کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران:

رای مردم برای دولت مشروعیت نمی‌آورد

کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته رای مردم عامل «مشروعیت» دولت‌ها نیست و تمرد از «اوامر» ولی فقیه تمرد از اوامر امام زمان محسوب می‌شود.

آقای صدیقی افزوده رمز موفقیت و پیروزی دولت در جمهوری اسلامی اجرای «فرامین و اوامر» رهبر است و هیچ مسئولی حق عقب‌نشینی ندارد.

به نظر می‌رسد وی این اظهارات کنایه‌‌آمیز را خطاب به حسن روحانی و دولت وی زده باشد که در یک سال گذشته عملکرد و برخی سیاست‌های آن با انتقاد محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.

حامیان علی خامنه‌ای پس از به قدرت رسیدن روحانی بار‌ها به طور مستقیم و غیرمستقیم به وی گفته‌اند مشروعیت وی به امضای ولی فقیه وابسته است نه رای مردم.

آنها همچنین از روحانی و دولت وی به خاطر تلاش برای برقراری رابطه با آمریکا و حل و فصل پرونده هسته‌ای تهران با دادن امتیاز‌های ویژه به طرف‌های غربی انتقاد می‌کنند.

این دسته از محافظه‌کاران گفته‌اند اجازه عقب‌نشینی از برنامه هسته‌ای و برقراری رابطه با آمریکا را به دولت نخواهند داد و در برابر آن خواهند ایستاد.
 

کاربر مهمان در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۳ :
اگر رای مردم که حاصل اعتماد و

اگر رای مردم که حاصل اعتماد و مشارکت جمعی آنان است مشروعیت نمیاورد.مسلما 7 متر پارچه ای که از هر پارچه فروشی ای میتوان خرید و یک عبایی و قبا و لباده و دمپایی ای که آنها را هم میتوان سر جمع از یک مغازه خرت و پرت فروشی تهیه نمود که دیگر اصلا مشروعیت نمیاورد.
این آخوندها چقدر وقیح اند که به محض اینکه یک کلاه میگذارند سرشان و یک شنل که میاندازند روی دوششان میشوند خدا و راجع به همه چیز صاحب اختیار و فعال ما یشا. الحق و الانصاف فکر نمیکنم هیچ طاغوتی مانند اینها طغیان نموده باشد و حقوق خلق خدا را ضایع نموده دین خدا را وارونه معرفی کرده باشد.

کاوه مخلصی در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :
مردم چیکاره هستند

ایشان همچون برادر دوقلوی خود ( احمدی نژاد ) اعتقاد دارند که مردم خار و خاشاکی بیش نیستند به همین دلیل شکر خدا ما را خودی نمی شناسند ، ایشان قبل از انقلاب معتقد به شعار ( خدا ؛ شاه ؛ میهن ) بودند و حالا برای ایشان از شعار قبل از انقلاب جای شاه با ولی فقیه و میهن با اسلام عوض شده است نه چیز دیگر / جفایی که به شاه شد از طرف هوادارانش بود نه از طرف مردم و امروز اگر جفایی به رهبری صورت بگیرد از طرف این بادمجان دور قاب چینها هست نه مردم ( آنانکه بزرگان را از مردم جدا می کنند سرنوشت بزرگان را خود در دست می گیرند )

کاربر مهمان در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :
مشروعیت هر حکومتی فقط در گروی رای مردم است

بر خلاف نظر حجت الاسلام صدیقی معتقدم مشروعیت هر حکومتی در گروی رای مردم است حتی حکومت امام زمان هم بدون رای مردم مشروعیت ندارد اگر جناب صدیقی حکومتی از اولیاء الهی سراغ دارید که در طول تاریخ بدون رأی و بر خلاف موافقت مردم تشکیل شده بیان بفرمایید

کاربر مهمان در تاریخ ۳ بهمن ۱۳۹۳ :
رای مردم مشروعیت نمی آورد هیچ

رای مردم مشروعیت نمی آورد هیچ ، آنجای آدم را هم میسوزاند ، بدتر از نشادر .

"تمرد از «اوامر» ولی فقیه تمرد از اوامر امام زمان محسوب می‌شود."
هیچ ضربدر هیچ مساویست با هیچ .
انتخاب عکس از طرف سایت ، حرف نداره ، تشکر .

دوست در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۳ :
بمير

كاظم صديقي توروخدا برو بمير ... يك ملت نفس راحت بكشن

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)