انتشار متن سخنرانی خامنه‌ای پس از ۲۶ سال:

من میرحسین موسوی را قبول ندارم

نشریه «رمز عبور» متن یک سخنرانی منتشر نشده‌ از علی خامنه‌ای در سال ۱۳۶۷ را منتشر کرده که در آن آقای خامنه‌ای گفته میرحسین موسوی را قبول نداشته و هیچ‌گاه «مسئول جنگ» نبوده است.

متن این سخنرانی از مرکز اسناد ستاد حفظ آثار و ارزش‌های «دفاع مقدس» سپاه «محمد رسول‌الله» استخراج شده و در تازه‌ترین شماره نشریه «رمز عبور» منتشر شده است.

علی خامنه‌ای این سخنرانی را در تاریخ دهم امرداد سال ۱۳۶۷ در جمع فرماندهان لشکر ۲۷ «محمد رسول‌الله» در اهواز ایراد کرده و پس از حدود ۲۶ سال متن این سخنرانی منتشر شده است.

رئیس جمهوری وقت در این سخنرانی به پرسش‌های فرماندهان سپاه درباره حمایت نکردن حداکثری از جنگ که دستور روح‌الله خمینی بوده پاسخ داده و به اختلاف‌های خود با میرحسین موسوی اشاره کرده است.

خامنه‌ای در این جلسه گفته «جنگ مسئولیتش با من نیست، حالا هم نبوده، دیروز هم نبوده. عرض کنم که از سال ۶۲ به این طرف، بنده هیچ گونه مسئولیتی در جنگ ندارم.»

وی افزوده از آنجا که مسئولیت دولت بر عهده وی نبوده و نخست وزیر {میرحسین موسوی} مسئول دولت است٬ پس بنابراین مسئولیت جنگ و اقدامات دولت را برعهده نمی‌گیرد.

خامنه‌ای در این سخنرانی با صراحت گفته که به خاطر مسائل قانونی حتی توان تغییر یک وزیر «ضعیف» و «ناقص» را ندارد.

وی اضافه کرده «اگر نخست‌وزیر صد سال هم به فرض محال، یک نفری را پیشنهاد نکند که عوض کنیم، بنده قادر به کار نیستم. من مجبورم این وزیری را که دارم می‌بینم جلوی چشم خودم که نمی‌تواند کار کند و دارد اشتباه می‌کند و دارد غلط عمل می‌کند، باید تحملش بکنم، قبولش کنم. خب بنده چه کار می‌توانم بکنم؟»

رئیس جمهوری وقت در ادامه سخنان خود تاکید کرده «وقتی که امکان قانونی من ندارم، فشار قانونی نمی‌توانم روی مقامی بیاورم، بنده مسئولیت آن مقام را به عهده نمی‌گیرم.»

خامنه‌ای گفته «آن وزیری که من تعیین‌اش نکردم، با حکمیت آمده، آن حرف من را گوش نمی‌کند.»

وی همچنین اضافه کرده میرحسین موسوی را قبول نداشته و با دستور خمینی وی را به عنوان نخست وزیر پذیرفته است.

متن این سخنرانی در شرایطی منتشر شده که علی خامنه‌ای در ۲۵ سالی که در جایگاه رهبری جمهوری اسلامی قرار گرفته در تعیین دست‌کم چهار وزیر حرف آخر را زده است.

دامنه این دخالت‌ها در دولت حسن روحانی نیز به دست‌کم شش وزیر افزایش پیدا کرده است.

وزرای اطلاعات٬ نفت٬ دفاع٬ امور خارجه٬ ارشاد و علوم شش وزیری هستند که با نظر مستقیم رهبر جمهوری اسلامی به مجلس معرفی می‌شوند.

محمود احمدی‌نژاد نخستین رئیس دولتی بود که با خامنه‌ای بر سر تعیین معاون اول خود و برکناری وزیر اطلاعات مخالفت و آن را علنی اعلام کرد.

احمدی‌نژاد با این وجود به احکام خامنه‌ای تن داد و اسفندیار رحیم‌مشایی را برکنار و مجبور شد حیدر مصلحی را تا پایان دولتش در وزارت اطلاعات تحمل کند.

حسین در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۳ :
آقای خامنه ای: نابغه ای در سیاست وکشورداری!

خوب آقای خامنه ای شما میرحسین را قبول نداشتید ایشان هم شمارا قبول نداشت وندارد و حال معلوم میشود که نظر ایشان درست بوده است!

پیک نت نوشت:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
علی خامنه ای با اختیارات
سلطنتی که بدست آورد چه کرد!

علی خامنه ای آن قدرت و اختیاراتی را که می خواست و طالب آن بود، بعد از رسیدن به رهبری بدست آورد و کار مملکت و انقلاب را به نقطه کنونی کشاند که همه شاهدند. دستگاه قضائی فاسد، حاکمیت فرماندهان چاپلوس و آلوده به دلارهای نفتی، 8 سال تحمیل احمدی نژاد و دولتش به مردم ایران که به قول هاشمی "فلاکت به بار آورد"، سیاست خارجی ماجراجویانه ای که منجر به تحریم ها و بلوکه شدن یکصد تا یکصد و پنجاه میلیارد دلار پول ایران انجامیده، بیکاری گسترده، اعتیاد گسترده و حاکمیت رشوه در تمام ارگان ها و ادارات، بی هویت کردن مجلس، از اعتبار انداختن مجلس خبرگان، تقویت و برکشیدن روحانیون بیسواد و مرتجعی مانند سید احمد خاتمی در مقام امام جمعه، پر کردن زندان ها از دولتمردان دوران آقای خمینی و حصر خانگی 6 ساله آیت الله منتظری و سرانجام حصر و حبس خانگی نخست وزیر و رئیس دو دوره مجلس شورای اسلامی.
او که عیب کار را در زمان موسوی آن میدانست که وی اختیار عوض کردن وزیر ناتوان را ندارد، پس از رسیدن به رهبری اختیار انتصاب شش وزیر اطلاعات٬ نفت٬ دفاع٬ امور خارجه٬ ارشاد و علوم را بدست گرفت و در تمام امور مملکت دخالت مستقیم و غیر مستقیم کرد. حاصل همین جمهوری اسلامی است که همه می بینند!

پیک نت 20 مرداد
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)