احمد علم‌الهدی٬ امام جمعه مشهد:

فقه به مراتب بالا‌تر از علم سیاست و اقتصاد است

احمد علم‌الهدی امام جمعه شهر مشهد می‌گوید که فقه بالا‌تر از علم سیاست و اقتصاد است و آنچه در زمان غیبت مهم است اداره جامعه دینی براساس نظرات «معصوم» است.

به گزارش روز دوشنبه (سوم مرداد) خبرگزاری فارس٬ آقای علم‌الهدی گفته که «ولی فقیه انسانی است که تخصصش نه در اقتصاد و نه سیاست، بلکه فقه است که از اقتصاد و سیاست به مراتب بالا‌تر است.»

این روحانی از دیگر شرایط فقیه برای اداره جامعه را «خویشتن‌داری» و «وقوف بر توطئه‌ها علیه دین» عنوان کرده است.

وی در عین حال ادعا کرده که «دکترین ولایت فقیه به‌ دلیل عامل اطمینان‌ بخش در راستای کنترل حاکمیت در عرصه سیاست امروز دنیا٬ به‌ عنوان برجسته‌ترین شیوه مطرح شده است.»

علم‌الهدی از جمله روحانیون محافظه‌کاری است که قرائت مبالغه آمیزی از ولایت فقیه و شخص علی خامنه‌ای دارد.

علم‌الهدی هفته گذشته نیز گفته بود ولایت فقیه «معاونت ارتباطی و مردمی» امام دوازدهم شیعیان بوده و «ولایت مطلقه فقیه تنها راه ارتباطی با امام زمان در زمان غیبت است.»

روحانیون و محافظه‌کاران حامی خامنه‌ای از اقدامات تیم احمدی‌نژاد برای کنار گذاشتن روحانیت از قدرت بیمناک هستند و در ماه‌های اخیر تلاش‌های زیادی برای بازیابی مشروعیت از دست رفته خود آغاز کرده‌اند.

این دسته از محافظه‌کاران می‌گویند تیم احمدی‌نژاد با ادعای ارتباط با امام دوازدهم شیعیان تلاش دارد تا ولایت فقیه و طبقه روحانیت را از معادلات سیاسی و قدرت در جمهوری اسلامی کنار بگذارد.

در چند ماه گذشته تعریف و تمجید‌ها از علی خامنه‌ای (که طی دو سال گذشته افزایش یافته) به اوج خود رسیده است.

روحانیون محافظه‌کار در این مدت بارها به طور تلویحی ادعا کرده‌اند که علی خامنه‌ای با امام دوازدهم شیعیان رابطه دارد.

 

ادم در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۰ :
با همین نظرا مملکت را به گند

با همین نظرا مملکت را به گند و کثافت کشیدید
... تو اون ریش کثیفت که کثافت تز سر و روتون می باره

آیدین در تاریخ ۳ مرداد ۱۳۹۰ :
نظرگاهی متفاوت به فقه

تاریخ فقه در اندیشه اسلامی و ایرانی از آن مدل های است که برای انسان مدرن و سطحی قابل فهم نیست. اندیشه فقه مانند یک مرداب از پست ترین اندیشه های سیاسی می باشد. اما ما می خواهیم این جمهوری بی مقدار با آدمهای بی مقدارش، فلسفه فقهی اش را تا انتهای خود به پیش ببرد.

این البته برای انسان مدرن و زود رنج و حساس قابل فهم نیست اما برای بوجود آمدن والاترین و نیرومند ترین اندیشه لازم و حیاتی است. همیشه والاترین قدرت در پست ترین شرایط بهترین شرایط را جستجو می نماید. نوزایش به جهان چشمک می زند اما این بار در ایران و توسط مردان قدرتمند اما اندک شمار آن. ما می خواهیم فقه بی رحمی خود را بطور کامل نشان دهد.

ما می خواهیم فقه واقعیت خود را، کلاهبرداری 1400 ساله، نمایش انسانهای پست را نشان دهد. ما می خواهیم زندانها از همه طبقات و همه جرم های که برای انسان مدرن جز بازی و خنده بیش نیست پرگردد.

ما می خواهیم انسان فسیل و بی محتوا ما، منظور امثال علم الهدی خود را بهتر نشان دهند. فقه را بایستی نوعی اندیشه سیاسی محسوب کرد. دقیقا حکومت اسلامی پایه های خود را در فقه جستجو می کند. انگاره های زیبا شناسی سهروردی و ابن عربی در عرفان و اشراق اسلامی محلی از اعراب در حکومت اسلامی ندارند.

نتیجه گیری اینکه جهان دوباره همانند قرن 15 و 16 با یک نوزائی روبرو خواهد شد و آن مدیون گوش خراش ترین انسان ایرانی که پیروان فقیه است می باشد. به زودی برابر نهاد فقه درازگوشی به ظهور خواهد رسید. قدرت ناب، اندیشه قدرت، طبیعت، انسان والا و ظهور ابر انسان.
آیا دنیا برای این عنایت آمادگی دارد ؟

ارسال نظر جدید

این مورد تنها در اختیار مدیران سایت بوده و برای عموم نمایش داده نمی شود.
Image CAPTCHA

www.digarban.com (2017)