مکارم شیرازی با انتقاد از کشور‌های عربی:

سوریه در خط مقدم مبارزه با اسرائیل قرار دارد

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم با انتقاد از مواضع کشور‌های عربی در قبال تحولات سوریه، از این کشور با عنوان نظامی که در «خط مقدم مبارزه با اسرائیل» قرار دارد نام برد.

به گزارش روز شنبه (۲۹ مرداد) خبرگزاری «رسا» آقای مکارم شیرازی گفته است: «امروز سوریه در خط مقدم مبارزه با صهیونیسم ایستاده است به همین دلیل دشمنان ما به مبارزه با این کشور می‌پردازند.»

این مرجع تقلید افزوده است: «برخی سران کشورهای اسلامی که ادعای مسلمانی دارند در برابر این کشور {سوریه} ایستاده و با استکبار همراهی می‌کنند.»

مقام‌های جمهوری اسلامی از تمام تحولات جهان عرب به غیر از سوریه با عنوان «بیداری اسلامی» یاد می‌کنند.

جمهوری اسلامی تحولات جهان عرب را در شرایطی ناشی از تاثیرات انقلاب اسلامی می‌داند که حاضر نیست به سرکوب‌های گسترده مردم سوریه اعتراض کند.

سوریه متحد استراتژیک ایران در جهان عرب به شمار می‌رود و مقام‌های جمهوری اسلامی بیم آن دارند با سرنگونی بشار اسد٬ کمک‌های نظامی آن‌ها به حزب‌الله لبنان قطع شود.

بسیاری از مراجع تقلید شیعه که در برابر سرکوب‌های سال ۱۳۸۸ ایران سکوت کرده‌ بودند در قبال سرکوب‌های خونبار سوریه نیز سکوت کرده و حاضر به انتقاد از بشار اسد نیستند.

کامران در تاریخ ۱ شهریور ۱۳۹۰ :
آقای به اصطلاح مرجع!؛سوریه

آقای به اصطلاح مرجع!؛ سوریه اگر از خود قدرت و عرضه ای داشت بلندی های جولان را پس می گرفت. او با پولی که از جیب مردم ایران می خورد سر پاست. آبروی مرجعیت را با این گفته ها ی بیجا بیشتر از این مبر.

reza در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۰ :
مخالفت با شیطان

خاک عالم بر سر این آیات شیطانی کنم که بشار اسد را که شهر های خود را با ناوگان دریایی زیر توپ می گیرد مخالف اسرائیل می داند. با این استدلال اگر کسی مدعی شود من مخالفم شیطان هستم هر کاری را می تواند انجام دهد و چون مدعی مخالفت با شیطان است می تواند قتل، تجاوز، دزدی، حرامخواری، اختلاس و هزار جور کار دیگر بکند و بگوید من مخالف شیطان هستم. بدبخت ملتی که این اراذل را آیت الله و مرجع می نامند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)