نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان:

رهبر برخی مسائل هسته‌ای را علنی نمی‌کند

حسین شریعتمداری٬ نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان با انتشار یادداشتی به طور تلویحی از سیاست‌های دوگانه علی خامنه‌ای در برخورد با مذاکرات هسته‌ای و تیم مذاکره کننده ایران پرده برداشت.

آقای شریعتمداری در بخشی از یادداشتی که در روزنامه «کیهان» منتشر کرده به بررسی برخی اخبار منتشر شده درباره مواضع رهبر جمهوری اسلامی درباره «فکت‌شیت» ایران پرداخته است.

وی نوشته رهبر خواستار انتشار «فکت‌شیت» ایران است و اینکه گفته می‌شود پس از توضیح تیم مذاکره‌کننده موافقت کرده این متن منتشر نشود٬ «شایعه‌ای» بیش نیست.

شریعتمداری در بخش دیگری از یادداشت خود آورده «حضرت آقا تاکید فرموده‌اند که هرگز آنچه آشکارا اعلام می‌کنند با آنچه در نهان اعتقاد دارند، تفاوت و دوگانگی ندارد.»

مدیر‌مسول روزنامه «کیهان» در عین حال افزوده «البته به یقین مسائلی وجود دارد که {رهبر} اعلام علنی آن را به مصلحت نمی‌دانند و این، طبیعی و منطقی و در انطباق با مصالح عالی نظام و مردم نیز هست.»

این یادداشت در شرایطی منتشر شده که پس از انتشار بیانیه «لوزان» و موضع‌گیری رهبر جمهوری اسلامی در خصوص آن٬ در محافل سیاسی و نظامی از این نوع موضع‌گیری خامنه‌ای اظهار تعجب شده است.

پس از انتشار بیانیه «لوزان» بسیاری از فرماندهان سپاه٬ امامان جمعه و نزدیکان خامنه‌ای از آن استقبال کردند٬ اما در اقدامی غیرمنتظره رهبر جمهوری اسلامی موضعی متفاوت درباره آن اتخاذ کرد.

آقای خامنه‌ای در موضع‌‌گیری خود اعلام کرد که در جریان جزئیات مذاکرات نیست و خواستار انتشار «فکت‌شیت» است٬ در حالی که پیش‌تر اعلام شده بود وی در جریان تمام جزئیات قرار دارد.

بسیاری از اعضای تیم مذاکره‌کننده ایران و نزدیکان خامنه‌ای در یک سال اخیر بارها گفته‌اند وی در جریان همه مراحل و جزئیات مذاکرات بوده و به نظر می‌رسد بیانیه «لوزان» نیز با موافقت وی منعقد و منتشر شده باشد.

با این وجود رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی‌های عمومی خود به شدت موضع انقلابی گرفته و سخن از پایداری نظام در مذاکرات می‌زند و در جلسات خصوصی همان‌ کاری را از تیم مذاکره کننده ایران می‌خواهد که یکی از نتایج آن انتشار بیانیه «لوزان» است.

تحلیل‌گران سیاسی می‌گویند علی خامنه‌ای نمی‌خواهد هر گونه عقب‌نشینی در مذاکرات هسته‌ای به نام وی تمام شود و تمام تلاش خود را می‌کند تا عقب‌نشینی‌ها را با نام دولت گره بزند.

 

کاربر مهمان در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ :
در محافل سیاسی و نظامی از این نوع موضع‌گیری خامنه‌ای اظهار تعجب

ماهم واقفیم که بعضی ها مارمولک اند و دمبدم رنگ عوض میکنند۰«آفتاب پرست و یا بوغلمونند»۰
[تحلیل‌گران سیاسی می‌گویند علی خامنه‌ای نمی‌خواهد هر گونه عقب‌نشینی در مذاکرات هسته‌ای به نام وی تمام شود و تمام تلاش خود را می‌کند تا عقب‌نشینی‌ها را با نام دولت گره بزند.]سیاست آخوند انگلیسی و فرار از خوردن تغار عسل؟

کاربر مهمان در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ :
این عکس متعلق به "قبل از عمل

این عکس متعلق به "قبل از عمل " است . منتظر عکس "بعد از عمل" هستیم .

رضا در تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ :
اگه تا حالا شک بود به یقین

اگه تا حالا شک بود به یقین تبدیل شد که اصلاح طلبان حکومتی در واقع ضربه گیر حزب اللهی ها هستن و بیخودی علیه اون ها موضع میگیرن
تا وقتی که این اصلاح طلبان اعلام حفاظت از جمهوری ولایی اسلامی میکنن نباید امیدی به آینده داشت بلکه باید تمام دعواهای حزبی و جناحی رو نوعی سیاه بازی دونست
همه چیز پشت پردس
از پشت پرده هم فقط ممد نوبری اطلاع داره

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)