«امر به معروف در انحصار نیروهای بسیج نباشد»

یکی از بسیجیان مدرس معارف اسلامی در دوره‌های آموزشی بسیج در نامه سرگشاده‌ای به محمدرضا نقدی٬ فرمانده بسیج از وی به علت اعلام آمادگی نیروهای این سازمان برای تذکر لسانی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر انتقاد کرده است.

محمد رستم‌پور خطاب به نقدی نوشته نیروهای سازمان بسیج برای انجام ماموریت تذکر لسانی آمادگی ندارند و نباید امر به معروف و نهی از منکر در انحصار کروه خاصی {بسیجیان} قرار گیرد.

متن کامل پست وی در گوگل‌پلاس:

امر به معروف و نهی از منکر خلاف نظر رهبری
نامه سرگشاده یک بسیجی به فرمانده بسیج مستضعفین

بسمه تعالی
جناب آقای سردار محمدرضا نقدی
فرماندهی محترم سازمان بسیج مستضعفین
سلام علیکم
احتراما اینجانب به عنوان یک نیروی رده پایین نیروی مقدس بسیج، از اینکه شما تکلیف لایطاق اجرای تذکر لسانی که مجلس محترم شورای اسلامی که در راس امور است، پذیرفته و مکررا با رسانه ها در مورد آمادگی بسیج برای اجرای صحیح و اصولی امر به معروف و نهی از منکر مصاحبه می کنید، نقد دارم.
اولا این اقدام کاملا خلاف منویات رهبری است.
به این فراز از بیانات ایشان توجه کنید:
اگر ما امر به معروف را در یک دایره محدود، آن هم به وسیله افراد معلومی زندانی کنیم، دشمن هم در تبلیغات خودش بنا می کند به سمپاشی
(بیانات در 1371/5/7)

ناگفته پیداست منظور رهبری از این بیانات، این است که امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه ای است همگانی و محدود کردن آن در یک گروه خاص که تاکنون کانون حملات رسانه ای و عملیات روانی دشمن خبیث جمهوری اسلامی بوده است، تنها و تنها ضربه به دستور خطیر امر به معروف و نهی از منکر است.

ای کاش حضرتعالی و نمایندگان خدوم مجلس، یک بار بیانات رهبر در مورد این فریضه را مطالعه می فرمودید.

ثانیا حقیر به عنوان فردی که در دوره های مختلف و متعدد آموزشی بسیج، معارف اسلامی از جمله امر به معروف و نهی از منکر را تدریس کرده ام، تصریح می کنم بدنه عمومی نیروهای مخلص بسیجی برای اجرای این فریضه به شکل تذکر لسانی آمادگی ندارند.
بنابراین نمیتوانم ادعای شما را مبنی بر آمادگی دوستان بسیجی بپذیرم.

ثالثا قلیل بسیجیان گمنامی که نه با کارت و شناسای بسیج، بلکه در مقام یک شهروند دلسوز نظام به این واجب شرعی اهتمام کرده اند، درگیر شکایت و دادسرا و ... شده اند.
نیکوست نهادهای نظام به ویژه قوه محترم قضاییه را در این باره توجیه نمایید.

لذا از شما تقاضامندم در مورد اجرای این تکلیف قانونی که به ناحق بر دوش شما گذاشته شده، تجدیدنظر بفرمایید و اجازه فرمایید امر به معروف و نهی از منکر همچنان یک وظیفه عمومی باقی بماند و تبدیل به یک انحصار گروهی نشود.

با احترام
یک بسیجی

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)