چندماه پس از تذکر محرمانه به روحانی صورت گرفت:

سفر علی شمخانی به قم برای رفع نگرانی‌ها

علی شمخانی٬ دبیر شورای عالی امنیت ملی به شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره وضعیت سوریه و عراق گزارش و به «نگرانی‌» اعضای این شورا پاسخ داد.

آقای شمخانی در جلسه روز جمعه این شورا که جزئیات آن منتشر نشده است٬ گفته «تصمیمات منطقی» جمهوری اسلامی درباره این کشور‌ها و تحولات منطقه در زمان خود اتخاذ شده و خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گزارشی نیز از وضعیت مسائل داخلی در حوزه اقتصاد، فرهنگ، سیاست و اجتماع و سیاست‌های پیش‌روی دولت یازدهم ارائه کرده است.

آن‌طور که سایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گزارش کرده در این جلسه اعضای شورای عالی این جامعه٬ «نگرانی‌های» خود درباره مسائل گوناگون داخلی و خارجی را با شمخانی مطرح کردند.

براساس این گزارش دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز در پاسخ به پرسش‌های ناشی از «نگرانی» اعضای این جلسه توضیحاتی ارائه کرده است.

تاکنون جزئیات این جلسه منتشر نشده٬ اما به نظر می‌رسد سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی دولت یازدهم یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این جلسه بوده باشد.

روحانیون محافظه‌کار در شش ماه اخیر بار‌ها اعلام کرده‌اند نگران رویکرد فرهنگی و اجتماعی دولت حسن روحانی هستند؛ گفته می‌شود علی خامنه‌ای نیز از عملکرد وزارت ارشاد رضایت ندارد.

شمخانی در بخشی از سخنان خود در این جلسه برای رفع نگرانی اعضای شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفته «ارتباط ما با روحانیت یک ارتباط معامله‌ای نیست.»

وی افزوده «افتخار می‌کنیم که همیشه در کنار جامعه مدرسین و روحانیت بوده و تا آخر هم خواهیم بود.»

چهارم تیر ماه امسال محمد یزدی٬ رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از چند تذکر «محرمانه» و «فوق محرمانه» این تشکیلات سیاسی- مذهبی به رئیس جمهوری خبر داده بود.

به نظر می‌رسد حضور علی شمخانی در شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بی‌ارتباط با این نامه و محتوای آن نبوده باشد.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)