سه بانک روسی برای مبادلات ارزی فعال شدند

طرح ایران و روسیه برای مقابله با تحریم‌ها

یک سایت محافظه‌کار از تهیه طرح مشترک اقتصادی از سوی ایران و روسیه برای جایگزینی توافق‌نامه «‌ژنو» خبر داده است.

به نوشته این سایت چارچوب اولیه طرح مذکور از سوی حسن روحانی ارائه شده و از سوی وزارت خارجه دو کشور پیگیری و در ‌‌نهایت با همکاری وزاری نفت و صنعت و معدن دو طرف تصویب شده است.

براساس این طرح٬ کمیته‌ای سه هدف «فروپاشی تحریم‌ها»٬ استفاده از «واحد مبادلات روبل- ریال» و «تعریف بلوک اقتصادی چین، روسیه و ایران» را دنبال خواهد کرد.

«ایجاد تعرفه ترجیهی در برخی کالا‌ها»، «صدور ضمانت‌نامه صادراتی»، «نحوه انتقال پول و صدور ویزا برای بازرگانان» از دیگر سرفصل‌های این طرح اعلام شده است.

آن‌طور که این سایت محافظه‌کار نوشته این طرح با حضور ایران و روسیه آغاز و در مراحل بعدی چین٬ قزاقستان و بلاروس به آن اضافه خواهند شد.

در شرایطی که این طرح در مرحله توافق نهایی قرار دارد٬ سه بانک روسی در زمینه تبادل ارزی میان دو کشور فعال شده‌اند و مذاکرات برای ورود سایر بانک‌ها درباره گسترش مبادلات پولی در حال انجام است.

همکاری اقتصادی روسیه و ایران پس از افزایش تحریم‌های غرب علیه مسکو بر سر بحران اوکراین افزایش یافته است.

این دو کشور تلاش‌های گسترده‌ای به منظور کاهش اثر تحریم‌های بین‌المللی علیه اقتصاد خود را آغاز کرده‌اند.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۳ :
روحانی باید مواظب باشه پوتین

روحانی باید مواظب باشه پوتین میتونه به راحتی با غرب یه ظیافت شام برگزار کنه و خودش رو کلن کنار بکشه و بعد ایران بمونه و یک دنیا دشمن.

کاربر مهمان در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۳ :
سلام. با تشکر از مطالب فوق

سلام. با تشکر از مطالب فوق حرفه‌ای شما که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد خواستم به اطلاع برسانم در قسمت جستجوی (سرچ) سایت، کلید سرچ کار نمی‌کند و حتما باید اینتر زد. البته مورد خاصی نیست ولی اگر کسی کیبوردش از کار بیفتد به هیچ وجه با موس نمی‌تواند جستجو کند. با احترام و تشکر مجدد

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)