احتمال سفر دولتی‌ها به قم برای دلجویی از مراجع

انتقاد از سفر ظریف به پاریس به قم هم رسید

سفر محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران به فرانسه در ادامه مذاکرات هسته‌ای تهران با گروه ۱+۵ پس از حمله به نشریه «شارلی ابدو» با خشم محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.

حسین شریعتمداری٬ نماینده ولی فقیه در موسسه کیهان نخستین نفری بود که با انتشار یادداشتی در  روزنامه کیهان به این اقدام ظریف انتقاد کرد.

پس از شریعتمداری برخی از نمایندگان مجلس نیز انتقاد‌ها از این سفر را آغاز کردند تا اینکه در تجمع روز گذشته مقابل سفارت فرانسه در تهران این انتقادها به اوج خود رسید.

از صبح روز «سه‌شنبه ۳۰ دی» رسانه‌های محافظه‌کار و برخی از مراجع تقلید نیز انتقاد‌ها و اعتراض‌ها به انجام این سفر را پی گرفته‌اند.

حسین نوری همدانی یکی از مراجع تقلید قم با انتقاد از سکوت مقام‌های دولت حسن روحانی درباره انتشار کاریکاتور پیامبر اسلامی در نشریه «شارلی ابدو»٬ سفر ظریف به پاریس را اقدامی «نابجا» خوانده است.

ناصر مکارم شیرازی دیگر مرجع تقلید قم نیز با حمله به غرب گفته که دولتمردان غربی عقل سیاسی خود را از دست داده‌اند.

مکارم شیرازی با حمایت از تجمع روز گذشته مقابل سفارت فرانسه در تهران٬ خواستار برگزاری تجمعات مشابهی در شهر‌های دیگر در اعتراض به اقدام نشریه «شارلی ابدو» شده است.

محمد حسن نبوی٬ معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه‌های علمیه از دیگر روحانیون قم است که از سفر ظریف به پاریس انتقاد کرده است.

نبوی گفته تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران دست «گدایی» به سوی غرب دراز کرده و آقای ظریف در این شرایط حتی برای ادامه مذاکرات نباید به پاریس سفر می کرد.

به نظر می‌رسد با کشیده شدن اعتراض‌ها به این سفر٬ یا محمدجواد ظریف و یا برخی از مسئولان بلند‌پایه وزارت امور خارجه برای ارائه توضیحاتی هم‌چون گذشته راهی قم شوند.
 

کاربر مهمان در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۳ :
اسم این مراجع عظام بی مقلد

اسم این مراجع عظام بی مقلد باید هر طور هست مطرح شود ، تا شیعیان خیال نکنند که رحلت فرموده و جوانمرگ شده اند . چه کسی بهتر از ظریف که امروز مورد توجه رسانه هاست . هر کس مورد توجه رسانه ها قرار گیرد این بزرگان ! به هر نحو شده ، خود را به او ربط میدهند ، حتی خواننده لوس انجلسی .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)