محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری:

ایرانی اول «مسلمان» است بعد «ایرانی»

محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید که تیم محمود احمدی‌نژاد می‌خواهد با «روشی دینی با نظام دینی مبارزه» کند و مردم ایران پیش‌تر از آنکه «ایرانی» باشند «مسلمان» هستند.

به گزارش روز چهارشنبه (۱۲ مرداد) سایت «مشرق نیوز»٬ آقای یزدی گفته که «مسئله بزرگ نمائی ایرانیت یک انحراف جدی است. چرا که مردم کشور ما ابتدا مسلمان هستند و سپس ایرانی.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزوده است: «برخی مدعی هستند خدمت امام زمان می‌رسند {که} امری بسیار خطرناک است» و «متاسفانه برای مبارزه با ولایت فقیه راه‌های عجیبی آغاز شده است.»

یزدی بدون آنکه به نام احمدی‌نژاد و نزدیکانش اشاره کند٬ افزوده که برخی معتقدند «می‌توانند خدمت امام زمان برسند و مستقیما از ایشان دستور بگیرند و دیگر نیازی به ولایت فقیه» نداشته باشند.

روحانیون حاکم بر این به شدت مگران دیدگاه‌های احمدی‌نژاد و نزدیکان وی هستند و می‌گویند تیم رئیس دولت دهم تلاش می‌کند تا روحانیت را از عرصه قدرت کنار بزند.

این روحانیون که از حامیان علی خامنه‌ای به‌شمار می‌روند به همراه دیگر محافظه‌کاران از تیم احمدی‌نژاد با عنوان «جریان انحرافی» یاد کرده و خواستار برخورد جدی با آن‌ها هستند.

آن‌طور که گزارش شده است٬ علی خامنه‌ای با برخورد‌های علنی و مستقیم مخالفت کرده و به نزدیکان خود توصیه کرده که علیه تیم احمدی‌نژاد دست به «روشنگری» بزنند.

کاربر مهمان در تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ :
‫عربها که اکثرا مسلمان هستند

‫عرب ها که اکثرا مسلمان هستند ایرانیان را عجم محسوب می کنند.
‫سایر مسلمانه ای دنیا که اکثرا سنی هستند اسلام شیعه را انحرافی و خرافاتی‌تلقی می کنند.

‫سئوال بنده از جناب آیت الله یزدی:‌ آیا عرب ها در اشتباه هستند و یا مسلمان های سنی.

‫و در ضمن با وجود آنکه اکثر ایرانیان مسلمان هستند و بنظر می آید که به مسلمان بودن خود افتخار ‫می کنند آیا قبل از اسلام و مسلمان بودن ایرانی نبوده ایم؟

‫و در ضمن ملیت یک امر ذاتی و مقدس نیست؟
‫بنابراین جناب حضرت یزدی خلیخ فارس را هم خلیج عربی بنامید و زبان رسمی کشور را هم عربی کنید. آیا منظور و هدف حضرت عالی این است؟

‫به عنوان یک فرد ایرانی مسلمان که در چهار چوب قوانین اسلامی به نژادها احترام قائل هستم از حضرت عالی استدعا می کنم که راه امام خمینی بنیارگذار انقلاب اسلامی را ادامه داده و به مسايل مهمتر بپردازید تا انقلاب اسلامی ایران بتواند در دنیا ارزش و اعتبار واقعی خود را کسب کرده و از اعتبار بیشتر برخودار باشد و در ضمن جوانهای ایرانی بیش از پیش به دامن اسلام بازگردنند.


کاربر مهمان در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۹۰ :
ما اول ايراني هستيم بعد اصالت

ما اول ايراني هستيم بعد اصالت بعد دين ..................

کاربر مهمان در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۰ :
آخوند یزدی عزیز...اگر اینطور

آخوند یزدی عزیز...

اگر اینطور بود می گفتند مسلمان نه ایرانی...ما از هر قوم و مسلکی در این سرزمین ایرانی هستیم و شما آخوندها دیگه تو این سرزمین جایی ندارید باور نداری یک ذره صبر کن

شاهين در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ :
آخونده منظورش خودش بوده و

آخونده منظورش خودش بوده و اتفاقا درست هم گفته چون هيچ آخوندي ايراني نيست بخصوص از نوع عمامه سياهش

اکبر در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ :
اگر اینطور است چرا خودش می

اگر اینطور است چرا خودش می گوید ایرانی فلان است و .... چرا نمی گوید مسلمان اول مسلمان است بعد ایرانی یا هر چیز. پس مشخص است دروغ می گوید و حتی در ذهن او ایرانی بودن اولویت دارد

دوست در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ :
شمایان که فقط برای تاراج

شمایان که فقط برای تاراج بیشتر ثروت ما مردم هر روز روز بیشتر و بیشتر دم از اسلامیت می زنید بدانید چنان قبر این اسلام را کنده اید که رضا شاه پهلوی نتوانست اینچنین عمیق این قبر را حفر کند و من به روشنی میبینم که شما از راه کج خویش راست نخواهید شد مگر با شمشیر , و وای بر شما که آنروز نه اسلامی برای کمک به شما مانده است و نه انسانی چون اعمال شما شمایان نه انسانیست و نه اسلامی

kazem در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ :
به نظنر من ما خيلي راحت تريم

به نظنر من ما خيلي راحت تريم كه امثال شما اول مسلمان باشيد، دوم هم مسلمان باشيد. آقاجان خر ما از كرگي دم نداشت بهتر است اصلا شما ايراني هم نباشيد چون لياقت ايراني بودن را نداريد. برويد براي خودتان يك وطن پيدا كنيد و ما را از شر خود برهانيد!

کاربر مهمان در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰ :
من اول ايرانى هستم بعدش هم بعنوان يك انسان ومسلمان هم نيستم

من اول ايرانى هستم بعدش هم بعنوان يك انسان و مسلمان هم نيستم پس حرف اقاى ايت اله يزدى نمي تواند درست باشد. چون ايرانى بودن من دليلى بر مسلمان بودن من نيست. و از طرفى هم يك مسلمان مي تواند ايرانى باشد و يا نباشد در صورتي كه ايرانى حتما ايرانى است

علیرضا در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
با تمام احترامی که برای دین

با تمام احترامی که برای دین اسلام قائلم باید خدمت این آخوند محترم عرض کنم تنها چیزی که هفتاد میلیون آدم رو توی این سرزمین از کرد و لر و آذری و فارس و بلوچ گرفته تا مسلمان و مسیحی و زرتشتی و یهودی و بهایی و ... به هم وصل می کنه ایرانی بودنشونه نه مسلمان بودنشون.

ضمنا اگه مسلمانی این مسلکیه که امثال شماها می گید شاید توی کل ایران یک میلیون مسلمان هم نشه گیر آورد.

کامران در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
وطن فروش که نباید شاخ و دم

وطن فروش که نباید شاخ و دم داشته باشد. به این آیت الله درباری میگن "وطن فروش".

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
ای بر پدر مادر شما عربهای

ای بر پدر مادر شما عرب های سوسمار خور .....ای اخوند عرب مفت خور بیا ببین که ما فقط ایرانی هستیم توف بر شما

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
ایرانی و افغانی و ترک و اسلاو

ایرانی و افغانی و ترک و اسلاو و رومن و.... همه اینها به نظرم نژاد پرستیه. قوم و نژاد و قبیله هیچ وقت برای آدم نشانه فخر نیست که تو هر کشور جهان اولی هم حتی باشه اون آدما نژادپرستن

شایلین در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
بیگانگان با فرهنگ ایرانی

این بیگانگان تمام عیار با سنت و فرهنگ ایرانی که بیشتر از نژادهای سامی هستند در این خطه می تازند. آیا فرا نرسیده که جانشینان خون سیاوشان، بابک ها، بزرگمهر ها، کاوه آهنگرها فرا برسند و این ضحاکان خوش خط و خال ،این ریاکاران تمام عیار عرب نژاد را سر جای خود بنشانند؟

کاربر مهمان در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
.......میدونم هیچ وقت از

.......میدونم هیچ وقت از ایران بیرون نرفتی، ولی‌ وقتی‌ که بری، می‌فهمی که ملیتی به نام مسلمان وجود نداره!! پس حتا تو ...... هم متاسفانه اول ایرانی‌ هستی‌ بعد مسلمان.

سینا در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ :
ایرانی آزاد است هر طور که

ایرانی آزاد است هر طور که مایل است برای خودش هویت قائل شود و نظر شما به درد خودتان می خورد آقای محترم! هر چند من خودم در درجه اول مسلمان هستم اما الزامی در تحمیل این عقیده نمی بینم!

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)