مطهری پس از سه ماه در پاسخ به خامنه‌‌ای:

به نام «حکم سنگین» نمی‌توان حصر را ادامه داد

علی مطهری٬ نماینده مجلس اعلام کرد در دیداری که با علی خامنه‌ای داشته به وی گفته ادامه حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی «به صلاح» نیست.

آقای مطهری این مطلب را روز گذشته (پنجشنبه ۲۰ شهریور) در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های سراسر کشور (تحکیم وحدت) بیان کرده است.

وی گفته در این دیدار از آقای خامنه‌ای خواسته دستور رفع حصر موسوی و کروبی را به قوه قضائیه صادر کند.

علی مطهری ۲۶ خرداد ماه امسال در جلسه‌ای این سخنان را با رهبری جمهوری اسلامی مطرح کرده که انتشار بخش‌هایی از اظهارات وی در آن زمان منجر به بروز جنجال‌هایی شد.

حامیان علی خامنه‌ای می‌گویند وی در این جلسه خطاب به مطهری گفته حکم قضایی موسوی و کروبی بسیار «سنگین» است و آن‌ها را «فتنه‌گر» می‌داند.

مطهری با گذشت حدود سه ماه از آن جلسه پاسخ خامنه‌ای را چنین داده «اینکه بگوییم این‌ها فتنه‌گر و خائن هستند نمی‌شود که اگر اینطور باشد ما می‌توانیم بگوییم احمدی‌نژاد باید حصر خانگی شود٬ اگر محاکمه شود حکمش سنگین است.»

وی افزوده «ما می‌گوییم عدالت باید رعایت شود و همه به حکم دادگاه تمکین کنند. ما که با کسی دشمنی نداریم. همه باید به حکم دادگاه تمکین کنند.»

مطهری توضیح داده «بنده اصل ولایت فقیه را قبول دارم اما ممکن است در برخی مسائل نظرم با ایشان یکی نباشد و راجع به مقطع سال ۸۸ ابهام و سوال دارم که اشکالی ندارد.»

به گفته این نماینده مجلس «طبق قانون اگر کسی بازداشت شود ظرف ۲۴ ساعت باید تفهیم اتهام و برای آن دادگاه تشکیل شود هیچ کس را نمی‌توانیم بدون حکم قضایی در زندان یا در حبس قرار داد.»

خبرگزاری‌های ایسنا و تسنیم که روز گذشته سخنان علی مطهری را منتشر کرده‌اند٬ پاسخ وی به رهبر جمهوری اسلامی را حذف کرده‌اند.

ایرانی گم نام در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۳۹۳ :
بچه آخوند زرنگ

این بجه آخوند هم میخواهد از آب کره بگیرد به قول آخوند ها زه هر طرف شود کشته سود اسلام است > اگر آنها آزاد شوند که به علت ظلمی که در حقشان شده ساکت نخواهند ماند و طومار رژیم در هم پیچیده خواهد شد اگر هم هرکدامشان فوت کند باز هم این بچه آخوند میگوید من دایه مهربان تر از مادر بودم من گفتم که ظلم ستیزم و و وو .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)