راهپیمایی علیه سه خلیفه اهل سنت در قم

جمعه گذشته در شهر قم راهپیمایی کم‌سابقه‌ای همراه با شعار‌های تند علیه سه خلیفه اهل تسنن برگزار شد.

رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند راهپیمایان از «حامیان» صادق شیرازی٬ روحانی تندروی شیعه بوده‌اند که به مناسبت نهم ربیع با حضور در خیابان علیه سه خلیفه اهل سنت شعار داده‌اند.

گروهی از شیعیان معتقدند عمر بن خطاب٬ خلیفه دوم اهل سنت در روز نهم ربیع‌الاول کشته شده‌ و به همین مناسبت اقدام به برپایی جشن و پایکوبی می‌کنند.

در تصاویری که از این راهپیمایی منتشر شده٬ گروهی لباس‌ و شال قرمز بر تن داشته و پلاکارد‌هایی در «لعن» اهل تسنن با خود حمل می‌کرده‌اند.

گزارش شده راهپیمایان قصد ورود به حرم حضرت معصومه را داشته‌اند که خادمان حرم مانع ورود آنها شدند.

جریان صادق شیرازی از سال‌ها پیش مقابل هفته «وحدت» اقدام به برگزاری هفته «برائت» در ایران می‌کند.

مقام‌های جمهوری اسلامی بارها از عملکرد حامیان این روحانی تندرو انتقاد کرده و اعلام کرده‌اند دفتر ۱۷ شبکه ماهواره‌ای نزدیک به وی را در شهر‌های مختلف ایران پلمب کرده‌اند.

این راهپیمایی در شرایطی برگزار شده که محمدتقی مصباح یزدی در ماه‌های اخیر حملات تندی متوجه سه اهل سنت کرده و به طور تلویحی آنها را «منحرف» خوانده است.

علی در تاریخ ۲۲ دی ۱۳۹۳ :
خوب برادر من این هم شبیه

خوب برادر من این هم شبیه کاریکاتورهای مجله شارلی . شما هم سخت نگیرید . کسانی هم می خواهند مرگ عمربن الخطاب را جشن بگیرند شما مخالفید عزا بگیرید

هارون در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ :
شعیه صفوی مذهب دروغ و فحش

لعنت بر شعیه صفوی که خود اهل تشیع ایران تمام ایشان رافضیان و گمراهان اند و اینها به دشمنی با اصحاب رسول الله (ص) با دشمنی با خود رسول الله (ص) و حتی در دشمنی با الله متعال معروف اند لعنت بر این گروه مشرک اینها اصلا مسلمان نیستند اینها به غیر از الله متعال از انسان های نیک ولی غایب نصرت و کمک میطلبند که تما این ها در شرک حساب میشود نزد ما تمام اصحاب رسول الله (ص) محترم و دوست داشتنی اند جانمان فدای حضرات ابوبکر (رض) - عمر (رض) - عثمان (رض) و علی (رض) که اینها چهار ستون دین اند ولی لعنت و افسوس بر کسانیکه به این اصحاب گرامی رسول الله (ص) توهین میکنند آنها اصلآ مسلمان نیستند خود جناب رسول الله (ص) فرموده است که بر اصحاب من توهین نکنید. به امید پیروزی حق بر باطل در جمهور شرکی ایران و به امید نابودی دشمنان سیدنا عمر (رض) و دیگر اصحاب کرام رضی الله عنهم اجمعین

مسعود از کوردستان ایران در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۳ :
خدایا ایران و ایرانی را از این خوار و حقیر تر مگردان!

بیخود نگفته‌اند:«بر هر ملتی دولتی حکومت می‌کند که لایق آن است.»

شرم آور نیست در سال 2015 در ایران چنین حرکاتی؟ ایران باید الان مهد دمکراسی و تمدن و الگویی می بود برای عالم بشریت. اما بە برکات چنین مردمانی شدە اینی کە احتیاجی بە هیچ توصیفی نیست.

خدایا ایران و ایرانی را از این خوار و حقیر تر مگردان!

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
والله چی بگیم الله هدایت

والله چی بگیم
الله هدایت دهد
فقط الله قادره ک انتقام بگیره

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
دین زدایی از این بهتر نمیشود

دین زدایی از این بهتر نمیشود !!.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
خوش بحال نسلی ازبشر که دردوره

خوش بحال نسلی ازبشر که دردوره فراایدئولوژی خواهدزیست...چرابلوغ بشراینقدرطول کشیده؟!

کاربر مهمان در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
نمک نشناسی شیعیان

اگر عمر به ایران حمله نمیکرد و ایرانیان را مسلمان نمیکرد! الان شیعه ای وجود نداشت که با عمر مخالفت کند .شیعه در درجه اول مسلمان است و مسلمانی اش را مدیون شمشیر عمر .ناسپاسی بس است .ضمنا این مراسم " عمر کشان " است نه اختلاف شیعه وسنی .ایرانیها که از حمله عمر به ایران و بخاطر وحشیگریها و قتل و تجاوز وغارت اعراب کینه به دل داشتند وقتی فرصت پیدا کردند از این طریق نفرت خودشان را در حقیقت نسبت به اعراب با نماد عمر ابراز میداشتند

جواد احسانی در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
دکانی دُوبَر برای سرکیسه کردن شیعیان

اختلافات فامیلی در صدر اسلام پس از هزارو چهارصدسال دست از سر این جامعه برنمی دارد۰
از چهار خلیفه جانشین پیامبر اسلام که همه آنها وابستگان فامیلی پیامبر بودند و بگونه ای میراثی به حکومت رسیدند،وابستگی های خاصی داشتند۰
ابوبکر و عمر پدر زن پیامبر بودند۰عثمان و علی داماد پیامبر بودند۰عثمان دوبار داماد پیامبر شدند۰پس از فوت زن اول عثمان ،پیامبر دختر دیگرش را به عقد عثمان داد۰ عُمر ضمن اینکه زن داشت و پیرمرد بود،یکی از دختران علی را به زنی گرفت۰«عمر داماد علی و فاطه است»،دوتا از پسران عُمر از نوه های علی در کربلا همراه داعی شان حسین شهید شدند۰شیعه سعی در سکوت در این امور دارد۰معاویه هم نسبت فامیلی با پیامبر داشت و کاتب وحی بود۰

کژدم در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
https://kajdoum1.blogspot.com
جشن شیعیان صفوی

این جشن ربطی به صادق شیرازی ندارد و قدمتی ۵۰۰ ساله دارد که توسط صفویان مرسوم شد. در ظاهر به خاطر به قتل رسیدن عمر ابن خطاب به دست یک ایرانی؛ امّا در واقع برای ترویج تشيع بود. برخلاف تصور آنهایی که چنین جشنی میگیرند و عمر را به بانی حمله به ایران میدانند؛ مطهری میگوید که فتوای حمله به ایران را علی ابن ابیطالب صادر کرده بود و پسرانش نیز در کشتار ایرانیان شریک بوده اند. برخی از ناسیونالیستهای قلّابی صفوی مسلک نیز این جشن را نشانهٔ «ایران دوستی» صفویان شمرده و «تشیع صفوی» را «اسلام ایرانی» مینامند.
آنچه که بسیار مضحک است؛ این دسته از سوپر ناسیونالیستها؛ سایر عربها را به نامهای امام و امامزاده و سیّد و اینگونه القاب «ولی نعمت» خود میدانند و همانگونه که عربها ایرانیان را «موالی» میخواندند به این لقب افتخار میکنند (روحیهٔ موالی گری). تا زمانی که چنین افکار«تازی پرستانه» در ایران وجود دارد؛ این وطن وطن نشود.

کاربر مهمانmohsen در تاریخ ۱۹ دی ۱۳۹۳ :
شرم اور

واقع شرم اور است

کاربر مهمان در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۳ :
انسانهای نادان همه جای دنیا

انسانهای نادان همه جای دنیا هستند.

اما از وقتی که فرمان جامعه به دستشون بیافته.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)