محمدرضا زائری٬ عضو کاروان «صلح سوریه»:

سوریه سال‌ها نیرو‌های حزب‌الله را قتل‌عام می‌کرد

محمدرضا زائری عضو کاروان «صلح سوریه» با انتقاد از سیاست‌های خبری جمهوری اسلامی درباره تحولات سوریه٬ از شکنجه و قتل‌عام نیروی‌های حزب‌الله لبنان در زندان‌های این کشور خبر داده است.

آقای زائری به سایت «تابناک» گفته صدا و سیما در قضایای داخلی سوریه با مخاطب ایرانی مثل افراد «نابالغ» برخورد می‌کند.

وی افزوده این سازمان درباره سقوط شهر‌های سوریه سکوت می‌کرد٬ اما «آزاد‌سازی» این شهر را اعلام می‌کرد و «مردم برایشان سوال بود که چه شده‌ این‌ها آزاد شده‌اند.»

زائری همچنین افزوده «ما به مردم نمی‌گوییم که همین نظام سوریه که الان کنار حزب‌الله ایستاده بیشترین قتل و جنایت را در مورد نیروهای حزب‌الله انجام داده است.»

این روحانی اضافه کرده «ما نمی‌گوییم چقدر از بچه‌های حزب‌الله سال‌ها در زندان‌های سوریه شکنجه٬ کشته و قتل عام شدند.»

مدیرمسئول نشریه «خیمه» در بخش دیگری از سخنان خود رژیم بشار اسد را حکومتی «بعثی» و «سرکوب‌گر» معرفی کرده که عملکردش در سال‌های اخیر «مردم را به اعتراض دعوت می‌کرد.»

سایت «رجا‌نیوز» هم هفته گذشته گفتگویی از مسعود اسداللهی، کار‌شناس مسائل غرب آسیا منتشر کرد که این کار‌شناس انتقاد‌های صریحی متوجه سیاست‌های جمهوری اسلامی در سوریه کرده است.

اسد‌اللهی در این گفتگو به صراحت اعلام کرده که «حزب‌الله تحت فشار و به‌رغم خواسته خودش وارد این معرکه {جنگ داخلی سوریه و حمایت از بشار اسد} شد.»

وی افزوده که حسن نصر‌الله٬ رهبر حزب‌الله بار‌ها گفته که «ما معتقدیم درخواست‌های ملت سوریه برای اصلاحات درخواست‌های بحقی هستند و باید در سوریه اصلاحات ریشه‌ای انجام شود.»

این کار‌شناس نظام فعلی سوریه را نظامی «لائیک» دانسته که «به شدت نسبت به اسلام‌گرایی حساسیت دارد» و بشار اسد هم معتقد به پایان دوران «اسلام سیاسی» است.

اسد‌اللهی همچنین اعلام تشکیل حزب‌الله سوریه از سوی ایران را به مصلحت ندانسته و گفته «دولت کنونی سوریه نسبت به این نوع حرکت‌های اسلامی حساسیت دارد.»

این کار‌شناس در پایان گفته اگر اسد دست به اصلاحات واقعی بزند و «دستگاه‌های امنیتی فقط کار امنیتی کنند و در تمام شئون مردم دخالت نکنند» ممکن است بحران کنونی دو تا سه سال دیگر حل شود.

این دو اظهار‌نظر انتقادی در شرایطی ایراد شده که هفته گذشته اسماعیل قاآنی٬ جانشین فرمانده نیروی «قدس» سپاه گفته بود دولت سوریه باید مشکلات مردم خود را حل و فصل کند.

ع در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ :
ایران و حزب الله وسوریه محور

ایران و حزب الله وسوریه محور مقاومت در برابر کفر هستند.

کاربر مهمان در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۹۳ :
مثل اینکه آقایون تازه دارن

مثل اینکه آقایون تازه دارن میفهمند که قافیه را باخته اند و اسد به خرج اینها تکفیری ها را کشته و اکنون با مواضع مساعد غرب در حال بازسازی وجهه خود در داخل کشور سوریه میباشد.
در سوریه هر چیزی امکان رخ دادن دارد غیر از رابطه حسنه دولت بعدی سوریه ولو اینکه اسد رئیس جمهور آن باشد با ایران و القاعده.چون حتی ممکن است مردم سوریه اسد را بپذیرند ولیکن کشوری خارجی مانند ایران و یا یک گروهک خارجی مثل القاعده یا سپاه قدس یا حزب الله لبنان را هیچوقت نخواهند پذیرفت و همچنین نخواهند بخشید.
ضمن اینکه آقایون بعلت ماهیت دیکتاتوری خودشان تمام سرمایه گذاریشان را روی شخص بشار اسد کردندو نه ملت و حتی حزب بعث سوریه.بعید نیست در آینده ای نه چندان دور طی یک کودتای حزبی و ارتشی بشار اسد کنار گذاشته شود و چهره ای روی کار بیاید که یا عامل آمریکا و اروپا در منطقه شود و یا حتی اگر روابطش باروسیه را حفظ کند به ایران اساسا پشت کند و البته آن روز روزی دیدنی خواهد بود روزی که سران حزب الله بمانند عماد مغنیه که با خیانت همین برادر بشار به لقاء الله پیوست یکی پس از دیگری یا ترور شوند و یا باقطع راه پشتیبانی لجستیک آنها از طریق سوریه در نبردی با رژیم غاصب صهیونیستی شربت شهادت را یکجا بالا بکشند و اونموقع است که حال و روز ولی وقیح زمان که به پشتوانه حزب الله لبنان و سایر عمال وابسته عرب و غیر عربش ملت را در سال 88 سرکوب کرددیدنی میشود!!!!

ناصر در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۳ :
نرمش قهرمانانه چه کارها که

نرمش قهرمانانه چه کارها که نمیکند !!. برادر بشار لائیک شد و حزب الله هم فرزند ناخواسته . تازه این ، از نتایج سحر است . باش تا صبح دولتش بدمد .

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)