خشم محافظه‌کاران از تمدید مذاکرات هسته‌ای

جمهوری‌اسلامی باردیگر در لغو تحریم‌ها ناکام ماند

تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده ایران برای لغو بخش قابل توجهی از تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی بازهم ناکام ماند.

تیم مذاکره‌کننده ایران از یک‌سال پیش و پس از امضای توافق‌نامه «ژنو» و توقف بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تلاش‌های گسترده‌ای برای لغو تحریم‌ها علیه تهران آغاز کرده است.

اعضای این تیم امیدوار بودند تا سوم آذر با گروه ۱+۵ به خصوص آمریکا درباره لغو تحریم‌ها به نتیجه مثبتی برسند که این امر محقق نشد.

تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس نیز از شب گذشته تاکنون در گفتگو با خبرگزاری‌ها از «زیاده‌خواهی» آمریکا به عنوان مهمترین علت اصلی «شکست» این دور از مذاکرات نام برده‌اند.

آنها همچنین به صراحت اعلام کرده‌اند تمدید هفت ماهه مذاکرات به ضرر طرفی خواهد بود که به تعهدات خود در توقف فعالیت‌های هسته‌ای عمل کرده است.

این نمایندگان محافظه‌کار همچنین از تیم مذاکره‌کننده به خاطر ناتوانی در امضای توافق‌نامه‌ای که متضمن لغو تحریم‌ها می‌شود٬ انتقاد کرده‌اند.

آنها معتقدند غرب با وجود توقف برنامه هسته‌ای ایران در پی خرید زمان است تا تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران بیشتر شده و در مذاکرات آینده بتواند امتیاز‌های بیشتری از تهران بگیرد.

علی خامنه‌ای هم یک روز پس از تمدید این مذاکرات به طور تلویحی به این سیاست غرب اشاره‌ کرده و خطاب به آنها گفته که نخواهند توانست ایران را به زانو درآورند.

 

ناصر در تاریخ ۴ آذر ۱۳۹۳ :
خبر ها حاکی از آن است که

خبر ها حاکی از آن است که آمریکا برای برد موشکهای ایران هم 150 کیلو متر را در نظر گرفته است و لابد مذاکرات برای افزودن چند کیلومتر به این 150 کیلومتر تمدید شده است .
باش تا صبح دولتمان بدمد . بصیرت را چه دیدی !!.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)