کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران:

ریشه‌ تکفیری‌ها در ایران هم دیده شده است

کاظم صدیقی٬ امام جمعه موقت تهران گفته «ریشه تکفیری‌ها» در ایران نیز دیده شده و نهاد‌های امنیتی و اطلاعاتی باید در این زمینه «هوشیار» باشند.

آقای صدیقی شامگاه جمعه (۳۱ امرداد) در شیراز جریان «تکفیری‌ها» را جریانی «خطرناک» توصیف کرده که در قالب شبکه‌های ماهواره‌ای و هیات‌های عزاداری در ایران دیده می‌شود.

وی افزوده این شبکه‌های ماهواره‌ای با لندن در ارتباط بودند و «می‌خواستند مانند تکفیری‌های اهل سنت، تکفیری‌های شیعه نیز راه‌اندازی کنند اما خداوند کمک کرد و نتوانستند موفق شوند.»

امام جمعه موقت تهران اضافه کرده «ما باید هوشیار باشیم و این تکفیری‌ها را شناسایی کنیم و پایگاه‌های آنان را از میان برداریم.»

۱۲ امرداد ماه امسال وزارت اطلاعات از با صدور اطلاعیه‌ای از شناسایی و تعطیلی دفا‌تر چند شبکه‌های ماهواره‌ای و بازداشت دست‌اندرکاران آن‌ها در ایران خبر داده بود.

 شبکه‌های «امام حسین»٬ «سلام»٬ «ابالفضل العباس»٬ «مدرسه جهانی امام صادق»٬ بقیع»٬ «مرجعیت» و «الانوار» ۱ و ۲ هشت شبکه‌ای هستند که دفا‌تر آن‌ها در ایران بسته شده است.

 بسیاری از این شبکه‌ها مروج اندیشه‌های خاندان شیرازی‌ها هستند که اصلی‌ترین مرکز فعالیت آن‌ها لندن است و اختلاف‌های عمده‌ای با روحانیون شیعه در ایران دارند.

علی خامنه‌ای شهریور ماه سال ۹۲ نامی از خاندان معمم شیرازی‌ها ببرد٬ گفته بود: «تشیعی که از لندن و آمریکا تبلیغ شود به درد شیعه نمی‌خورد.»

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)