جدی‌ترین گزینه دبیر‌کلی جامعه روحانیت حذف شد

دخالت علنی رهبر در انتخابات جامعه روحانیت

علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی با دخالت در انتخابات داخلی جامعه روحانیت مبارز مانع نامزدی و انتخاب جدی‌ترین گزینه تصدی این پست شد.

محسن مجتهد شبستری٬ جدی‌ترین گزینه دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز پس از مرگ محمدرضا مهدوی‌کنی بود که با مخالفت صریح رهبر جمهوری اسلامی نتوانست به این سمت دست یابد.

آقای مجتهد‌شبستری در دو گفتگویی که کمتر از یک هفته با رسانه‌های محافظه‌کار داشته به جزئیات این دخالت اشاره کرده است.

مجتهدشبستری گفته اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز اصرار زیادی داشتند تا وی دبیر‌کل این جامعه شود٬ اما با مخالفت جدی رهبر مواجه شده و از تصمیم خود پشیمان شدند.

امام جمعه تبریز افزوده رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به این  درخواست و اصرار اعضای جامعه روحانیت مبارز پاسخ «سرسختانه‌ای» داده و با انتقال وی به تهران مخالفت کرده است.

مجتهد‌شبستری گفته خامنه‌ای ۱۹ سال است با درخواست‌های وی برای انتقال به تهران مخالفت می‌کند و اجازه نمی‌دهد انتقالی صورت بگیرد.

به نظر می‌رسد دو مصباحبه محسن مجتهد‌شبستری در کمتر از یک هفته نشان از نارضایتی وی از ادامه وضعیتش و اعتراض به تصمیم رهبر جمهوری اسلامی باشد.

 

ناصر در تاریخ ۲۹ آذر ۱۳۹۳ :
مشکل امثال این شبستری این است

مشکل امثال این شبستری این است که تصور میکند کسی است و میتواند در مقابل ولینعمت خود اظهار وجود کند . این الاحقرهای سابق نمیدانند که از صدقه سر آقاست که در سالنی مانند آنچه در عکس مشخص است جمع میشوند ، والا می بایست در گورستان قم گعده کنند .

کاربر مهمان در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۳ :
میخواد بچه تهرون بشه ولی حضرت

میخواد بچه تهرون بشه ولی حضرت آقا نمیذاره.

زیادم اگه صحبت کنه حصر خانگیش میکنن که حالش جا بیاد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)