فرمانده سپاه ناحیه ارومیه:

پل ارتباطی میان نسل اول و دوم سپاه تنظیم نیست

فخرعلی قلی‌زاده فرمانده سپاه ناحیه ارومیه با تائید گزارش‌ها درباره اختلاف میان نسل اول نیرو‌های سپاه با نسل دوم و کنونی این نیرو‌٬ گفت که «پل ارتباطی» میان این دو نسل در سپاه «تنظیم» نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه ارومیه٬ آقای قلی‌زاده گفته «اختلاف نظر و سلیقه بین نسل جوان و نسل اول سپاه امر طبیعی بوده و علت آن اقتضاعات زمانی» است.

وی افزوده است: «مسئله مهم ایجاد پل ارتباطی این نسل است که به نظر من اشکال ما این است که نمی‌توانیم این پل را تنظیم کنیم.»

قلی‌زاده «ماموریت‌های متراکم» و «گرفتاری‌های کاری» را مهمترین عواملی دانست که دو نسل سپاه تاکنون نتوانسته‌اند «با هم تبادل و تعامل فرهنگ واعتقادات و افکار داشته باشند.»

در سال‌های اخیر گزارش‌های متعددی از بروز برخی اختلاف‌ها در بدنه سپاه پاسداران منتشر شده که فرماندهان این نیرو حاضر نیستند این گزارش‌ها را تائید کنند.

با آغاز اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات سال ۸۸ و سرکوب خشونت‌بار مردم از سوی نیرو‌های سپاه و بسیج٬ اختلاف‌ها در بدنه این نهاد نظامی وفادار به علی خامنه‌ای افزایش یافته است.

سال گذشته نیز برخی فرماندهان سپاه به طور تلویحی به همراهی برخی از اعضای سپاه با جنبش سبز اشاره کرده و اعلام کرده بودند که این افراد پس از برگزاری چندین جلسه «دوستانه» توجیه شده‌اند.

راوی در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ :
گسست بین نسلی

اختلافات در تغییر مشرب این براداران نسبت به زندگی است که خود را نشان می دهد. نسل گذشته سپاهیان به دنبال ایجاد صندوق های تعاونی اعتبار، وارد کردن ماشین بدون گمرک، خرید اسلحه اسقاط از چین، روسیه، برزیل و کره شمالی و فروختن آن به دولت به چندین برابر، گرفتن پورسانت ها در هر معامله بین المللی، خرید سهام شرکت های دولتی با مبالغ بسیار پائین و با گرفتن وام هابی میلیاردی بدون ضمانت از دولت، هریک نشان از گسست بسیار پیچیده این مجموعه سرکوب را دارد.

نسل جدید درازگوش بسیجی بی اعتنا به ظاهر گرائی نسل قدیم به آرمانهای جدید، جنگ جدید با استکبار و ورود به سازه دولت می اندیشد.

بطور خلاصه: نسل گذشته واپس روی آرمانها و ورود به طیف مافیای اقتصادی را تجربه می کند. نسل جدید به دنبال آرمانها و ورود به طیف قدرت را در حال آزمون کردن است.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)