد کتک می‌گیرند در حالیکه رهگذران شاهدند و برخی با گوشی‌هایشان در حال فیلمبرداری‌اند.

یکی از آن سه مأمور گوشی چند نفر را می‌گیرد و دوست ارمنی مرا با خودرو پلیس به کلانتری می‌برند و آنجا هم با تندی و خشونت با او برخورد می‌کنند. صاحبان گوشی‌ها با التماس و خواهش پس از پاک کردن فیلم‌ها به گوشی‌شان می‌رسند. هموطن ارمنی هم بالاخره آزاد می‌شود. خدا را شکر که تلویزیون مدار بسته کار واش تمام صحنه‌های ضرب و شتم صاحب کارواش را ضبط و ثبت کرده بود.

وقتی داستان این ستم وقیحانه را شنیدم به سردار اشتری زنگ زدم نه او و نه مسئول دفترش را پیدا نکردم. به ناچار به یکی از برادران با غیرت سپاه که کم هم نیستند، زنگ زدم و ماجرا را تعریف کردم. معلوم شد همه فرماندهان در یک اجتماع لازم کاری بودند. ارتباطات برقرارشد و حسین،‌‌ همان جوان مؤمن مجیدیه هم مسئول پیگیری شد.

یکی دو روز نگذشت که فیلم آن ستمکاری را رئیس دفتر سردار اشتری، فرمانده ناجا می‌بیند و با گزارش ماجرا به دستور فوری فرمانده، بازرس ویژه‌ای مأمور رسیدگی می‌گردد. آن سه مأمور بی‌پروا و رئیس کلانتری و سرکلانتر منطقه از کار معلق و تحویل دادگاه داده می‌شوند. و رسماً از مظلوم ماجرا عذرخواهی می‌شود.

این برخورد سریع و صریح با ستم کسانی که مأمور دفع ستم از شهروندانند، تأثیر بسیار مثبتی بر هموطن ارمنی ما و تمام اهل محل گذاشت. بعد آن مجرمان با مراجعه به فرد مظلوم با خواهش و میانجی ساختن این و آن تقاضای رضایت کردند.

من به عنوان یک مسلمان هموطن، یک نماینده از نمایندگان ملت هم از هموطن مسیحی خود پوزش می‌طلبم و هم این جوانمردی را در روز میلاد عباس بن علی علیهما السلام از سردار اشتری فرمانده ناجا و همکارانش تبریک و از صمیم قلب می‌گویم، سپاس سردار!

کاربر مهمان در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۴ :
https://fa.wikipedia.org/wiki

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D9...

کاربر مهمان در تاریخ ۵ مهر ۱۳۹۴ :
دوست گرامی بنده بارها به

دوست گرامی بنده بارها به ایروان سفر کرده ام ولی اثری از مجسه پاسکوییچ ندیده ام البته شاید هم باشد، ایروان شهر مجسمه های بسیاری است شما انتظار که نداشتید مجسمه نادر شاه افشار یا شاه عباس را در میادین اصلی شهر ایروان ببینید؟ لازم با یادآوری ایست که نادر شاه در زمان حمله و اشغال قفقاز تنها 150-180 هزار از ارمنه ایروان تفلیس و شوشی و باکو را بقتل رساند. در ضمن اگر کمی به منابع معتبر رجوع نمایید نقش ارمنه در انقلاب مشروطه و اشخاصی مانند رستم و یپرم خان همگی بر وجود ایران مستقل و قوی در طول تاریخ حکایت می نماید. اگر هم لینک منابعی از اظهارات خود دارید را لطفا به اشتراک بگذارید.
در ضمن هم رستم و هم یپرم داشناک بوده اند

کاربر مهمان در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ :
ظاهرا حزب داشناكي ارمني هنوز

ظاهرا حزب داشناكي ارمني هنوز هم طرفداراني دارد نظير كاربرمهمان در تاریخ ۲۹ شهریور

کاربر مهمان در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ :
مجسمه پاسكوويج ژنرال روسي جنگ

مجسمه پاسكوويج ژنرال روسي جنگ هاي ايران وروس كه باعث جدايي قفقاز از ايران شد و در كشتار ايرانيان نقش اصلي داشت توسط ارامنه محترم به پاس قدرداني از نقش ايشان در جدايي قفقاز از ايران در يكي از ميادين مركزي ايروان پايتخت ارمنستان نصب شده است

کاربر مهمان در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ :
عجيب است كه برخي مثل کاربر

عجيب است كه برخي مثل کاربر مهمان در تاریخ ۲۹ شهریورهنوز هم از جنايات داشناك هاي ارمني كه مزدور انكليس و روس براي تجزيه ايران بودند حمايت و انرا توجيه مي كنند

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ :
با حول و قوه خدا نقشه انگليسي

با حول و قوه خدا نقشه انگليسي ايجاد ارمنستان بزرگ كه در مکاتبات و نامه هاي اندرانيك سر كرده داشناك هاي ارمني امده است با استقامت مردم ايران و دخالت عثماني براي هميشه بر باد رفت وگر نه ما الان شاهد موجوديت اسرائيل ديگري در شمال غرب ايران بوديم در ضمن لشگر داشناك هاي ارمني شامل 100 ارابه توپ بود كه با اين قدرت نظامي قابل توجه در مقياس ان زمان سالها شهرهاي شمال غرب ايران را مورد تاخت وتاز قرار دادند
با مظلوم نمايي و اشك تمساح ريختن تاريخ مكتوب شده را نميتوان عوض كرد

کاربر مهمان در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ :
کاربر عزیز گرامی لطفا دروغهای

کاربر عزیز گرامی
لطفا دروغهای خنده دار و جعلی پان تورکها را اشاعه ندهید و کمی به منطق خود مراجعه نمایید. ارامنه اگر توان کشور گشایی و نیروی نظامی آنچنانی که به ایران لشکر کشی نمایند را داشتند ار وقوع قتل عام مردمان خود در سرزمینهای متعلق به آبا و اجداد خود در موش و وان ترابوزان و آدانا و... را می گرفتند اگر استناداتی در این زمینه دارید لطفا ارایه دهید. بنده تا به حال نقشه ای ندیده ام که ارمنستان بقول شما بزرگ را همراه نقاطی از شمال شزق ایران نشان دهد ولی تا دلتان بخواهد نقشه آذربایجان واحد و ترکیه بزرگ دیده ام که تا همدان و قزوین را مال خود می دانند.
در ضمن بله تظاهراتی در اعتراض به عدم برسمیت شناخته شدن قتل عام توس دولت ترکیه جلوی سفارت این کشور انجام می گردد ولی این عکس بخصوص از داخل محوطه کلیسای واقع در نبش خیابان ویلا و کریمخان است.

کمی تاستفاده از عقل کسی را نمیکشد واقعا

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ :
عكسي از تظاهرات ارامنه در

عكسي از تظاهرات ارامنه در مقابل سفارت تركيه است
لازم به ذكر است در سالهاي جنك جهاني اول داشناك هاي ارمني در راستاي اجراي طرح انكليس براي تجزيه ايران و تشكيل ارمنستان بزرك از ضعف دولت مركزي استفاده كرده و قتل وعام بزرگي را در شهرهاي شمال غرب ايران براه انداختند كه با مداخله عثماني بساطشان بهم ريخت اين تظاهرات در واقع اعتراض به واقعه تاريخي است
ظاهر بي حجاب زنان در اين تظاهرات در واقع يك نوع دهن كجي نسبت و قوانين ايران است

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ :
اکبر عزیز 1- این عکسی از

اکبر عزیز
1- این عکسی از مراسم گرامیداشت نسل کشی ارامنه توسط دولت عثمانی در سال 1915 است. مراسم اعتراضی نیست و مراسم در داخل کلسیا برگزار میشود که در داخل آن پوشش اسلامی الزامی نیست. اگر توجه داشته باشید حضور اعضای پیشاهنگان که در پایین سمت چپ افتاده است نشان از آن است که این عکس از تجمع در داخل محوطه کلیسا گرفته شده است.

2- متاسفانه نژادپرستی هرگز برچیده نشد، در پایان جنگ جهانی دوم بساط نازیسم برچیده شد که جلوه آلمانی نژادپرستی بود. نژادپرستی متا سفانه در حال ادامه حیاط در اشکال و جلوههای متفاوت است مثال بارز آن نژادپرستی پان تورکیسم و تلاش برای از بین بردن دیگر ملل و اقوام در جهت تشکیل دولت بزرگ ترکیه از استانبول تا چین است.

با تشکر

اكبر در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ :
1 - تجمع مربوط به خيابانهاي

1 - تجمع مربوط به خيابانهاي اطراف كليسا است نه داخل كليسا مگر اينها ميخواستند اعتراض خودشان را به همديگر نشان دهند كه داخل كليسا باشه لطفا قانون گريزي را توجيه نكنيم
2- برادر گرامي در حالي كه 70 سال از برچیدن بساط نژاد پرستي و نازيسم مي گذرد و نژاد پرستي در بسياري از كشورها جرم محسوب ميشود شما هنوز در ورطه تفكرات نژادي و اريا بازي هستيد

کاربر مهمان در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ :
در مورد ارامنه ایران

دوستانی که نگران عدم حفظ حجاب توس این بانوان می باشند توجه داشته باشند که این عکس از تجمع ارامنه برای پاسداشت سالگرد قتل عام ارامنه توسط ترکان عثمانی و در داخل محوطه کلیسای سرکیس مقدس در نبش خیابان ویلا - کریمخان گرفته شده که ارامنه ملزم به حفظ روسری در داخل این محوه نیستند.
در رابطه با طرفداری تاریخی ارامنه باید به دوست عزیز دیگر گوشزد نمایم که ارامنه از نژاد دآریایی و پسر عموی اقوام قدیمی ایران زمین می باشند و در دوران هخامنشی و همچنین ساسانی ارتباطات گسترده فرهنگی اجتماعی و سیاسی بین دو ملت وجود داشته است. در زمانهایی که حکومتهای ساسانی سعی در تحمیل دین زرتشتی به اقوام دیگر از جمله ارمنییان مسیحی در سده 3و 4 میلادی بوده اند نزاعهایی میان دو طرف پیش آمده است. در زمان شاه عباس و بدستوور او تعداد زیادی از ارامنه جلفا و نخجوان که بازرگانان و صنعتگران زبدهای بودند بالاجبار به اصفهان کوشانده شده اند که هزاران تن از آنان بر اثر سختی راه کشته شدند و بقیه که مستقر گشتند نقشی عظیم در صنعت و فرهنگ آن زمان ایران داشته اند مانند کلیسای وانک و 33 پل متاسفانه عدم دانش از تاریخ سرزمینمان باعث سو تفاهمات فرهنگی و اظهار نظرات سخیفی میشود که مناسب است با مطالعه منابع قابل از طرف دوستان رفع گردد.

اصغر در تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ :
سلام و درود بر سایت

سلام و درود بر سایت دیگربان
و هزاران آفرین و درود بر سردار اشتری
فرمانده محترم نیروی انتظامی .

. . . . . . . . . . . . جزاکم الله خیرا

علی در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۴ :
در زمان ساسانيان كه ارامنه

در زمان ساسانيان كه ارامنه هميشه هم پيمان رومي ها بر ضد ايران بودند در جنگ هاي ايران وروسيه هم كه هميشه هم پيمان و ستون ينجم روس ها بر ضد ايران بودند و به جدا شدن قفقاز از ايران كمك كردند حالا هم كه حقوق خاص بالاتر از ساير مردم ايران براي خود قائلند و فكر ميكنند هر كاري كه خلیفه‌گری شان مجاز دانست ميتونند انجام بدند ؟؟؟!!!!!!!!!

اتيلا در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
ارامنه هیچ احترامی به قوانین

ارامنه هیچ احترامی به قوانین ایران نمیگذارند عكس بالا را ببينيد اقلا 5 تاشون بدون روسري هستند

reza در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
چرا درکشوری که حجاب اجباری

چرا درکشوری که حجاب اجباری است ارامنه فقط میتوانند بدون روسری در خيابانها تظاهرات كنند ؟؟؟؟؟

حسن در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
با تشكر از نيروي انتظامي

با تشكر از نيروي انتظامي

نجم الدین در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
امیدوارم

امیدوارم برادر ارجمند اقای توکلی در سایر موارد نیز اینگونه دلسوز و پیگیر با شند.

کاربر مهمان در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
من هم به نوبه خودم تسلیت میگم

من هم به نوبه خودم تسلیت میگم که تو این مملکت به غیر از پارتی بازی جور دیگه ای نمیشه حق رو پس گرفت.

کاربر مهمان در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
احتمالا سربازا طرفدار آتاتورک

احتمالا سربازا طرفدار آتاتورک بودن.

مسعود در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۴ :
https://www.example.com
نتیجه

نتیجه پیگیری کتک خوردن این هموطن ایرانی به کجا خبم شد؟ از قرار معلوم این پادرمیانی ها فقط برای خودی ها است. اخرش هم بیچاره مضروب برای ادامه زندگی در سایه الطاف این برادران بزرگوار رضایت داده واخر داستان هم مثل همه فیلم های فارسی ختم بخیر خواهد شد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)