رمادی سقوط کرد٬ وزیر دفاع راهی عراق شد

حسین دهقان٬ وزیر دفاع ایران پس از سقوط شهر «رمادی» به منظور گسترش همکاری‌های دفاعی‌ـ‌امنیتی میان تهران و بغداد و بررسی راه‌های هم‌افزایی بیشتر جهت مبارزه با «تروریسم» وارد عراق شد.

دهقان در این سفر قرار است با همتای عراقی خود و رئیس جمهوری، نخست وزیر، وزرای کشور و امور خارجه، رئیس و اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق دیدار و گفتگو داشته باشد.

این سفر ساعاتی پس از اعلام رسمی شکست ارتش عراق در شهر «رمادی» عراق در مقابل گروه «داعش» صورت گرفته است.

«رمادی» شهر سنی‌نشین و مرکز بزرگ‌ترین استان عراق است که روز یک‌شنبه به دست نیرو‌های «داعش» افتاد.

روز گذشته نیز اعلام شد شبه‌نظامیان شیعه در عراق پس از حدود دو ماه دوری از جنگ برای آزاد سازی «رمادی» راهی این شهر شده‌اند.

«بسیج مردمی» یا «حشد شعبی» که متشکل از شبه‌نظامیان شیعه عراق و مورد حمایت ایران هستند از دو ماه پیش با تصمیم دولت عراق از جنگ با گروه «داعش» کنار گذاشته شده‌اند.

قاسم سلیمانی٬ فرمانده نیروی «قدس» سپاه که فرماندهی کل این نیرو‌ها را برعهده داشت در پی این تصمیم دولت عراق به ایران بازگشت تا از دور شاهد عملکرد ارتش عراق در مقابل گروه «داعش» باشد.

براساس برخی گزارش‌ها در پی ناکامی‌های اخیر ارتش عراق این فرمانده سپاه به سامرا بازگشته٬ اما هنوز این بازگشت تائید نشده است.

 

 

علی در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ :
بد ترین کار ممکن همین

بد ترین کار ممکن همین خودنمایی های مقامات ایرانی است که باعث می شود داعش و وهابی ها در بین سنی ها اینگونه تبلیغ کنند که ایران شیعه در حال کمک به دولت شیعه عراق برای سرکوب کردن سنی ها است. این احمق ها نمی توانستندبدون خودنمایی و حضور آشکار به دولت عراق کمک کنند که بتواند بهتر مقابل داعش مقاومت کند؟ به این می گویند دوستی خاله خرسه. شاید هم میخواهند حید العبادی را که از این منم منم کردن های آشکار سرداران احمق سپاه ناراضی و ناخرسند است تحت فشار بگذارند که در رسانه ها آشکار از درخواست کمک از ایران سخن بگوید و وابسته بودن به ایران را تاییید کند.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ :
حالا مثلن ایران چیکار میخواد

حالا مثلن ایران چیکار میخواد بکنه

هنوز یادمون نرفته تو شهر تکریت گیر کرده بودن دست به دامن آمریکا شدن

یعنی واقعن ایران یه بمب نداشت بندازه رو سر داعش که آمریکا مجبور نشه بیاد وسط؟

همینجاهاست که معلوم میشه هرچی فیلم و تبلیغاته توخالیه.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)