خودداری مصباح‌ یزدی از صدور پیام تسلیت

مرگ هم اختلاف مصباح‌‌ و کنی را رفع نکرد

محمدتقی مصباح یزدی از صدور پیام تسلیت به مناسبت درگذشت محمدرضا مهدوی‌کنی٬ رئیس مجلس خبرگان رهبری خودداری کرده است.

مهدوی‌کنی صبح روز گذشته پس از پنج ماه کما درگذشت و بسیاری از مقام‌ها و روحانیون بلند‌پایه جمهوری اسلامی پیام‌های تسلیتی در این خصوص صادر کرده‌اند.

مصباح یزدی و مهدوی‌کنی اختلاف‌های دیرینه و عمیقی با یکدیگر داشتند؛ این اختلاف‌ها در نهایت منجر به بروز شکافی عمیق در جریان محافظه‌کاران شد که همچنان ادامه دارد.

دامنه اختلاف این دو روحانی بلند‌پایه محافظه‌کار تا جایی ادامه داشت که مصباح‌یزدی ماه‌ها پس از بستری شدن مهدوی‌کنی در بیمارستان حاضر نشد به ملاقات وی برود.

مصباح‌یزدی در نهایت در حاشیه عیادت از علی خامنه‌ای در بیمارستان «رجایی»٬ برای دقایقی به اتاق محل بستری مهدوی‌کنی رفت و جویای آخرین وضعیت وی شد.

رئیس موسسه «امام خمینی» آن‌طور که برخی از شاگردانش گفته‌اند پس از دریافت خبر درگذشت مهدوی‌کنی تنها به قرائت یک «فاتحه» قناعت کرده است.

مصباح‌یزدی در شرایطی از صدور پیام تسلیت خودداری کرده که این اقدام وی می‌تواند به یکی از زمینه‌های شکست تلاش محافظه‌کاران برای «وحدت» تبدیل شود.

گروهی از محافظه‌کاران پس از ماه‌ها مذاکره و گفتگو با محمدتقی مصباح‌یزدی و جریان‌های دیگر تلاش‌های گسترده‌ای برای «وحدت اصول‌گرایان» در انتخابات آتی آغاز کرده‌اند.

بسیاری از محافظه‌کاران نزدیک به جریان محمدرضا مهدوی‌کنی از مصباح‌یزدی و حامیان وی به عنوان عاملان اختلاف در جریان اصول‌گرایی نام می‌برند و به رفتار‌های اختلاف‌ آمیز خود همچنان ادامه می‌دهند.

 

 

کاربر مهمان در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۳ :
سلام. کاش یادمون نره که

سلام. کاش یادمون نره که بسیجیا برا این مملکت رفتن جلو توپ و تانک !با دست خالی! عزیزم دوست گل باور کنین که یه عده تمام همتشون رو گذاشتن برا تفرقه! نمیگم بی بی سی نگاه نکن ولی برا بهتر شدن قضاوت یه خبر هم از صدا و سیمای خودمون گوش بده. البته تو هر گروهی هم آدم ناجور هست ولی انصاف اگه نباشه خودمونیم که ضربه میخوریم.پیشنهاد میکنم متوجه باشی که تهمت زدن واقعا نه خیر دنیا توش هست نه آخرت! چه خوبه که خودمون همدیگه رو بشناسیم و دوست داشته باشیم. در رابطه با آقای کروبی و موسوی هم دوست عزیز من از شما میپرسم.اگه جنگ داخلی میشد و مردم به جون هم میافتادن که البته داشت میشد و خدا رحممون کرد وگرنه میشدیم مثل کشورای منطقه شما نمیگفتی چرا جلو این دو نفر رو پلیس و... نگرفتن؟!. من پیرو آقای مصباح نیستم و لی فک نکنم به خاطر یه پیام ندادن درست باشه به کسی گفت فاسد و خائن!

ناصر در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۳ :
علامه را نگذاشتند به عیادت

علامه را نگذاشتند به عیادت مهدوی کنی برود ، می ترسیدند مرده سکته مضاعف بکند .

کاربر مهمان در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۳ :
https://www.example.com
کینه .....

اقادر فیگور مصباح ودر نگاهش دشمنی دیده نمیشود بیشتر حالت نگاه مجنون به لیلی است.

کاربر مهمان در تاریخ ۱ آبان ۱۳۹۳ :
تصورش رو بکنید 20 سال دیگه

تصورش رو بکنید 20 سال دیگه همه این دایناسورا مردن و مردم میمونن و یه عده جوجه اسیدپاش بسیجی که همشونو تو خیابون به درک واصل میکنن.
اندکی صبر سحر نزدیک است.

ایران عزیز در تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۳ :
این عنا صر فاسد و خا ئن به

این عنا صر فاسد و خا ئن به وطن برای رسیدن به قدرت وقتی یکی از آنها در مو ضع ضعف قرار میگیرد، درجه کینه آنها نسبت بیک دیگر افشا میشود . بخا طر بیاورید رابطه خا منه ئی را با رفسجا نی و رابطه خا منه ئی با مو سوی زمان نخست وزیری و بعد از آن و بل اخره وضعیت خا تمی و کهرو بی.
حال خود تصور کنید، وقتی اینها با خودشان این چنین هستند، با مردم و مخا لفین خود چگو نه عمل میکنند.
خوش بود گر مهک تجربه آید به میان
تا سیه روز شود هرکه در او قش باشد

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)