مرتضی آقاتهرانی٬ دبیرکل جبهه پایداری:

اصو‌گرایان باید هزینه اصول‌گرایی باکیفیت را بپردازند

مرتضی آقاتهرانی٬ دبیرکل جبهه پایداری گفته استیضاح رضا فرجی‌دانا٬ وزیر سابق علوم تنها بر اساس برنامه این جبهه انجام نشد و محافظه‌کاران دیگر هم با آن موافق بودند و پایداری‌ها در صورتی با دیگر جریان‌های محافظه‌کار به اتحاد می‌رسد که آن‌ها حاضر به پرداخت هزینه بابت «اصولگرایی باکیفیت» باشند.

آقای آقاتهرانی روز شنبه (هشتم شهریورماه) این اظهارات را در گفتگو با روزنامه اعتماد بیان کرده است.

وی گفته «اینکه بخواهیم بگوییم که استیضاح آقای وزیر صرفا برنامه جبهه پایداری بود، چندان صحیح نیست.»

به گفته آقاتهرانی «خیلی‌ از همکاران ما در مجلس که بیرون از جبهه پایداری هستند همچنین دیدگاهی داشتند.»

وی درباره اتحاد میان جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان نیز اظهار کرده «ما استقبال می‌کنیم. منتها همه باید یک هدف مقدسی را دنبال کنند و آن هم‌‌ همان اصولگرایی است.»

آقاتهرانی از جریان‌های مختلف محافظه‌کار خواسته «بیایند و پای اصولی که مشخص و روشن است بایستند و برای آن هزینه هم بدهند.»

دبیرکل جبهه پایداری اضافه کرده «کیفیت اصولگرایی برای ما {چبهه پایداری} بسیار مهم است. اعتقاد ما بر این است که نباید اصول را فدای یک ائتلاف کرد.»

اعضای جبهه پایداری که محمدتقی مصباح یزدی٬ پدر معنوی آنهاست از جمله محافظه‌کاران تندرو محسوب می‌شوند که به شدت از محمود احمدی‌نژاد حمایت می‌کردند.

موضع‌گیری‌های انتقادی این جبهه علیه برنامه‌های داخلی و سیاست خارجی دولت حسن روحانی منجر به واکنش‌هایی از سوی رئیس جمهوری شده است.

اعضای جبهه پایداری در مجلس بسیار فعال هستند و در صدور کارت زرد به اعضای کابینه٬ احضار وزرا به کمیسیون‌ها و نیز جریان استیضاح نقش بسیار پررنگی دارند.

کاربر مهمان در تاریخ ۸ شهریور ۱۳۹۳ :
دیدگاه داعشی داشتن, اصیلترین

دیدگاه داعشی داشتن, اصیلترین و قدیمی ترین نگاه در بین دین گرایان سیاست مدار که بدنبال حاکمیت بودند,در طول تاریخ و به دفعات در جوامع و با ادیان متفافت تجربه شده و میشود . در ایران نیز نمونه خفیف تری از این دیدگاه یا حاکم بوده است و یا در حاکمیت تاثیر گذار .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)