کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران:

مشروعیت رئیس‌جمهور به اکثریت آرا نیست

کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید مشروعیت «ٰرئیس جمهور» به رای اکثریت مردم نیست و شورا و حزب نتیجه‌ای جز «اختلاف» و «بدبختی» ندارد.

آقای صدیقی افزوده مشروعیت رئیس جمهور به امضای ولی فقیه است که براساس «مصلحت» انجام می‌شود.

به گفته وی آنچه در قانون اساسی آمده همه اختیارات ولی فقیه نیست بلکه جزئی از اختیارات آن است و ولایت است که در قانون اساسی به آرای عمومی و صندوق رای «اعتبار» داده است.

این روحانی اضافه کرده بحث‌هایی که سکولار‌ها درباره ولی فقیه مطرح می‌کنند، ضد «مصالح بشر» است و ما معتقدیم غیر خدا کسی حق حاکمیت بر کسی را ندارد.

صدیقی همچنین گفته محدود کردن آزادی‌ها جز به اذن خدا حق کسی نیست و اگر ولی فقیه نباشد آرای عمومی و صندوق‌ها پایشان به هیچ جا بند نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با حمله به شورا و حکومت شورایی گفته چنین حکومتی حرف «سقفیه» است و اینکه یک شورا بخواهد یک فردی را انتخاب کند، در «قاموس دینی» ما نمی‌گنجد.

امام جمعه موفت تهران اضافه کرده شورا و حزب نتیجه‌اش جز اختلاف و بدبختی نیست و نظام نباید به عقب برگردد.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۳ :
این بی همه چیز یک زمانی در

این بی همه چیز یک زمانی در بیت رهبری منبر میرفت و کار را در صنعت ماساژ پروستات مقام عظما به جایی رسانده بود که در منبری که روضه اش ربطی به ولی وقیح نداشت میگفت مردم رعیت رهبرند.
حالا دیگه اینها یک پله پا را فراتر گذاشته اند و زیر حرف قرآن هم بخاطر دیکتاتور بیسواد ایران میزنند و میگویند شورا و حزب بدبختی و اختلاف ایجاد میکند.
اولا که اگر اینطور است اولین حزب رسمی و تاکنون پابرجا را در اسلام حضرت علی بنیان گذاشت و اعضای حزبش خودشان را تا به امروز شیعه(پیرو) علی مینامند و این حزب اینقدر ریشه دوانید که مذهب شد.
ثانیا در قرآن راجع به مومنین گفته شده "وَالَّذِينَ اسْتَجَابُوا لِرَبِّهِمْ وَأَقَامُوا الصَّلَاةَ وَأَمْرُهُمْ شُورَىٰ بَيْنَهُمْ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ " و همچنین به پیامبر معصوم و عقل کل خداوند فرمان داده :"وَ شاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ" و آنوقت امثال صدیقی نفهم و مشرک حالا دیگر اینقدر عقلشان و علمشان بالا رفته که اشکال به وحی خدا و عمل معصوم میکنند.
حاج آغا وجدانا شما یکبار اونچیزی که تهت دلت هست و آن ایده های کفرآمیزت در زمینه خدا پنداری این علیل گدا رو تو نماز جمعه بگو که خونت حلال بشه و ملت بفرستنت به اون درک اسفل السافلینی که حقت هست و منتظرته!!!

ناصر در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۳ :
این حرفها را متملقان هزار بار

این حرفها را متملقان هزار بار تکرار کرده اند آشیخ ، حرف تازه ای بزن . قاموس شما را هم همه شناخته اند و میدانند که چه چیزی در آن میگنجد .

مهمان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۳ :
https://www.example.com
مادر عروس

دو کلمه از مادر عروس بشنو. بابا شب بخیر یکسال واندی از انتخاب رئیس جمهورگذشته تو هنوز در فکر مشروعیت رای مردمی؟ بابا جان فرض براین میگذاریم در انتخابات ریاست جمهوری مردم تصمیم بگیرند به هیچ کس رای ندهند وهیچ یک از احاد مردم به هرعلتی رای ندادند . ولی فقیه مشروعیت چه کسی را میخواهد تائید کند؟

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۳ :
دیکتاتوری اقلیت بهتر از

دیکتاتوری اقلیت بهتر از دیکتاتوری اکثریته چون در نوع اقلیت ‫؛‬ تعداد بیشتر گروه اکثریت کمبود قدرتشان را جبران می کند ولی در نوع اکثریت یا همان دمکراسی غرب گروه اقلیت هم از نظر تعداد و هم از نظر قدرت در کمبود اند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۱ دی ۱۳۹۳ :
احسنت و مرحبا.....

احسنت و مرحبا جناب صدیقی جانا حرف دل ما زدید ؟! همینطور حزب و شورا و مشورت یعنی اختلاف بی خودی نیست که قرآن امر میکند به مسلمانان وامر هم شورا چرا چون میخواهد با توصیه مومنین به شورا بذر اختلاف را در بین مسلمانان بکارد ??? به جناب صدیقی توصیه میکنیم که وقت گرانبهاشان را با این گونه اظهارات به بطالت نگذارانند و مانده عمر گرانبهاشان را اختصاص به تفسیر آیات قرانی اختصاص دهند

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)