اعتراض به بی‌خبری از فعالیت‌های بنیاد مستضعفان

وب‌سایت «الف» از این که در طول ۱۰ سال گذشته هیچ گزارشی از فعالیت‌های بنیاد مستضعفان منتشر نشده٬ انتقاد کرده است.

«الف» نوشته «هیچ دلیل موجهی برای عدم ارائه آمار و اطلاعات توسط این نهاد‌ها به افکار عمومی وجود ندارد.»

متن کامل این یادداشت با عنوان «انتخاب رئیس بنیاد مستضعفان و یک نکته»:
حکم آقای مهندس سعیدی کیا بعنوان ریاست بنیاد مستضعفان، روز گذشته توسط مقام معظم رهبری صادر گردید.

طی ۱۰ سال گذشته ریاست این بنگاه بزرگ اقتصادی که زمانی بعنوان بزرگ‌ترین ملاک کشور مطرح بود، در اختیار آقای مهندس فروزنده قرار داشت. نکته‌ای که در این خصوص قابل ذکر و نقد است اینکه طی ۱۰ سال گذشته، هیچ گزارشی از فعالیت‌های این بنگاه به افکار عمومی ارائه نگردید.

بنیاد در این ۱۰ سال در چه حوزه هائی فعالیت داشته است؟ چه میزان عملیات عمرانی – راه سازی – کشاورزی – معدنی – خدماتی و غیره داشته است؟ شرکت‌های متعدد بنیاد مستضعفان دارای چه عملکردی بودند؟ آیا بیلان مالی مجموع بنیاد، مثبت بوده است؟ چه خدماتی به مستضعفان و محرومان ارائه شده است؟

و ده‌ها سوال از این قبیل وجود دارد که متاسفانه با سکوت کامل بنیاد طی یک دهه مواجه شد. اساساً اگر در حال حاضر، چهره آقای فروزنده به مردم نشان داده شود، چند نفر قادر به تشخیص چهره ایشان هستند؟ اگر مراکز خبری ما در سوابق خود جستجو کنند، چند بار نام، آقای فروزنده و یا بنیاد مستضعفان را مشاهده می‌کنند؟

به بیان دیگر، بنیاد در دهه گذشته بطور کامل از افکار عمومی و حتی مسئولان ذیربط پاک شده بود. گوئی بنیاد بصورت یک شرکت خصوصی مبدل شده بود که هیج اطلاعی از فعالیت‌های آن وجود نداشت.

بنیاد مستضعفان، متعلق به بخش عمومی است که زیر نظر رهبری نظارم اداره می‌شود. همانند بسیاری از نهاد‌ها و سازمانهای دیگر. هیچ دلیل موجهی برای عدم ارائه آمار و اطلاعات توسط این نهاد‌ها به افکار عمومی وجود ندارد و روحیات و خلقیات روسای این بنگاه اقتصادی نباید در اصل موضوع تائیری بگذارد.

به هر حال امیدواریم که آقای سعید کیا که کوله باری از تجربیات مختلف مدیریتی در نظام را دارند، این خلاء را جبران فرمایند.

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)