هم‌زمان با برگزاری کنگره «خطر جریان‌های تکفیری‌»

پلیس خواستار تعطیلی دو روزه شهر قم شد

پلیس استان قم خواستار اعلام تعطیلی دو روزه در قم هم‌زمان با برگزاری کنگره بین‌المللی «خطر جریان‌های تکفیری» در این شهر شد.

 کاظم مجتبایی٬ فرمانده انتظامی استان قم با اعلام این درخواست از حضور چهار هزار پلیس برای تامین امنیت این کنگره در روز‌های دوم و سوم آذر در این شهر خبر داده است.

مجتبایی گفته در تامین امنیت شهر و کنگره مذکور سایر نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی با پلیس همکاری خواهند داشت.

این فرمانده پلیس همچنین از استقرار پلیس یک روز پیش از آغاز کنگره در برخی نقاط قم خبر داده و گفته مبادی ورودی این شهر نیز کنترل خواهد شد.

کنگره «خطر جریان های تکفیری» به ریاست ناصر مکارم شیرازی و جعفر سبحانی هفته آینده در قم برگزار خواهد شد.

دبیرخانه این کنگره از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و دعوت‌نامه‌های زیادی برای گروهی از اندیشمندان و مقام‌های جهان اسلام به منظور شرکت در این کنگره ارسال شده است.

«مقابله با فتنۀ تکفیر در جهان اسلام» و «تلاش برای شناساندن توطئه ها و نیرنگ های جهان غرب» از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره اعلام شده است.

قرار است در این کنگره مقالاتی در بررسی جریان‌های «طالبان»٬ «سلفی‌ها»٬ «القاعده»٬ «داعش» و «بوکو‌حرام» ارائه شود.

این برای نخستین‌بار است که در جمهوری اسلامی کنگره‌ای در سطح جهانی و با موضوع گروه‌های نوظهور رادیکال اسلامی در ایران برگزار می‌شود.
 

مهدی در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۳ :
تکفیری تر از علمای شیعه دراین

تکفیری تر از علمای شیعه دراین عالم مگه هست شما مقایسه کنید در این دهه ها حکم کفر و ارتداد ومرگ چند تن از اندیشمندان هنرمندان نویسندگان دگرانديشان نوکیشان، بهایی ها اهل سنت و... راصادر، وتعداد زیادی را اجرا کردن، اینکارا، برای فریب افکار عمومی و مظلوم نمایی است

ناصر در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۳ :
دو خلیفه در جهان اسلام نگنجد

دو خلیفه در جهان اسلام نگنجد .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)