کشتار مردم در سوریه پنهان کردنی نیست

وبلاگ محافظه‌کار «خیرزان» با انتقاد از سکوت ایران در برابر کشتار‌ها در سوریه از بشار اسد خواست به این کشتار‌ها پایان داده و از قدرت کناره‌گیری کند.

این وبلاگ خطاب به رئیس جمهور سوریه نوشته که «نمی‌شود سکوت کرد و از جنایات سربازان ارتش شما در شهرهای آشوب زده سخن نگفت.»

به نوشته این وبلاگ «در سوریه مردم را می‌کشند. این را دیگر نمی‌شود پنهان کرد.»

******

متن کامل یادداشت با عنوان «زمان خداحافظی با بشار اسد رسیده است»

بس است دیگر. خیلی از شما حمایت کردیم آقای بشار اسد. خیلی هم طبیعی بود. منافع استراتژیکی داشتیم. مخالفان شما را آمریکایی‌ها تحریک کرده و می‌کنند و عربستان و قطر برای آن‌ها پول فراهم می‌کنند. همه این‌ها دلایل محکمی بودند که از دولت شما حمایت کنیم و هر گونه تغییر در شرایط سیاسی کشور شما را، برنتابیم.

اما حالا خود شما کار را به جایی رسانده‌اید که نمی‌شود به این حمایت ادامه داد. نمی‌شود سکوت کرد و از جنایات سربازان ارتش شما در شهرهای آشوب زده سخن نگفت. می‌دانیم که با سقوط شما، کمک کردن به حزب‌الله لبنان مشکل می‌شود. می‌دانیم که راه را برای نفوذ بیشتر اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها به لبنان و کل منطقه فراهم کرده‌ایم. اما بازی شطرنج سیاست است دیگر.

سوریه از دست رفته است اما مصر به دست آمده است. این رویه سیاسی بازی است. رویه انسانی بازی اما دیگر اجازه نمی‌دهند از شما حمایت کنیم. سید حسن نصرالله و بچه‌های حزب الله هم درک می‌کنند.

شما واقعا بلد نبودید اعتراضات مردمی را مدیریت کنید. کشور بسته‌ای دارید، نیروهای ارتشتان بلد نیستند چطور اعتراض‌ها را بخوابانند که نیاز به له کردن کسی زیر تانک‌ها نباشد. اگر حداقل می‌توانستید بدون خونریزی با اعتراضات مردمی برخورد کنید، می‌شد از شما حمایت کرد. اما این همه خون، نه فقط دامن شما را می‌گیرد بلکه دامن ما را نیز که سکوت کرده‌ایم، در صورت ادامه سکوتمان، خواهد گرفت.

خواهش می‌کنم از قدرت کنار بروید، قطعا آمریکایی‌ها به شما کمک می‌کنند چطور بدون فرو ریختن تمامی ساختار‌ها، از قدرت کنار بروید. در این کار تخصص خوبی پیدا کرده‌اند. خواهش دیگر اینکه به ایران نیایید. ما بعد از رفتن شما می‌خواهیم با مردم سوریه رابطه برقرار کنیم. دولت جدید سوریه را اگر چه دیر، ولی بالاخره به رسمیت خواهیم شناخت. پس به ایران نیایید.

پی نوشت: در سوریه مردم را می‌کشند. این را دیگر نمی‌شود پنهان کرد.

Printer-friendly version
برچسب ها:
سیدعلی خیزران در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ :
http://kheyzaranonline.ir
:)

:))

کاربر مهمان در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ :
بشار اسد هم مثل جمهوری اسلامی

بشار اسد هم مثل جمهوری اسلامی مطابق دستورات اسلام ناب محمدی عمل می کند و خوارج فتنه گر را می کشد . دشمن اسد دشمن اسلام است

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)